فیل اسپنسر نسبت به آینده‌ بسیار هیجان‌زده است

12 دی 1399 - 18:27
کنسول فیل اسپنسر

در جریان جدیدترین قسمت از پادکست Larry Major Nelson Hryb’s Xbox، آقای فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر بخش ایکس‌باکس در شرکت مایکروسافت، به صحبت درباره‌ی آینده‌ی صنعت بازی‌های ویدئویی پرداخته است.

در ابتدا، آقای اسپنسر به صحبت درباره‌ی سرویس ایکس‌باکس گیم پس (Xbox Game Pass) و اهمیت سال ۲۰۲۰ پرداخته و در ادامه بیان کردند که از نظر بازی‌ها و سرویس‌هایی که در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت، سال ۲۰۲۱ میلادی «سالی فوق‌العاده» خواهد بود.

آقای اسپنسر در صحبت‌های خود به این نکته اشاره کردند که از نظر ایشان، موارد در نظر گرفته شده برای سال جدید میلادی «افق شماره‌ی ۰» محسوب می‌شود و در مقایسه با آن، دو تا سه سال آینده «افق شماره‌ی ۱» به شمار می‌رود. به گفته‌ی آقای اسپنسر، تمام آن‌چه که بین سه تا ده سال آینده منتشر خواهند شد، «افق شماره‌ی ۲» خواهند بود. البته آقای اسپنسر تاکید کردند که تمام چیزهای جدید لزوما موفق نخواهند بود، ولی برخی از آن‌ها به موفقیت می‌رسند که قابلیت پشتیبانی از عناوین نسل قبل یکی از مثال‌های آن است.

در میان تمامی موارد در نظر گرفته شده برای سال‌های آینده، چیزهایی نیز وجود دارند که آقای اسپنسر «به شدت برای آن‌ها هیجان‌زده است» و در یک تا دو سال آینده به معرفی و صحبت درباره‌ی آن‌ها خواهد پرداخت. به گفته‌ی مدیر بخش ایکس‌باکس، این موارد مردم را به همان اندازه که امروز به خاطر سرویس گیم پس و یا ایکس‌کلود (XCloud) هیجان‌زده هستند، شگفت‌زده خواهد کرد.

آقای اسپنسر به این نکته نیز اشاره کردند که تیم‌های بازی‌سازی اگرچه در حال حاضر بر روی ساخته‌ی فعلی خود تمرکز کرده‌اند، ولی در همین حین، آن‌ها به دنبال یافتن چیزهایی هستند که در عین ریسکی و پرخطر بودن، پتانسیل ایجاد یک تغییر بزرگ را داشته باشند. علاوه بر این، آقای اسپنسر به توانایی تیم‌ها برای در نظر گرفتن آینده‌ی دور و سرمایه‌گذاری بر روی چیزهایی که قدرت ایجاد یک تغییر بزرگ را داشته باشند، افتخار می‌کند.

به نظر می‌رسد سال ۲۰۲۱ میلادی سالی بسیار مهم برای شرکت مایکروسافت به شمار می‌رود. با توجه به عرضه‌ی اولین کنسول ایکس‌باکس در ماه نوامبر سال ۲۰۰۱، سال جدید میلادی ۲۰امین سالگرد انتشار کنسول ایکس‌باکس خواهد بود. حال باید منتظر ماند و دید شرکت مایکروسافت چه برنامه‌هایی را برای هواداران خود در نظر گرفته است.

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید