مایکروسافت همچنان با معترضین به کیفیت کنترلرهای ایکس‌باکس درگیر است

15 دی 1399 - 14:52

در ماه آوریل سال گذشته بود که گروهی از بازی‌بازان و کاربران محصولات بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت، در دادگاه شکایتی بر علیه این بخش تولیدی تنظیم کردند. علت این دادخواست مشکلات رانشی کنترلرهای مختلف ایکس‌باکس بود؛ چرا که برخی کلیدهای آن‌ها پس از مدت کوتاهی به دلیل فرسودگی، فرمان‌های حرکتی را به اشتباه اجرا می‌کردند. این مشکلات توسط کاربران زیادی که از مدل‌های مختلف کنترلرهای ایکس‌باکس استفاده می‌کردند، تجربه شد و همین امر سبب ارائه‌ی یک شکایت از شرکت مایکروسافت به دادگاه گردید.

در این شکایت ادعا شده بود که مشکلاتی که بر اثر نقص رانشی و عدم تطبیق کابردی کلیدها بر اثر فرسایش در مدل‌های مختلف کنترلرهای ایکس‌باکس رخ داده، از قبل مشخص بوده و شرکت مایکروسافت با آگاهی کامل از این ایرادات، اقدامی برای رفع آن‌ها در دوران قبل و بعد از عرضه نکرده است. همچنین در این شکایت آمده که این شرکت با توجه به آگاهی از این موضوع، هرگز به خریداران در مورد احتمال این مشکل اطلاع‌رسانی نکرده و این موضوع پنهان‌کاری پس از بازخوردهای منفی بسیاری که در این مورد برای مایکروسافت فرستاده شده، همچنان ادامه پیدا کرده است.

طبق این شکایت، کنترلرهای ایکس‌باکس از نقص در پتانسیومتر رنج می‌برند؛ به طوری که برخی از فرمان‌های حرکتی که توسط بازی‌بازان بر روی تریگرها یا کلیدها اعمال می‌شود، به صورت ناقص یا اشتباه توسط بخش نرم‌افزاری کنترلر دریافت و پرداخته می‌شود و همین امر موجب اختلال در عملکرد نهایی محصول می‌گردد.

علاوه بر این، در متن شکایت عنوان شده است که یکی دیگر از مشکلات‌ این کنترلرها به علت نقص در یک مولفه‌ی مهم است که بخش روان نگه‌ داشتن عملکرد کلیدها و تریگرها را به مانند یک لایه چربی بر عهده دارد تا اصطکاک ناشی از اعمال فیزیکی کاهش یابد. در صورت نقص این مولفه، مواد روان‌کننده از بین می‌روند و بر اثر مقاوت نامناسب در مسیر حرکت تریگر یا کلید، نتایج ناخواسته‌ای برای بازی‌بازان ایجاد می‌شود که تاکنون تاثیر زیادی بر تجربه‌ی آن‌ها از عناوین مختلف داشته است.

علاوه بر این، در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی نیز یک شکایت اصلاح شده و مفصل‌تر با اضافه شدن هفت شاکی دیگر به پرونده بر علیه بخش ایکس‌باکس به دادگاه فرستاده شد. در این شکایت علاوه بر تکرار ادعای قبلی، از هیئت منصفه تقاضای دادرسی فوری در مورد این پرونده شده بود.

اکنون شرکت مایکروسافت بر علیه این شاکیان، دادخواستی را به دادگاه شهر واشنگتن ارسال کرده است تا این محکمه به صورت فوری و اجباری به شکایت مذکور خاتمه دهد. بر اساس بیانیه‌ی شرکت مایکروسافت، خریداران در هنگام خرید کنترلرهای ایکس‌باکس با مفاد ذکر شده در توافق‌نامه‌ی خدمات (Services Agreement) موافقت کرده و آن را تایید کرده‌اند. بر همین اساس، اتفاقات پس از خرید این محصولات اگر با مفاد توافق‌نامه‌ی مشتریان شرکت مایکروسافت هم‌خوانی نداشته باشد، این شرکت هیچ مسئولیتی در برابر شکایت و نارضایتی این افراد ندارد.

این اقدام شرکت مایکروسافت بدین علت است که دادگاه شهر واشنگتن می‌تواند به عنوان یک قاضی و حاکم بی‌طرف، خارج از فضای دادگاهی که یک پرونده‌ی منحصر به فرد را در اختیار دارد، رای صادر کند و اجرا کردن این رای برای دادگاه مذکور قطعی و لازم‌الاجرا خواهد بود.

طبق بیانیه‌ی متقابل شرکت مایکروسافت، تمامی شاکیان این پرونده افرادی بوده‌اند که توافق‌نامه خدمات و استفاده از محصولات بخش Xbox Live و حتی خود کنترلرها را به تایید رسانده‌اند و آن را پذیرفته‌اند:

شاکیان این پرونده، طبق تاییدی که بر توافق‌نامه‌های مربوط به خرید محصولات ایکس‌باکس داشته‌اند، بارها تایید کرده‌اند که در صورت وجود مشکلاتی، شکایتی به دادگاه‌های مختلف ارسال نکنند. آن‌ها مطابق با مفاد این توافق‌نامه، متعهد شده‌اند در صورت بروز هر مشکل و شکایتی، اعتراض خود را به صورت جداگانه و طی یک فرآیند دوستانه به انجمن حمایت از مصرف‌کننده‌های آمریکا (American Arbitration Association) ارجاع دهند. با این حال، شاکیان اعتراض خود را در قالب یک دادخواست به محکمه‌های دیگر برده‌اند و این خلاف تعهدی است که قبلا توسط آن‌ها تایید شده است. انجمن قضاوت فدرال باید از این موارد آگاه شود و دستور به خاتمه‌ی این پرونده دهد.

سال گذشته بود که یک دادگاه فدرال در مورد شکایت مشابهی از شرکت نینتندو به علت مشکلات فرسایشی که در کنترلر جوی‌کان رخ داده بود، قضاوت خود را اعلام کرد. برخی بر این باورند این اقدام بازی‌بازان و کاربران کنسول نینتندو سوییچ بر علیه نینتندو، زمینه‌ساز این پرونده‌ی جدید برای شرکت مایکروسافت بوده است.

در دادخواست جدید بر علیه شرکت مایکروسافت ادعا شده که این شرکت پس از دریافت اعتراضات و شکایت‌های گسترده که به صورت آنلاین دریافت کرده است، کاملا از این مشکل کنترلرهای خود آگاه بوده اما به صورت عمدی این موضوع را به خریداران اعلام نکرد و به صورت مرتب از تعمیر کنترلرهای خراب نیز خودداری ورزید. طبق ادعای این دادخواست، شاکیان این پرونده تعداد بسیار زیادی دارند و اعتراض آن‌ها نسبت به مدل‌های مختلفی از کنترلرهای ایکس‌باکس از سال ۲۰۱۴ تاکنون ثبت گردیده است.

در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی بود که شرکت مایکروسافت تأیید کرد به زودی ضمانت و تعهدات برای خدمات پس از فروش کنترلر Xbox Elite Series 2 بهبود خواهد یافت. نکته‌ی جالب این است که این خبر تنها چند هفته پس از مطرح شدن شکایت بازی‌بازان در مورد کنترلرهای رده بالای این شرکت، توسط مایکروسافت اعلام شد.

شرکت مایکروسافت برای نسل نهم، دو سری کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس را منتشر کرده است که بررسی آن‌ها را می‌توانید از این نشانی مشاهده نمایید.

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • درود بهت اقای اکرامی :yes: حال اون نوب ها و هیترهایی که زیر پست خرابی بهترین کنترلر تاریخ( دوال سنس) چرت میگفتن الان دیدن دارن

  • Xbox+Bethesda گفت:

   وقتی که کنترلر با این ارگونمی و با کیفیت و بهترین کنترلر نسل ۸ این مشکلات براش پیش اومده دیگه چه بلایی قراره سر دوال سنس بیاد که از همین الان اعلام خرابی ادبتیو تریگر هاش اومده.اینه تفاوت جنس ژاپنی و آمریکایی. پسر عمم با من پلی۴ اسلیم گرفت به جرات میگم بعد یک سال آنالوگ کنترلرش ساییده شده بود تازه خیلی آدم حساسیه، مجبور شد بره براش محافظ بگیره ولی من که وان اس دارم بعد چند سال هنوز یه مشکل برا کنترلرم پیش نیومده.
   امیدوارم برای دوال سنس مشکلی پیش نیاد که گند بزنه تو حال خریدارانش.

   • با دعواهای شما کاری ندارم ولی کنترلر دوال شاکی که دارم هنوز داره مثل روز اولش کار می کنه.

    • Mateus_bk گفت:

     والا منم ۷ ساله که دستم مثل روز اول کارمیکنه ؛
     ۲ سال دسته اکس باکس داشتم ؛ اونم مثل روز اول کار میکرد ؛ معلوم نیست با دسته چی میکنن که خراب میشه؟
     .
     آقای فرنام به جای فرضیه سازی و استفاده از پسر عمه و خاله های خیالی یاد بگیر به اساتید گیمفا توهین نکنی !

     • بابا شما اینا رو نمیشناسی که طرف حالا با دسته کشتی میگیره که هیچ رو دسته میشینه موقع دعوا پرتش میکنه دسته رو و از پنجره ساختمون ۳طبقه میفته زمین بعد میارن خونه میگن چرا دقت دوال سنس کم شده؟

     • Bluebox گفت:

      متئوس جان، من بیشتر از یک ماهه هیچ کامنتی نمیدم تو سایت تا جو درست بشه. فقط میام اخبار رو میخونم چون گیمفا از همه جا سریعتر میذاره.
      دیگه امروز خسته شدم بخدا. به همه میگی فرنام. طبق گفته تو این سومین فرنام سایته.
      بخدا ، به جان هر کی دوست دارم اینا من نیستم.
      تازه این کاربر ایکس باکس به اضافه بتسدا یکی هست که توی تلگرامم باهاش هستم. این اسمش مهدیه. همون پلی گراند قبلیه. اگر یادت باشه یه پلی گراند فیک اومده بود بعد تاینی تون گیر داده بود منم. الان اون پلی گراند فیکه مثل قبل توی سایت هست ولی اون اصلیه همین مهدی هستش که اسمشو به این عوض کرد.
      اگر باورت نمیشه، میتونم آیدی تلگرامشو بدم خودت ببینی.
      تورو خدا و تورو جون هر کی برات عزیزه دیگه الکی همه رو به من نسبت نده. زشته والا. من منتظرم جو سایت خوب بشه برگردم.
      الان دقیقا فقط ۵ تا ترول هستن. اینا بن بشن یا برن جو سایت کاملا خوب میشه.
      ترولا این ۵ نفرن:
      مجید
      Xbox game pass
      قاتل CDPR یا …؟!مسئله این است!!(I’m back)
      Heshmat maradona
      Detroit:become walking dead is strange

      البته مشکل اصلی ۳ تا اولن حس میکنم اونا نباشن احتمالا پیمان دیگه ترول نمیکنه هشمت هم دیدم نوشته دیگه قصد نداره ترول کنه

      • حشمت مارادونا و reciver و sony5best این سه تا اکانت جنابعالیه قبلا با یه اکانت دیگه همین کارو کردی مچتو گرفتم الان با هر سه تای این اکانتا خودتو سونی فن جا زدی و داری نقش یه جاسوس نفوذی رو بازی میکنی و سونی رو ترول مهندسی معکوس میکنی هدفت تخریب چهره سونی فنا بین کاربرای بیطرف و کاربرای پلتفرمای دیگه ست و همچنین هدفت کوبیدن سونی در قالب یه سونی فنه اخرین چرت هایی هم که گفتی گرافیک گاد یه نسل عقبه از نسل هشت یا میای دیزگان و استودیو بند رو به عمد شاهکار و بهترین در سبک خودش معرفی میکنی که آبروی سونی فنا رو ببری قصد داری سونی فنا رو یه مشت فن بوی بی منطق بیسواد نشون بدی ادعای بیطرفی داری اما فن بوی ایکس باکس هستی که توی یوتیوب فقط تمام کانال های ایکس باکسو و اون هاشم همبرگر فن بوی مایکروسافت رو ساب کردی http://www.4GP.ME/busd/16097824287.jpg خدا به داد اون کسی برسه که قراره یه عمر باهات زندگی کنه از تو ریاکارتر تا حالا ندیدم http://4GP.ME/busd/1609783089509.jpg فیل اسپنسر با ایکس باکس چکار کرده که فنای افراطیشو مجبور میکنه برای خراب کردن پلتفرم رقیب دست به این کارهای کثیف بزنند حداقل اگه میخواید ترول کنید مردونه ترول کنید http://4GP.ME/busd/1609783823729.jpg

       • Ozhan گفت:

        داش با اوردن اسم همبرگر به بیشتر دیده شدنش کمک میکنی
        سعی کن دیگه اسمشو جایی نیاری

        • چشم داداش اوژان :yes:

    • mo70 گفت:

     معذرت میخوام از خدمت کودکان عزیز دلی دسته برادرم که ایکس وان خریده بود بعد از حدودا ۶ ماه خراب و دچار اختلال شد.ولی دول شاک بنده ۵سالی میشه داره کار میکنه.
     اون دوتا بالایش خراب شد

   • Drama گفت:

    آخه لامصب چرا اینقدر دروغ میگی؟من ۳تا کنترلر دارم بعداز ۶ سال هیچیشون نشده
    مجبور شده بره براش محافظ بگیره!! :rotfl: اون پسر عمت با آنالوگ بازی میکرده یا گازش میگرفته؟

   • TeenCast گفت:

    چه استدلال الکیی گفتی

   • اوسعلی گفت:

    من یه دوال شاک ۴ برای نسخه PS4فت دارم یه دوال شاک ۴ جدید هم دارم که با نسخه اسلیم عرضه شد. هیچکدوم همچین مشکلی نداشتن.

    • من چون اهل گیم خانوادگی هستم گیم های فیفا و کرش تیم ریسینگ و شورش در شهر چهار و … چهار نفره با بچه های فامیل بازی میکنیم چهار تا دسته ps4 دارم چند ساله هر چهارتوشون اخ نگفتند مدت نگهداری شارژشونم عالیه

   • SiRSiNa گفت:

    جفتشون تو چین تولید میشن :heh: :heh:

    • نه دیگه ربطی نداره 😐
     بودجه و طراحیه که تفاوت رو ایجاد میکنه
     آیفون ۱۲ توی چین تولید میشه راگ فون ۳ هم فک کنم توی چین تولید میشه 😐

    • بابا همه چی تو ایران چینی هست نه فقط یک کالا

   • A@Rad گفت:

    من دسته ps4 هم دو سال دارم استفاده میکنه مثل روز اولشه بعد پسر عمت براش محافظ خریده حتما باهاش کشتی میگیره دیگه

   • فرقش اینه شما بازی نداشتی که انجام بدی تا از کنترلر استفاده کنی :laugh:

    • نه فرقش اینکه تو طرفدار پلی استیشنی و ایکس باکس و مایکروسافت متنفری برای این این حرفو میزنی وگرنه هر دسته خوبه

    • Sam_fisher_47 گفت:

     وقتی تعریفت از بازی فقط اسم سونی باشه معلومه کنسول مایکروسافت برای تو بازی نداره 😉
     اسپم
     ویرایش برگشته^o^

    • چه ترول سنگینی :rotfl: از تو انتظار نداشتم مجید معمولا ترولات اینقدر سنگین نیست 😀

   • پسر عمت جویده دسته رو به سونی چه مربوطه؟

   • PENTIX گفت:

    ۶ ساله ps4 دارم و حتی یک بار هم کنترلر عوض نکردم. هنوز هم از کنترلری که در جعبه ی کنسول بود استفاده میکنم که مثل روز اول هنوز کار میکنه. بازی هایی مثل بلادبورن و سری دارک سولز رو باهاش تموم کردم + ۱۲۵ بازی دیگه! خرابی کنترلر بستگی به این داره که بازیکن چطور با اون بازی میکنه. من اکس باکس وان اس هم داشتم و کنترلر هاش واقعا زیبا و راحت بودن اما برای من هیچ چیزی جای ارگونومی DualShock 4 رو نمیگیره

  • Star1 گفت:

   حالا خوبه کسی نتونسته مایکروسافت رو محکوم کنه، فقط اتهام اثبات نشدس.

  • داداش هر دو خرابی دارن این بازیکنا معلوم نیست چیکار باهاش میکنن که پلی استیشن تریگراش خراب شده !!!!! ایکس باکسم اینطوری شده !!! والا دسته ایکس باکس از سال ۲۰۱۴ خدایی تو اصلا شنیدی خرابی مختصر به یک قسمت باشه ؟؟ مثلا دکمه A یا مثلا همین تریگراش ؟ هر دو دسته خراب میشن !!!! فقط معلوم نیست اینا با دسته چیکار میکنن یک سری گیمرایی هستن که بازی انلاین بازی میکنن با هم دیگه گروهی بازی میکنن اون خشمی که میخوان سر اون یکی تو فورتنایت خالی کنن رو روی دسته خالی میکنن آخر میان میگن چرا خراب شد؟!!!!! هر دو دسته خرابی داشته مشکلاتشم به طور معمول برطرف کردن و این مشکلم برطرف میکنن.

   • oculus rift گفت:

    چرا همون سال ۲۰۱۴ که میگی مردم دسته ها رو خراب نمیکردن الان یهویی وحشی شدن میخوای دفاع کنی منطقی دفاع کن دلیل درست بیار اون زمان هم بازیای آنلاین بود افرادی مثل شما با دفاع الکی چه تو ایران چه طرفدارا تو کل جهان باعث نابودیه یک برند میشن

    • چی چی میگی ؟ فازت چیه ؟ دارم از هر دو دسته دفاع میکنم و از تو منطقی تر دفاع میکنم اون موقع انقدر بازیکن نداشتیم که الان داریم اون موقع پلی استیشن و ایکس باکس مخصوصا پلی استیشن انقدر معروف نبود و همه بازیای انلاین انجام نمی دادن در ضمن با قاطعیت میگم دسته ایکس باکس خیلی هم خوبه ، خرابی های دسته ها هم در طول زمان عین همدیگه بوده. هر دو خراب میشن نکنه اینو تو متنم ندیدی ؟ بذار ببینم نکنه تو هم همون بازیکنا هستی که خشمتو روی دسته خالی میکنی آره ؟کدوم دفاع الکی ؟! 😐 تو دوتا اکانت داری درسته کلا به من دو تا منفی توی همه پستا اضافه شده و دوتا مثبت خودت داری خخخخخ کار خودته . فکر کنم تو مجید باشی درسته ؟

  • pc گفت:

   حداقل بعد سه روز خراب نشدن :rotfl:

 • این خبر خیلی قدیمیه مال ۴ ماه پیشه که مشکل حل شد درواقع تعمیر و تعویض رایگان در نظر گفت. چقدر دیر گذاشتین 😐

  • خبر اقدام جدید مایکروسافت ۳ ژانویه ۲۰۲۱ منتشر شده

   • متوجه شدم ممنون. احتمالا اقدام دوباره بود چون من این خبرو ۳،۴ ماه پیش از سایت همسایه دیدم

  • Omidsoltani7 گفت:

   من کاری به کنترلر ندارم اما چرا یه چیزی از رو هوا میگی…
   ۴ماه پیش!!!!!
   موضوع برای سال ۲۰۲۱ هستش…چند روز از ۲۰۲۱ میگذره؟؟؟؟
   ۴ماه!!!!!!
   #دروغ

   • hideomiazaky گفت:

    الکی هشتگ نزن جو نده نزدیک ۵ یا ۴ ماه پیش بود که بخاطر مشکلات الیت سری ۲ کلی شکایت از ایکس باکس شده بود و فیل اسپنسر اومد گفت به بخش پشتیبانی پس از خرید یا یه همچین چیزی مراجعه کنید و از اون موقع خبراش خوابید و گفتن مشکل کنترلر الیت ۲ حل شده ولی مث اینکه بعضیا هنوز شکایاتشون رو نگه داشتن که ظاهرا با توجه به بیانه خودشون خلاف توافق نامه خرید و باید بجای شکایت قضایی از گارانتیش استفاده میکردن بعد تو متن خبر چند بار اومده بود که مدل های مختلف کنترلر های ایکس باکس در حالی که فقط برای الیت ۲ این اتفاق افتاده وگرنه برا هیچ کنترلر دیگه ای من نشنیدم خراب بشه مثلا تا حالا خبری مبنی بر گزارش های متعدد از خرابی کنترلر های ایکس باکس وان نیومده بود

   • سایت همسایه ۴ ماه پیش دقیقا همین متنو گذاشت

    ولی مهم اینه هیچی موس و کیبورد نمیشه ⁦:-)⁩

    • SiRSiNa گفت:

     oh yeah
     مخصوصا شوتر

     • دقیقا :yes:
      (و البته بدون Aim assist 😀 )

    • A@Rad گفت:

     هرکس یه سلیقه ای داره بعضیا با کنترلر راحت ترن بعضیا موس و کیبورد

   • Star1 گفت:

    درست میگه، اکثر متن خبر قدیمیه فقط اون قسمت بیانیه‌ی متقابل مایکروسافت چند روز پیش منتشر شده.

  • Sam_fisher_47 گفت:

   ادامه خبر قبلیه دیگه 😐 همچنانو نمی بینی تو تیتر؟

 • به قول یکی از نویسنده های سایت:
  “کیفیت پرمیومی”
  در آینده نه چندان دور هم قراره الیت ۳ با قیمت ۱۸۰ دلار بیاد و مایکروسافت میگه هر کی میخواد هپتیک فیدبک و ادپتیو تریگرز رو تجربه کنه جدا از ۵۰۰ دلار کنسول باید ۱۸۰ دلار هم بابت این کنترلر بده
  اون هم در حالی که سونی همین ویژگی ها رو روی دسته اصلی کنسول ارائه میده بدون دریافت پول اضافه ای

  • Xbox+Bethesda گفت:

   فعلا که اون قابلیت ادبتیو تریگرش خبرای خرابیش اومده و اصلا برا بازی های آنلاین بدرد بخور نیست برا کسایی خوبه که هر بازی انحصاری و استوری رو ۱۰۰ بار تموم میکنن.

   • حتی اگر اون کنترلر خرابی داشته باشه مهم نیست چون کنترلر پایه کنسول day one هست
    کنترلر پایه ps4 های day one هم کلی خرابی داشتن و آنالوگ هاشون پوسیده میشد
    اینکه بیای ۱۸۰ دلار از مشتری تو سال ۲۰۱۵ و زمانی که ۲ سال از عرضه کنسول گذشته بگیری ولی اون کنترلر خرابی داشته باشه خیلی ضایعست

    • oganson گفت:

     این مشکلات مال الیت ۲ هست که ۲۰۱۹ اومد

     • خب اینکه بدتر شد

    • K_R12 گفت:

     حالا وایستا اول معرفی بشه و قیمتش مشخص بشه بعد بحث کنین با هم. بعدشم شما از کجا میدونی فقط قراره نسخه الیت بده ؟ شاید بخواد ی نسخه معمولی با همین قابلیت های هپتیک فیدبک و ادپتیو تریگر بده با قیمت پایین و یک دسته پرمیوم خفن هم که واسه بازی بازای خفن ساخته شده ۱۷۰ یا ۱۸۰ دلار بده. بزار اول معرفی بشه بعد ببینیم چی به چیه بعد شروع به ترول کردن کنید.

     بعدشم شما وسایل جانبی و کیفیت دسته و اون ضامن های پشت دسته که به صورت ۴ تایی هستن واسه بازی های ریسینگ و شوتینگ که مود خاص خودشه داری ندیدی که خیلی راحت میگین ۱۸۰ دلاز واسه اون دسته ارزش نداره؟

     اگر هم دسته خرابی داشته باشه خودشون گفتن بیاین براتون تعویض میکنیم دیگه ترول کردنت واسه چیه ؟ خب بالاخره تو هرچیزی ممکنه ی مشکلی در بره و خب خودشون گفتن تعویض میکنن برای خریدار ها. واقعا این حجم از فن بوی بازی تو این سایت بی سابقه هست که سر چیزای چرت و پرت هم دنبال بهونه هستین

   • آقا یکی دوست داره یه استوری رو ۱۰۰ بار تموم کنه به من شما ربطی داره؟ الان شما مثلا خیلی شاخی که اینکارو نمیکنی؟

    • SiRSiNa گفت:

     این خیلی شاخه همش آنلاین پلی میده (فورت و این جور چیزا) :rotfl: :rotfl:

     • Ozhan گفت:

      حاجی منم کالاف موبایل میزنم انلاین
      شاخ حساب میشم؟ 😎

    • Star1 گفت:

     ما شاخ نیستیم فقط علاف و بیکار نیستیم.

     • SiRSiNa گفت:

      یعنی الان من که سه بار با عشق ردد ، ۲ بار بلک فلگ و …. رو رفتم شدم بیکار؟؟؟؟؟؟
      از این کامنتا بده یکم بخندیم

      • نه دیگه تو با عشق بازی کردی(خودم باشم حاضرم ۱۰ بار هم باز یکنم از اول)
       از کمبود که بازی که اینکارو نکردی الان یعنی منی که ۱۰ بار دارک سولز ۲ رو تمام کردم و دوباره شروع کردم هم بیکارم؟ نه

   • Mateus_bk گفت:

    فعلا که اکثر بازی های آنلاین از ویژگی های دوال سنس استفاده میکنن آقای فرنام
    .
    اکثر استودیو ها هم گفتن از ویژگی اای دوال سنس به وجد اومدیم و ازش استفاده میکنیم

   • A@Rad گفت:

    خب معلومه که برای بازیهای انلاین بدرد نمیخوره برای همین سونی قابلیت غیر فعال کردنش هم گذاشته
    فکر کنم تو اوج افتخارت اینه که یه بازی انلاین بدن بازی بکنی بعد بقیه که دوست دارن استوری رو برن بگی باید ۱۰۰ بار تمومش کنی تازه هیچ کس یه بازی رو ۱۰۰ بار تموم نمیکنه

   • G.LN گفت:

    چرا الکی جوسازی میکنی
    کنترلر ps5 دیگه خداییش خیلی عالیه

  • Ninja Theory گفت:

   لیاقتت همون دسته کنترلی ps5 هست.
   معنی کیفیت رو نمیفهمی :-))
   برو همون دوال سنس رو بخر که تریگرهاش چند روز بعد میپره :-))

   • تو هم برو همون دسته قبلیت رو با قیمت چند برابری ببخر :cute:

    • :rotfl: :rotfl: :rotfl:
     لعنت بهت همین الان ناهار خورده بودم الان حالم بد میشه :rotfl: :rotfl: :rotfl:
     دسته سریز اکس هم ۶۰ دلاره دسته وان هم ۶۰ دلاره :rotfl: :rotfl: :rotfl:

    • اصلا احتیاج به خریدن داره وقتی میتونه از دسته قبلی استفاده کنه 😐 😐 😐 😐

    • Star1 گفت:

     قیمتش همون ۶۰ دلاره.

     • منظورم الیت بود که قابلیت های دوال سنس رو داره(به قول شما ولی من که مطمئنم به گرد دوال سنس هم نمیرسه)

      • هپتیک فیدبک داره ولی آدابتیو تریگر نداره اصلی ترین قابلیت دوال سنس هم آدابتیو تریگر عه

   • Mateus_bk گفت:

    والا دوستان فن بوی همین تفاسیر رو برای دوال شاک گفتن ؛ ولی من تا الان چیزی ندیدم
    .
    مایکروسافت حداقل میتونست این نسل به دسته هاش باتری اضافه کنه !

   • sm1414 گفت:

    قصد اضافه کردن مشکل الکی به دسته ها ندارم ولی واقعا اینو راست میگه دسته پی اس فور بعد یه مدت اون نرمی تریگر ها شو از دست میده البته مشکل خاصی نیست و دسته های ایکس باکس هم بالاخره بدون نقص نیست.
    در مورد کنترل الیت سری ۲ نگو همون کنترل معمولی ایکس باکس چون خیلی ویژگی های کاربردی داره مثلا جنسش جوریه که دستت بعد ده ساعت هم عرق نمیکنه.نرمی تریگر هاش از همه دسته ها بهتره.شارژر بسیار کوچیک و مگنتی داره تو کیفش. حالت های کاستوم و شخصی سازیش هم که دیگه مشخصه.
    در کل هر دو دسته کنسول های سونی و مایکرو خوبن.اینا هم که دارن از دسته ها شکایت میکنن یه مشت ادمی هستن دسته رو خریدن حال کردن بعد می خوان پس بدن پول بگیرن فکر کردن زرنگن.

   • لیاقت تو هم دادن ۱۸۰ دلار برای یه دسته ی جانبی هست

   • A@Rad گفت:

    دسته با کیفیت xbox که خراب شده
    تازه معنی کیفیت رو فهمیدم

 • Kena گفت:

  😐 کنترلر که هیچ پیشرفتی نداشت از لحاظ کیفیت هم که تر زده
  عجیبه مایکرو توی کنترلر و انحصاری ها و کنسول همیشه دو نسل از سونی عقبه

  • Xbox+Bethesda گفت:

   عجیبه که دالتون با چندین اکانت میاد و ترول میکنه.

   • Mateus_bk گفت:

    خودت ۶ تا اکانت داری فرنام !

  • Ninja Theory گفت:

   باز که از غار پیداتون شد :no:

   • جالبه
    اونی که دیمن سولز و مایلز و لست و گوست و سک بوی و فاینال ۷ داره تو غاره
    اونوقت تو با تتریس تو نوک قله ای :rotfl:

    • Mateus_bk گفت:

     سنگین بود :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

     • چاکرم :rotfl: :rotfl:

      • Mateus_bk گفت:

       مخلصم سلطان :heart: :rose:

    • SiRSiNa گفت:

     پوکیدم :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

     • مخلصم :rotfl: :rotfl:

    • SoulKiller گفت:

     داداش دو تن بار گزاشتی روش پوکید که :rotfl:

     • :rotfl: :rotfl:

   • کسی که باید بره تو غار تویی ، ولی مشکل اینجاست که خیلی رو داری ، قرار بود بعد از اعلام گیم اواردز بری تو غار

  • داداش از حق نگذر ایکس خدایی خوشگله حالا میشه گفت دوال سنس امکاناتش بیشتر و خوشگل تره ولی اینم در نظر بگیر دوال سنس خدایی بیشتر شبیه دسته ایکس باکسه یا دسته پلی استیشن ۴؟؟

   • “داداش از حق نگذر ایکس خدایی خوشگله”
    در حال کوبیدن سر به دیوار

    • 😐 😐 😐 😐 من سرمو میکوبم به دیوار ؟؟؟ من مثل تو فکر نمیکنم که سرمو بزنم توی دیوار. من هر دو پلتفرمو دوست دارم جوابات خیلی مسخرس خودتونم میدونید دوال سنس بیشتر شبیه کدوم دستس

     • منظورم خودم بود

      • 😐 😐 😐

   • A@Rad گفت:

    نمیشه گفت چون دسته رو بزرگتر کردن شبیه ایکس باکس شده ولی به هیچ کدوم شبیه نیست

  • oganson گفت:

   عجیبه که تو چقد اکانت داری. واقعا عجیبه!!!

  • اوسعلی گفت:

   این خبر برای کنترلر الیت سری ۲ هست. ربطی به کنترلر های کنسول سری اکس|اس نداره.

  • K_R12 گفت:

   اصلا میدونی کدوم دسته هست که سریع میای ی چیز مینویسی ؟ این دسته الایت سال ۲۰۱۹ هست . حداقل ترول میخوای بکنی اول متن رو بخون بعد شروع کنین به چرند گفتن. به الایت میگی بدون پیشرفت ؟ واقعا چجوری با اعتماد به نفس میاین همچین چیزایی رو مینویسین ؟ دسته الایت رو تا حالا تو یوتیوب زدی ببینی که با اعتماد کامل نظر میدی؟

  • Sam_fisher_47 گفت:

   این بدون پیشرفت خراب میشه اون یکی اومدن پیشرفتش کنن خراب شده 🙂 در هرصورت دوتاشون خراب میشن پس خودتونو اذیت نکنین :blush:

 • GTXAladar گفت:

  با همه این اوصاف بهترین کنترلر مال ایکس باکسه.

  • باشه

  • SiRSiNa گفت:

   دوال سنسو از نزدیک ندیدم ولی الیت وااااقعا خوش دسته و ابدا اذیت نمی کنه

  • حله :evilgrin:

 • کنترلر اکس باک وان رو به گوشی وصل کردم کالاف موبایل باز یکردم ماینکرفت بازی کردم
  با همون کنترلر مورتال کمبت و کلی باز ی دیگه هم انجام دادم فقط توی اسنایپر الیت ۴
  ویبره دسته خیلی بد بود طوری که یه بار دستم درد گرفت
  غیر این مشکلی توش ندیدم نمیدونم چقدر باید احتمال بدم حرفای اینا درسته

  • یه بار دیگه هم مثل همین اسنایپر الیت ۴ شد توی GTA V با رمز گلوله های آتشین به یکی شلیک میکنم اون لحظه ای که اون داره میسوزه طبیعتا دسته میلرزه اگه همون لحظه شلیک کنی دسته انگار میخواد منفجر بشه

  • تو از رو نمیری نه؟

   • دارم حقیقتو می‌گم جیگر 🙂

  • SoulKiller گفت:

   شاید بزرگترین مشکل دسته ایکس باکس همین شوک هاش باشن، من باهاش forza بازی میکنم هر ربع ساعت بازی نیم ساعت استراحت میکنم دستم بدجور درد میگرفت تو ستینگش هم اصلا قطع ویبره نیس

   • من که دیدم میشد ویبره رو آف کرد ولی نیاز یندیدم فقط توی اسنایپر الیت ۴ خیلی مشکل بود و بد میلرزید

 • Hamidreza گفت:

  من کنترلر های اکس باک زیادی داشتم نسبتا اما هیچ کدوم مشکلی براشون پیش نیومد خدارو شکر خیلیم کیفیت خوبی دارن از کنترلر دوال شاک خیلی بهتر بود بود نظر شخصیمه چون با دوتاش کار کردمقصدمم مقایسه نیست چون هم کنترلر های سونی هم ماکروسافت همشون حرفه ای ساخته میشن سلایق متفاوته و خرابی کنترلر ها اگه به دلیل فنی فنی باشه باید شرکت سازنده فکری براش کنه اما اگه نه بستگی به نحوه ی استفاده خودمون داره :snicker:

 • اوسعلی گفت:

  خب برو دسته هارو عوض کن یا اصلا دسته جدید بده به اونایی که شکایت کردن. آخرش هم یه ماه گیم‌پس رایگان بده بهشون تموم بشه بره دیگه :struggle:

 • K_R12 گفت:

  ببین چقدر کامنتای این سایت سمه که سر چیزای چرت و پرت الکی میکوبونن تو سر هم و با هم بحث میکنن 😐 بابا خرابی سادست دیگه واسه هرکسی ممکنه پیش بیاد حالا یا ایکس باکس یا پلی استیشن. دیگه بحث کردنتون چیه واقعا ؟

 • Sami 227 گفت:

  آقا من دسته ۳۶۰ ام الان ده ساله کار میده الانم سه سال میشه دست خواهر کوچیکمه هیچیش نشده سه سال هم میشه وان اس دارم من تا حالا ازش مشکل ندیدم نمی‌دونم مال من فرق می‌کنه یا اینا با دسته کشتی میگرن؟

  • SiRSiNa گفت:

   داداش خدمتت عرض کنم که کار از کشتی گذشته
   میرن دسته شونو تو مسابقات ufc ثبت نام میکنن

   • من که با دسته ۳۶۰ کشتی گرفتم خراب نشد

    • اوسعلی گفت:

     😐 😐 😐

    • من که یه سوپلکس زدم رو دسته :laugh: :rotfl: (شوخی)

 • farshadx گفت:

  خدای شکرت که PC از همه کنترل ها پشتیبانی میکنه :yes:

 • sorena گفت:

  تفاوت دوال سنس و دسته ی ایکس باکس سریز اکس/اس بقدری زیاده که واقعا بعد بازی با دوال سنس وقتی دسته ی ایکس باکس رو دست میگیرید حس این که سعی دارید با سنگ آتیش روشن کنید، بهتون دست میده. قضیه وقتی بخیم تر میشه که دوتا باطری قلمی از جیب در میارید میندازید توش. اون موقع حس پیر مردی رو دارید که دندون مصنوعی هاش رو از تو لیوان در میاره میزاره دهنش… کلا برخلاف نسل هفتم که دسته ایکس باکس خیلی خوب عمل کرد، دسته های جدید ماکروسافت بوی کهنگی و تاریخ گذشته بودن میدن!

 • من یه دسته ps4 خریدم سر ۶ ماه آنالوگ دیگه درست کار نمیکرد ولی دسته اصلی دستگاه یک ساله هیچیش نیست

 • M.O.H.3.E.N گفت:

  این چه وعضیه هر جا توی هر سایتی میری میبینی که هموطنان برای مسایل پیش و پا افتاده بلا به نسبت مثل سگ و گربه به جون هم افتادن
  چرا ما اینطوری شدیم؟