بازی‌بازان Call of Duty: Black Ops Cold War تصاویر مخفی و عجیبی را در آن کشف کردند

۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
رایگان شدن بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

اخیراً یکی از کاربران ردیت با استفاده از یک گلیچ موفق به خروج از نقشه‌‌ی بازی Call of Duty: Black Ops Cold War شد. همچنین، او در این بخش دست نخورده از بازی تصاویر عجیبی از دنیای واقعی را کشف کرد و آن‌ها را با بازی‌بازان دیگر به اشتراک گذاشت.

هم‌اکنون، به‌نظر می‌رسد که استفاده از نکات مخفی و قراردادن ایستر اِگ‌های مختلف درون بازی‌های ویدیویی مختص شرکت‌هایی نظیر راکستار (Rockstar) و ناتی‌داگ (Naughty Dog) نیست و این امر امروزه به یک عادت تبدیل شده است. در حقیقت، بازی‌بازان Call of Duty: Black Ops Cold War از زمان انتشار این عنوان موفق به کشف رازها و ایستر اِگ‌های بسیار مختلفی شده‌اند که آخرین آن‌ها کمی عجیب‌تر از حد معمول است.

پدیده‌ی خروج از نقشه‌ی بازی با استفاده از گلیچ‌ها و یا باگ‌ها، معمولاً به شناور شدن در فضای خالی و سقوط به بخش زیرین نقشه‌ی بازی منجر می‌شود، اما گویا این موضوع در مورد بازی Call of Duty: Black Ops Cold War صدق نمی‌کند. در واقع، یکی از کاربران ردیت با استفاده از یک گلیچ موفق به خروج از نقشه‌ی “Break on Through” در حالت کمپین بازی شد و در نتیجه، محیطی دست نخورده که اطراف آن را تصاویری از دنیای واقعی پوشانده بودند را در این بخش مشاهده کرد.

همچنین، تصاویر منتشر شده از این بخش، مناظر عجیبی از یک چمن‌زار در منطقه‌ای ناشناخته را به نمایش می‌گذارند. در این منطقه، یک تابلو نیز وجود دارد که بر روی آن چندین تاریخ و زمان به همراه علامت‌های دیگر قرار گرفته است. از طرفی دیگر، سطل زباله و بطری‌هایی نیز به صورت پراکنده در این منطقه پخش شده‌اند که جز جامعه‌ی بازی‌بازان این عنوان، تاکنون اظهار نظر رسمی از سوی توسعه‌دهندگان آن منتشر نشده است.

Call of Duty: Black Ops Cold WarCall of Duty: Black Ops Cold War
Call of Duty: Black Ops Cold WarCall of Duty: Black Ops Cold War

در پایان، باید به این نکته اشاره کرد که پس از نشر این تصاویر، بازی‌بازان دیگری نیز مدعی شده‌اند که پیش‌تر این محیط را یافته بودند، اما به‌هرحال تمامی تلاش آن‌ها برای یافتن مفهوم این تصاویر به بن‌بست خورده بود و این موضوع را فراموش کرده بودند. همچنین، در یکی از اظهار نظرها، یکی از طرفداران این مجموعه مدعی شد که این تصویر نمونه‌ای آزمایشی برای مقایسه‌ی کیفیت نورپردازی و سایه‌های بازی در واقعیت و در موتور گرافیکی این بازی است. در واقع، سازندگان این عنوان با استفاده از یک تصویر واقعی از مناظر این چنینی، قادر خواهند بود تا حالت قرارگیری خورشید، سایه‌ها و فضای کلی را به خوبی شبیه‌سازی کنند. البته، هدف از قرارگیری مواردی نظیر علامت‌های نامفهوم، تاریخ و زمان در این تصویر همچنان مبهم است.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War، هم‌اکنون در دسترس پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس سری ایکس و اس و ایکس باکس وان قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید