سرویس Xbox Game Pass به‌زودی دو بازی مبارزه‌ای بزرگ را از دست خواهد داد

۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶

سرویس Xbox Game Pass در اوایل سال ۲۰۲۱ دو بازی مبارزه‌ای بزرگ را از دست خواهد داد. در واقع یکی از این عناوین پیش‌تر این سرویس محبوب را ترک کرده است. به‌زودی عنوان دیگر نیز این سرویس را ترک خواهد کرد. همراه گیمفا باشید.

بر کسی پوشیده نیست که مایکروسافت شدیدا روی سرویس اشتراکی خود یعنی Xbox Game Pass تمرکز کرده است. در واقع این سرویس اصلی‌ترین استراتژی مایکروسافت در نسل نهم است و این شرکت با سرمایه‌گذاری هنگفت بر روی آن، از رشد این سرویس در آینده اطمینان حاصل می‌کند. در حالی که ماهیانه بازی‌های بیشتر و بیشتری به این سرویس اضافه می‌شوند، عناوینی نیز آن را ترک می‌کنند.

جدیدترین بازی که سرویس Xbox Game Pass را ترک کرده است عنوانی نیست به جز Mortal Kombat X؛ این بازی در زمان عرضه در سال ۲۰۱۵ با تحسین منتقدان مواجه شد و در حالی که اخیرا زیر سایه‌ی Mortal Kombat 11 قرار گرفته است، همچنان از آن به عنوان یکی از بهترین بازی‌های مبارزه‌ای موجود بر روی اکس‌باکس وان یاد می‌شود. ترک کردن سرویس Xbox Game Pass یعنی طرفداران ژانر مبارزه‌ای، کمتر به سمت این سرویس جذب خواهند شد. اما از طرفی دیگر، همچنان عناوین مبارزه‌ای جذابی وجود دارد که می‌تواند نظر این بازی‌بازان را جلب کند.

در حال حاضر پنج بازی مبارزه‌ای سنتی برروی سرویس Xbox Game Pass موجود است. این بازی‌ها شامل Killer Instinct، Marvel vs. Capcom: Infinite، Power Rangers: Battle for the Grid، Soulcalibur 6 و Tekken 7 می‌شوند. اما این پایان ماجرا نیست و فهرست بازی‌های مبارزه‌ای این سرویس از این هم کوتاه‌تر خواهد شد.

بازی  Tekken 7 نیز به‌زودی سرویس Xbox Game Pass را ترک خواهد کرد. هنوز تاریخ دقیق خروج این بازی از سرویس مایکروسافت اعلام نشده است اما احتمالا در ۲۶ دی ۱۳۹۹ (۱۵ ژانویه ۲۰۲۱) این اتفاق رخ خواهد داد. اگرچه خروج این دو بازی بزرگ مبارزه‌ای برای طرفداران امری ناراحت‌کننده است اما این موضوع طبیعتِ سرویس Xbox Game Pass است؛ بازی‌ها اضافه می‌شوند و پس از مدتی این سرویس را ترک می‌گویند و عناوین دیگری جای آن‌ها را می‌گیرند.

1
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید