گیفت کارت
گیفت کارت

سونی پول خریداران بازی رایگان ماه آینده‌ی PS Plus را پس می‌دهد

۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۳

اندکی پس از معرفی بازی‌های رایگان ژانویه ۲۰۲۱ سرویس PS Plus، سونی درحال برگرداندن پول کسانی است که یکی از این بازی‌ها را به‌تازگی خریداری کرده‌اند. همراه ما باشید.

دیروز بود که سونی بازی‌های رایگان ژانویه‌ی ۲۰۲۱ را رونمایی کرد. دارندگان پلی‌استیشن ۵ و سرویس PS Plus سه بازی دریافت خواهند کرد: Shadow of the Tomb Raider، GreedFall و نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ Maneater. عنوان اول این ماه، سومین قسمت ریبوت Tomb Raider است، دومی یک بازی نقش‌آفرینی به سبک بازی‌های بایوور (BioWare) است که توسط استودیوی Spiders توسعه یافته، و سومی درباره یک کوسه‌ی به‌دنبال انتقام بوده که دارای یک سیستم کامل ارتقا نیز هست. این ماه با لیست بسیار خوبی از بازی‌های رایگان PS Plus روبه‌رو هستیم.

بااین‌حال، برخی هستند که یکی از این بازی‌ها را خریداری کرده و سپس مشترک سرویس‌هایی مثل PS Plus یا Game Pass شده‌اند. این موقعیت عموماً خیلی خوشایند نیست، اما گزارش‌ها می‌گویند که سونی درحال پس‌دادن پول کسانی است که به‌تازگی یکی از این بازی‌ها یعنی Maneater را خریداری کرده‌اند.

کاربر رددیت BraeWhyIt به‌نظر اولین کسی است که این موضوع را گزارش کرده. او امروز بعد از روشن‌کردن پلی‌استیشن ۵ خود، این پیام را دریافت کرده است:

شما مشترک سرویس پلی‌استیشن پلاس هستید و ما هزینه‌ی خرید این محصول را چون یکی از بازی‌های ماهانه‌ی پلی‌استیشن پلاس است به Wallet شما برگردانده‌ایم. شما همچنان می‌توانید به تجربه‌ای این عنوان بپردازید چرا که آن را از لیست بازی‌های شما حذف نکرده‌ایم.

به‌عبارتی دیگر، باوجود اینکه تا ارائه‌ی بازی بر روی PS Plus هنوز چند روزی مانده، این کاربر می‌تواند به ادامه‌ی بازی خود بپردازد و هزینه‌ی خود را نیز پس بگیرد.

برخی دیگر هم خبر از دریافت این پیام داده‌اند، اما هنوز پولشان بازگردانده نشده است. این موضوع بستگی به عوامل زیادی مثل بانک شخص خریدار و تعداد بازپرداخت‌های درحال انجام توسط سونی، و همچنین تعطیلات سال نوی میلادی دارد. به‌جز Maneater، گزارشی از بازپرداخت هزینه‌ی GreedFall یا Shadow of the Tomb Raider به‌دست نرسیده است که می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله اینکه Maneater‌ بسیار جدیدتر از دو عنوان دیگر است و احتمال اینکه به‌تازگی خریداری شده باشد بیشتر است.

سونی بازه‌ی زمانی خریداری بازی برای پس‌گرفتن مبلغ را مشخص نکرده، اما BraeWhyIt گفته که آن را ماه پیش خریداری کرده است. بنابراین، کسانی که در یک ماه گذشته بازی را خریداری کرده‌اند باید پلی‌استیشن ۵ خود را برای دریافت پیام بالا چک کنند.

مشترکین سرویس PS Plus هر ماه چند بازی رایگان دریافت می‌کنند.

منبع: Gamerant

1
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید