بازی CLU CLU LAND هم‌اکنون بر روی نینتندو سوییچ در دسترس قرار دارد

15 دی 1399 - 12:46

زمانی که طرفداران نینتندو به کنسول NES فکر می‌کنند، Metroid ،The Legend of Zelda و Super Mario Bros اولین عناوینی هستند که از آن‌ها نام برده می‌شود. با این حال یکی از بهترین بازی‌های این کنسول ۸ بیتی یک عنوان نه چندان مشهور با نام Clu Clu Land بود که حالا بر روی سرویس آنلاین نینتندو سوییچ قرار گرفته است.

Clu Clu Land که ابتدا به عنوان یکی از بازی‌های زمان عرضه‌ی کنسول NES در آمریکای شمالی منتشر شد، یک بازی معمایی جالب بود که توسط توسعه دهندگان Donkey Kong و Tetris ساخته شده بود. در نگاه اول، Clu Clu Land خیلی با بازی محبوب Pac-Man تفاوتی ندارد. بازی‌بازان باید یک موجود قرمز رنگ را در مسیر‌های مشخص شده حرکت داده و با جلوگیری از برخورد با دشمنان، آیتم‌ها را جمع کنند.

اما به غیر از شباهت ظاهری Clu Clu Land با ساخته‌ی محبوب بندای نمکو (‌Bandai Namco)، نحوه‌ی تجربه‌ی این عنوان بسیار متفاوت است و بازی هدف دیگری دارد. Clu Clu Land بیش‌تر شبیه عنوانی مانند Picross است. بازی‌باز باید با حرکت بر روی مسیر‌ها و جمع آوری شمش‌های طلا، تصویر مخفی هر مرحله را کشف کند. البته در طول مسیر‌ها نیز تله‌های مختلفی قرار گرفته‌اند تا شما محبور شوید تا راه‌های مختلفی را برای رسیدن به تصویر نهایی امتحان کنید. این ترکیب منحصر به فرد بین جابه‌جایی مداوم و گیم‌پلی معما محور، منجر به ارائه‌ی عنوانی ترکیبی و جذاب شد که در برخی موارد از بازی‌های دیگر بسیار جلو‌تر بود.

حال نینتندو تصمیم گرفته است تا این بازی معمایی را بر روی سرویس آنلاین نینتندو سوییچ عرضه کند. پس اگر شما نیز مشترک این سرویس هستید، کافی است برنامه‌ی Nintendo Entertainment System را به صورت رایگان دریافت کرده و Clu Clu Land را تجربه کنید. البته با نصب این برنامه، شما به دیگر عناوین NES نیز دسترسی پیدا خواهید کرد.

علی رغم اشارات مختلف به Clu Clu Land در عناوین مختلف نینتندو نظیر The Legend of Zelda ،Animal Crossing ،Super Mario و Super Smash Bros، این شرکت ژاپنی هنوز دنباله‌ای را برای این بازی منتشر نکرده است. با انتشار این عنوان بر روی نینتندو سوییچ، می‌توان به طور واضح مشاهده کرد که Clu Clu Land بخشی از تاریخچه‌ی غنی نینتندو محسوب می‌شود و نشان می‌دهد که هنوز هم بازی‌های بسیار خوبی بر روی NES قرار دارند؛ عناوینی که شاید خیلی از افراد آن‌ها را تجربه نکرده باشند.

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید