گیفت کارت
گیفت کارت

فیل اسپنسر: به بازی‌بازان اجازه‌ی ساخت محتویات خلاقانه خواهیم داد

۱۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۷

به تازگی آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer) رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت، در جریان جدیدترین رویداد Xbox Podcast به بیان توضیحاتی در مورد بازی Microsoft Flight Simulator پرداخت. وی همچنین اظهار داشت که شرکت مایکروسافت در آینده قصد دارد به بازی‌بازان توانمند و خلاق، زمینه‌ی کافی جهت ساخت محتویات خلاقانه برای بازی‌های ویدئویی مختلف بدهد.

به گفته‌ی آقای اسپنسر، وی امروز برای آزمایش جدیدترین رایانه‌ی شخصی خود به تجربه‌ی بازی Microsoft Flight Simulator با بالاترین تنظیمات گرافیکی ممکن پرداخت و در این تجربه، وی موفق شده است تا محل دقیق خانه‌ی خود را پیدا کرده و از روی آن عبور نماید. در این حین آقای اسپنسر برخی از فعالیت‌های خلاقانه‌ی جامعه‌ی بازی‌بازان این اثر شبیه‌ساز و محتویات جالبی که توسط آن‌ها ساخته شده است را مشاهده نمود.

در همین راستا، رئیس بخش ایکس‌باکس در مصاحبه‌ی خود اظهار داشت که تولید محتوا توسط طرفداران یک اثر باید تبدیل به پروسه‌ای منطقی و رایج شود و عنوان Microsoft Flight Simulator نیز از پتانسیل بالایی در این زمینه برخوردار خواهد بود. علاوه بر این مورد، اسپنسر اعتقاد دارد که باید زمینه‌های مناسب برای بازی‌بازان فراهم شود تا در صورت خلق محتویات با کیفیت و برگزیده، بتوانند از طریق فروش آن‌ها به بازی‌بازان دیگر یا توسعه‌دهندگان سود زیادی کسب نمایند.

به عقیده‌ی آقای فیل اسپنسر، شرکت مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی برای ساخت زمینه‌ی حضور و فعالیت بازی‌بازان مشتاق و خلاق است تا آن‌ها بتوانند محتویات زیادی برای بازی‌های دلخواه خود تولید نمایند و بدین طریق، عمر بازی‌های ویدئویی و کیفیت محتویات پس از عرضه‌ی آن‌ها با افزایش چشم‌گیری همراه شود.

بازی شبیه‌ساز پرواز Microsoft Flight Simulator هم‌اکنون بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. نسخه‌ی کنسولی این اثر که به صورت بین نسلی بر روی ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس عرضه خواهد شد، هنوز در حال توسعه است. در پایان شما می‌توانید نقد و بررسی این اثر را در سایت گیمفا مشاهده نمایید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید