شرکت نینتندو به زمان حدودی انتشار کنسول نسل بعدی خود اشاره می‌کند

۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴

طی مصاحبه‌ای که به تازگی با یکی از سران کمپانی نینتندو (Nintendo) صورت گرفته است، به زمان حدودی انتشار کنسول‌های نسل بعدی این شرکت نیز اشاراتی شده است. در ادامه همراه گیمفا باشید تا به جزئیات تکمیلی این خبر بپردازیم.

در مارس سال ۲۰۱۷ بود که کمپانی نینتندو کنسول هیبریدی خود را تحت عنوان نینتندو سوییچ روانه‌ی بازار کرد. بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی شرکت نینتندو، کنسول نینتندو سوییچ (که شامل کنسول‌های نینتندو سوییچ لایت (Nintendo Switch Lite) نیز می‌شود) تا ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ موفق به فروش ۶۸ میلیون دستگاه در سراسر جهان شده است و این فروش همچنان نیز پرقدرت‌تر از همیشه به کار خود ادامه می‌دهد.

Nintendo Switch Lite

حال به تازگی و‌ب‌سایت Polygon مصاحبه‌ای را با آقای داگ باوزر (Doug Bowser)، رئیس شعبه‌های آمریکای کمپانی نینتندو تدارک دیده است که در قسمتی از آن به برنامه‌های آینده‌ی این شرکت برای انتشار سخت‌افزارهای جدید پرداخته شده است. طبق صحبت‌های آقای داگ باوزر، کنسول نینتندو سوییچ هم‌اکنون چیزی در حدود نیمی از عمر خود را در پشت گذاشته است و بر همین اساس انتظار می‌رود ما تا حدود سال ۲۰۲۴ و یا ۲۰۲۵ شاهد معرفی کنسول نسل بعدی از سوی شرکت نینتندو نباشیم. آقای داگ باوزر همچنین در دست توسعه قرار داشتن کنسول قدرتمندتر نینتندو سوییچ که مدتی قبل با نام نینتندو سوییچ پرو (Nintendo Switch Pro) شایعات مربوط به آن در سطح اینترنت پخش شده بود را در مقطع کنونی تکذیب کردند؛ با این حال این احتمال وجود دارد که در سال‌های آینده شاهد معرفی چنین کنسولی از سوی شرکت نینتندو باشیم.

با توجه به صحبت‌های آقای داگ باوزر و فروش بسیار قدرتمند کنسول نینتندو سوییچ در این سال‌ها، می‌توان امیدوار بود کنسول نینتندو سوییچ تا سال ۲۰۲۵ با پشت سر گذاشتن میزان فروش دو کنسول وی (Wii با فروش ۱۰۱ میلیون دستگاه) و گیم بوی (Game Boy با فروش ۱۱۸ میلیون دستگاه) تبدیل به دومین کنسول پرفروش تاریخ کمپانی نینتندو شود. پرفروش‌ترین کنسول کمپانی نینتندو کنسول دستی نینتندو دی‌اس (Nintendo DS) است که تا این لحظه ۱۵۴ میلیون دستگاه در سراسر جهان فروش داشته و بعید است که کنسول نینتندو سوییچ با وجود الگوی رو به رشد میزان فروش خود بتواند به این رقم دست پیدا کند.

1
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید