بازی Marvel’s Avengers باید بر روی ایکس‌باکس گیم‌پس یا پلی‌استیشن پلاس عرضه شود

15 دی 1399 - 14:06

علی رغم شکست بازی Marvel’s Avengers، برخی از افراد هنوز اعتقاد دارند که عنوان ابرقهرمانی اسکوئر انیکس (Square Enix) لایق شانس دوم است و هنوز هم می‌تواند نظر بازی‌بازان را تغییر دهد. حال سوالی که مطرح می‌شود این است که Marvel’s Avengers چگونه می‌تواند دوباره به بازار رقابتی عناوین سرویس محور بازگردد؟

به همین خاطر، آقای پاول تاسی (Paul Tassi) از وب‌سایت Forbes تصمیم گرفته است تا ایده‌ی خود برای بازگرداندن Marvel’s Avengers را با بازی‌بازان به اشتراک بگذارد. کاملاً واضح است که محصول اسکوئر انیکس در راضی نگه داشتن طرفداران به مشکل خورده است و اگر نتواند هر چه سریع‌تر سرنوشت خود را تغییر دهد، برای همیشه فراموش خواهد شد.

تاسی مشکل فعلی Marvel’s Avengers را «مارپیچ مرگ بازی‌بازان» می‌نامد؛ اتفاقی که پس از رخ دادن آن، تعداد بازی‌بازان عناصر سرویس محور تا حدی کاهش پیدا می‌کند که دیگر امکان مچ‌میکینگ (Matchmaking) برای حالت‌های بازی وجود ندارد؛ مشکلی که Marvel’s Avengers از همان ابتدا نیز با آن روبه‌رو بود.

این وضعیت نه تنها بهبودی نداشته، بلکه بدتر هم شده است. علی رغم فروش Marvel’s Avengers با نصف قیمت، ۳۰ دلار، تعداد بازی‌بازان این عنوان بر روی استیم همچنان کم‌تر از ۱۰۰۰ نفر است. با یک بررسی ساده می‌توان مشاهده کرد که حتی عنوانی قدیمی مانند Division 1 نیز در طی ۲۴ ساعت گذشته بازی‌بازان بیشتری را بر روی استیم داشته است. اگرچه به داده‌های مربوط به تعداد بازی‌بازان کنسولی دسترسی نداریم، اما بعید است وضعیت Marvel’s Avengers در آن‌جا بهتر باشد.

علاوه بر این، ما می‌دانیم که توسعه دهندگان برای آینده‌ی Marvel’s Avengers چه برنامه‌هایی دارند، اما محتویات در نظر گرفته شده بدون تعداد بالای بازی‌بازان کاربردی نخواهند داشت. طبق اطلاعات منتشر شده، استودیوی کریستال داینامیکس (Crystal Dynamics) قصد دارد تا یک رویداد Raid را با عنوان AIM Cloning Labs در دسترس قرار دهد؛ فعالیتی که نیاز به تیم و مچ‌میکینگ دارد. پس از این رویداد، توسعه دهندگان می‌خواهند پس از انتشار شخصیت Black Panther نیز یک رویداد Raid دیگر را با محوریت Wakanda برگزار کنند. با این حال اگر تعداد بازی‌بازان زیاد نباشد، ورود به چنین رویداد‌هایی بسیار سخت خواهد بود.

راهکاری که می‌تواند به وضعیت Marvel’s Avengers کمک کند، بستن قرارداد با مایکروسافت یا سونی و قرار دادن بازی بر روی سرویس‌های پلی‌استیشن پلاس و ایکس‌باکس گیم‌پس است. ما به طور دقیق از روند قرار گرفتن تمام بازی‌ها بر روی این سرویس‌ها خبر نداریم، اما برای مثال، مایکروسافت برای قرار دادن Destiny 2 بر روی سرویس اشتراکی خود، مقدار زیادی پول به بانجی (Bungie) پیشنهاد داد و این استودیو نیز بازی و تمام بسته‌های الحاقی آن را بر روی گیم‌پس منتشر کرد. با انجام این کار، تعداد بازی‌بازان Destiny 2 افزایش پیدا کرد، گیم‌پس یک بازی مهم دیگر دریافت کرد و ارزشش بیشتر شد؛ این قرارداد به نفع هر دو طرف بود.

Marvel’s Avengers نیز به چنین چیزی نیاز دارد. اسکوئر انیکس نیاز دارد تا بازی‌بازان بیشتری را به سمت این عنوان جذب کند. البته از آن‌جایی که ظاهراً این شرکت با پلی‌استیشن قرارداد بسته است (انحصاری کردن Spider-Man نیز به این موضوع اشاره می‌کند)، پس قرار گرفتن این بازی بر روی پلی‌استیشن پلاس منطقی‌تر به نظر می‌رسد. بهترین زمان برای انجام این کار نیز اوایل امسال است؛ دقیقاً زمانی که نسخه‌ی نسل بعدی Marvel’s Avengers آماده‌ی عرضه می‌‌شود.

در صورت قرار دادن Marvel’s Avengers بر روی سرویس‌های اشتراکی گفته شده، اسکوئر انیکس می‌تواند مبلغی را دریافت کند و تعداد بازی‌بازان نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بازی‌بازان جدید ممکن است با تجربه‌ی بخش داستانی Marvel’s Avengers از گیم‌پلی آن لذت برده و بخواهند زمان بیش‌تری را با آن صرف کنند. توسعه دهندگان می‌توانند با انتشار به موقع محتویات جدید مانند عرضه‌ی شخصیت Black Panther، بازی‌بازان خود را حفظ کرده و یا حتی تعداد آن‌ها را افزایش دهند.

در غیر این صورت، به نظر نمی‌رسد که راه دیگری وجود داشته باشد. علی رغم تخفیف ۵۰ درصدی بازی و انتشار شخصیت جدید Kate Bishop، هیچ چیزی تغییر نکرده است. قرار دادن Marvel’s Avengers بر روی پلی‌استیشن پلاس و گیم‌پس می‌تواند برای کریستال داینامیکس زمان بیشتری بخرد تا این استودیو بتواند محتویات بیش‌تر و بزرگ‌تری را تولید کند. بله، با انجام این کار، بازی Marvel’s Avengers تنها چند ماه پس از عرضه به صورت رایگان در دسترس قرار خواهد گرفت که اتفاق نادری برای عناوین AAA محسوب می‌شود. با این حال، نباید تظاهر کنیم که Marvel’s Avengers عنوان موفقی برای اسکوئر انیکس بوده است. به هر حال، اگر Marvel’s Avengers می‌خواهد از تبدیل شدن به Anthem بعدی جلوگیری کند، باید هر چه سریع‌تر این کار را انجام دهد.

منبع: Forbes

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید