خالق سری Shenmue به دنبال ساخت یک بازی نقش‌آفرینی جدید و یک دنباله است

۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳

آقای یو سوزوکی (Yu Suzuki)، خالق سری بازی‌های Shenmue، همواره جزو یکی از بهترین بازی‌سازان جهان به شمار می‌رود. وی در صحبت‌های اخیر خود، از علاقه به ساخت یک بازی نقش‌آفرینی، یک دنباله و یک عنوان بر اساس نبردهای تن به تن سخن گفته است.

بازی Shenmue 3 به عنوان آخرین اثر یو سوزوکی در سال ۲۰۱۹ میلادی منتشر شد. این بازی به دلیل برخی از مشکلات مختلف نتوانست به اندازه‌ی کافی مورد استقبال منتقدین قرار بگیرد. سوزوکی همچنین سابقه‌ی کار بر روی بازی‌های After Burner و Space Harrier را در کارنامه‌ی خود دارد. از این بازی‌ها به عنوان Minigame در سری Shenmue استفاده شده است. سوزوکی با داشتن بیش از ۶۰ سال سن همچنان به ساخت بازی‌ها علاقه دارد. بسیاری از طرفداران امیدوار هستند که وی داستان سری Shenmue را که ۲۰ سال از انتشار اولین نسخه‌ی آن گذشته است، به اتمام برساند. با این حال به نظر می‌رسد آقای سوزوکی برنامه‌های متفاوتی را در نظر دارد.

بازی Shenmue 3

سوزوکی در مصاحبه‌ی اخیر خود با مجله‌ی فامیتسو (Famitsu)، به ساخت یک بازی نقش‌آفرینی با المان‌های تیراندازی (RPG Shooter) اشاره کرده است. وی همچنین توضیح داد که در برنامه‌های خود برای سال ۲۰۲۱، ساخت دنباله‌ی Shenmue 3 و همچنین یک بازی مبتنی بر نبردهای تن به تن را در نظر دارد. ممکن است این کارگردان ساخت یک عنوان بتل رویال را نیز در نظر داشته باشد.

به نظر می‌رسد بازی Shenmue 3 از نظر فروش، عملکرد خوبی را داشته است. به همین دلیل می‌توان انتظار داشت که استودیوی وای‌اس نت (YS Net) بر روی پروژه‌های جدیدی کار کند.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • sonicer گفت:

  یو سوزوکی برای سگا، حکم شیگرو میاموتو رو داره. اما اینقدر که این سگا بی لیاقته، سوزوکی تو این سن و سال هنوز داره خودش رو ثابت میکنه و میاموتو شده ناظر و مهر تایید بازیهای نینتندو.
  حیفه اون همه افتخاری که سوزوکی برای سگا آورد و اینطوری ولش کردن. منکه امیدوارم بازیهای جدیدی که میسازه، شنمو ۴ باشه و ویرچوا فایتر ۶ (از بهترین بازی های فایت تاریخ).

  0
  0
  • OmidG97 گفت:

   در لیاقت و استعداد ایشون که شکی نیست ولی باید اینم قبول کرد که شکست تجاری بازیای shenmue 1&2 با اون هزینه های سنگین ساخت (۱۰۰ میلیون دلار فکر میکنم برای هر بازی) اونم برای اون زمان یکی از دلایل مهمی بود که سگا تقریبا ورشکست شد و از بیزنس ساخت کنسول اومد بیرون، به شخصه برای من خیلی تلخه که سگا دیگه کنسول نمیسازه، واقعا نمیشه خیلی هم به کسی خورده گرفت هیچ کس بی تقصیر نیست

   0
   0