هر آن‌چه که در مورد بازی God of War Ragnarok می‌دانیم؛ یک قدم تا رگناروک

11 دی 1399 - 17:40
God of War Ragnarok

آخرین نسخه از سری God of War در سال ۲۰۱۸ عرضه شد. اما سونی و استودیوی سانتامونیکا به طور کامل این سری را باز‌سازی کرده و شاهد نسخه‌ی متفاوتی از آن بوده‌ایم. God of War 2018 دیگر آن بازی هک ‌اند‌ اسلش گذشته نبود بلکه سونی تصمیم گرفت تا این مجموعه را به تجربه‌ای متفاوت بدل کند که بدون شک از دیدگاه بسیاری از بازی‌بازان می‌توان آن را یکی از بهترین نسخه‌های سری خدای جنگ به شمار آورد.

مروری بر اطلاعات و جزئیات بازی God of War Ragnarok

با توجه به درآمد نیم میلیارد دلاری که نسخه‌ی جدید God of War برای شرکت سونی و استودیوی سانتامونیکا به ارمغان آورد، کاملا مشخص بود که سونی این مجموعه را همچنان ادامه خواهد داد. البته داستان بازی نیز به گونه‌ای به اتمام رسید که ما را برای تجربه‌ی ادامه‌ی آن مشتاق‌تر ساخت. شرکت سونی در جریان رویداد اختصاصی پلی‌استیشن ۵ که تابستان گذشته برگزار شد، با انتشار تیزر کوتاهی، رسما از نسخه‌ی جدید God of War با نام God of War Ragnraok رونمایی کرد. اطلاعات زیادی از این بازی در دسترس نیست لذا در این مقاله قصد داریم تا به مرور تمام اطلاعاتی بپردازیم که از بازی God of War Ragnarok می‌دانیم.

داستان:

تنها یک تریلر از بازی God of War Ragnraok منتشر شده و آن‌هم تریلر معرفی بازی است که در جریان رویداد اختصاصی پلی‌استیشن ۵ به نمایش در آمد. در این تریلر، ابتدا صدای کریتوس را می‌شنویم که می‌گوید “زمان آن نزدیک است؛ تو باید خودت را آماده کنی” . احتمالا خطاب جملات کریتوس، فرزند وی یعنی آترئوس است و او فرزند خود را برای آن‌چه که در پیش است یعنی رگناروک آماده می‌کند. همان‌طور که می‌دانید، رگناروک نبردی میان خدایان و هیولاها است که به نابودی خدایان نورس منجر می‌گردد. اگر دقت کرده باشید، در نسخه‌ی اول زمانی که بالدر به دست کریتوس کشته شد، Mimir به این نکته اشاره کرد که قبل از وقوع رگناروک به مدت سه سال در تمام سرزمین‌ها برف می‌بارد. بنابراین با در نظر گرفتن این‌که بازی God of War در سال ۲۰۱۸ عرضه شد و نسخه‌ی دوم نیز در سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود، می‌توان نتیجه گرفت که داستان این نسخه، سه سال پس از نسخه‌ی اول و درست پیش از وقوع جنگ رگناروک جریان دارد. این موضوع در تریلر معرفی بازی و با نمایش خطوط رونی و البته عبارت Raganrok is Coming به درستی تایید می‌شود.

 این طور که مشخص است سونی به ترکیب برنده دست نخواهد زد و همچنان کریتوس و آترئوس شخصیت‌های اصلی بازی هستند. مشخصا این دو شخصیت تا قبل از وقوع جنگ رگناروک با دشمنان جدید و متعددی روبه‌رو می‌شوند. یکی از این دشمنان به احتمال زیاد ثور (Thor)، خدای آذرخش خواهد بود. در پایان مخفی نسخه‌ی اول، ثور به سراغ کریتوس و آترئوس می‌آید و با توجه به کشته شدن پسران ثور به دست کریتوس، این طور به نظر می‌رسد که این ملاقات اصلا دوستانه نیست و نبرد بزرگی را بین کریتوس و آترئوس در مقابل ثور شاهد خواهیم بود. علاوه بر ثور، به نظر می‌رسد Odin نیز نقش مهمی را در داستان نسخه‌ی دوم ایفا خواهد کرد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

 

در ارتباط با شخصیت آترئوس بد نیست که به نکته‌ی دیگری نیز اشاره کنیم. اگر به خاطر داشته باشید در پایان نسخه‌ی اول هنگامی که کریتوس و آترئوس به یوتنهایم می‌رسند، با نقاشی‌های دیواری مواجه می‌شوند. این نقاشی‌های دیواری نه تنها سرگذشت این دو شخصیت و مسیری که تا به آنجا طی کرده‌اند را تمام و کمال و به طور دقیق به تصویر کشیده، بلکه حتی آینده را نیز پیش‌بینی می‌کنند. بر اساس این نقاشی‌های دیواری، آترئوس همان لوکی است؛ کسی که در نهایت جان پدرش را می‌گیرد. همچنین خطوط رونی نیز بر روی این نقاشی‌های دیواری مشاهده می‌شوند که اگر آن‌ها را به فارسی ترجمه کنیم، عبارتند از “مرگ”، “پدر”، “عزاداری” و “خیانت”.

در افسانه‌های نورس آمده است که فرزند کریتوس یعنی آترئوس (یا همان لوکی) که یک trickster است، نهایتاً به خدمت Odin در آمده و Odin نیز به نحوی او را متقاعد می‌کند که پدرش را به قتل برساند. اما اینکه این موضوع قرار است در داستان نسخه‌ی دوم چه جایگاهی داشته باشد، مشخص نیست و در حال حاضر این موضوع بسیار مبهم است. البته با توجه به اینکه کریتوس با کنار زدن پرده، آینده‌ی خود و آترئوس را بر روی نقاشی‌های دیواری مشاهده کرد، بنابراین بعید است که این موضوع یک اتفاق باشد و سازندگان تنها هدفشان این بوده که اشاره‌ی کوتاهی به افسانه‌های نورس داشته باشند. بنابراین، احتمالا چنین موضوعی نیز بخشی از قوس داستانی بازی را تشکیل خواهد داد. پیش‌تر و در مقاله‌ی جداگانه‌ای به بررسی شخصیت‌ها، هیولاها و سرزمین‌هایی پرداختیم که می‌توانند در بازی God Of War Ragnarok حضور داشته باشند که مطالعه‌‌ی این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنم.

تاریخ انتشار

نکته قابل توجه و البته غافل‌گیر کننده‌ در تیزر کوتاه بازی God Of War Ragnarok، مشخص شدن تاریخ انتشار بازی بود. همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم، سازندگان سال ۲۰۲۱ را برای انتشار بازی God Of War Ragnarok در نظر گرفته‌اند و در این صورت God Of War Ragnarok یکی از بازی‌های انحصاری بزرگ پلی‌استیشن ۵ در سال ۲۰۲۱ خواهد بود. البته همان‌طور که اطلاع دارید طی یک سال گذشته، شیوع ویروس کرونا  انتشار بسیاری از بازی‌های بزرگ به مانند The Last of Us Part 2 و Cyberpunk 2077 را با تاخیر مواجه کرد. بنابراین بعید نیست این موضوع در عرضه‌ی بازی God of War Ragnraok نیز تاثیرگذار باشد و انتشار این بازی را نیز تا اواخر سال ۲۰۲۱ یا اوایل سال ۲۰۲۲ به تعویق بیاندازد.

پلتفرم‌های مقصد

تا این لحظه بازی God of War Ragnraok تنها قرار است برای کنسول پلی‌استیشن ۵ عرضه شود. در حالی‌که دیگر عنوان انحصاری بزرگ پلی‌استیشن ۵ یعنی Horizon Forbidden West که از قضا این عنوان نیز در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد، قرار است برای هر دو کنسول پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ در دسترس قرار گیرد. بنابراین می‌توان امیدوار بود که سونی در نهایت تصمیم بگیرد تا این بازی برای کنسول نسل هشتمی این شرکت یعنی پلی‌استیشن ۴ نیز عرضه کند و یا حتی ممکن است به طور کلی این موضوع را نادیده بگیرد.

محتویات پس از انتشار

تاکنون سازندگان در مورد بسته‌های الحاقی و یا محتویات پس از انتشار God of War Ragnraok هیچ اطلاعاتی را ارائه نداده‌اند. اما اگر بازگردیم و نگاهی به نسخه‌ی سال ۲۰۱۸ این بازی بیاندازیم، مشاهده می‌کنیم که پس از انتشار بازی God of War 2018، تنها تعدادی به‌روزرسان برای این عنوان عرضه شد که محتویاتی به مانند زره‌های جدید را به بازی اضافه کرد. همچنین مدتی بعد، بخش نیو گیم‌ پلاس (New Game Plus) نیز در دسترس قرار گرفت که بازی‌بازان قادر بودند با سلاح، تجهیزات و مهارت‌هایی که در تجربه‌ی نخست به دست آورده‌اند، بار دیگر به سراغ بخش داستانی بازی رفته و این بخش را برای بار دوم تجربه کنند. اما به غیر از محتویات یاد شده، هیچ بسته الحاقی داستانی برای این بازی عرضه نشد. در رابطه با بازی God of War Ragnraok نیز همین‌طور است و احتمالا پس از انتشار، شاهد انتشار به‌روزرسان‌هایی خواهیم بود که محتویات جدیدی را به بازی اضافه می‌کنند اما در هر صورت هنوز سازندگان در این رابطه، اطلاعات و جزئیاتی را ارائه نداده‌اند.

نحوه‌ی پیش خرید:

تا به این لحظه، هنوز بازی God of War: Ragnarok برای پیش خرید در دسترس قرار نگرفته است و احتمالا طی چند ماه آینده و رونمایی کامل از بازی، این امکان برای بازی‌بازان فراهم خواهد شد.

منبع

برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • با توجه به در آمد نیم میلیارد دلاری که نسخه‌ی جدید God of War برای شرکت سنی و استودیوی سانتامونیکا به ارمغان آورد،
  اینجا سونی رو به اشتباه سنی نوشتید جناب حلاجیان
  مقاله هم عالی بود مخصوصا بخش اول
  بقیش تقریبا این بود که از هیچی اطمینان نداریم 😀

  • G_man گفت:

   درباره ی این که چرا گاد از نظرم انقلابیه توی پست قبلی راجب گاد بهت ریپلای زدم و گفتم

   • G_man گفت:

    جوابتون رو دبدم حق با شماست :yes:

    • ممنون

 • ممنون بابت مقاله ولی احتمالا موفق نمیشه مثل نسخه ۲۰۱۸

  • ترول نکن. ۲۰۱۸ هم گیم اواردز رو برد هم بیگ وینگر شد. دیگه موفقیت از این بیشتر؟!

  • Sajjad گفت:

   اگه به باشه که میگی روز عرضه رو گیم پس پلی میدم رو نیست که سنگ پاست

  • من امیدوارم مثل گیرز ۵موفق نشه که متاش ۸۵شد

  • Mateus_bk گفت:

   :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
   آدم جالبی هستی داداش :yes:

  • اوسعلی گفت:

   تعریف موفقیت برای شما دقیقا چیه؟
   فروش بیشتر از ۱۲ میلیون نسخه.
   سود بیشتر از ۵۰۰ میلیون دلار
   بهترین بازی سال ۲۰۱۸ و شکست RDR2
   برنده ۳ تا جایزه تو TGA2018
   برنده بیشتر از ۱۵۰ جایزه در سال ۲۰۱۸
   برنده جایزه بهترین بازی سال از نگاه کاربرا
   بیگ وینر سال ۲۰۱۸
   و…..

  • A@Rad گفت:

   بابا تروخدا نخندون ما رو :rotfl: :rotfl: بعد جالبه بازی که گوتی گرفت رد دد رو زد کنار میگه موفق نمیشه
   منم میتونم بیام بگم هیلو اینفینیت که نسخه پنجش خوب نبوده پس اینم موفق نمیشه

 • یعنی همین یه گیم سونی می ارزه به کلهم اجمعین صنعت گیم! یعنی کسی بخواد به یه نفر که تا حالا هیچی از گیم نمیدونه بگه که گیم و صنعت گیم چیه! فقط کافیه بگه گاد آو وار!

  • Zgamer گفت:

   دالتون جان میدونم هرچی بهت بگم تاثیری نداره ولی درسته جزو برترین IPهای جهانه ولی گیم یک هنره پس چیز مطلقی تو گیم وجود ندارد اکی داداش؛ شمارو تا ترول و هیت بعدیت به خدای بزرگ میسپارم

 • Ninja theorey گفت:

  به امید بهتر شدن

  • soheil گفت:

   خوبه به قول توعه نوب بازیه مزخرفمون گوتی شد اونم جلوی ابر قدرتی مث رد دد ۲ ولی ابر شاهکار های شما حتی نمیتونن نامزد گوتی بشن و اگرم شدن برا خالی نبودن عریضه بوده

 • Omidsoltani7 گفت:

  هاااااااایپ به معنای واقعی
  اگه الدن‌رینگ و گاد هر دو ۲۰۲۱ منتشر بشن…گوتی‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مقابل هم قرار میگیرن…
  انصافا کوری بارلوگ سخت‌ترین چالش زندگیشو گذرونده و حالا ۱میلیون انتخاب برای ادامه‌ی داستان با ابهت‌ترین کاراکتر تاریخ صنعت گیم پیش رو داره..
  چه صحنه‌های حماسی که قراره ببینیم و کفو خون قاطی کنیم..

  • arn گفت:

   به این دوتا نسخه دوم Breath of the Wild رو هم اضافه کن، گوتی‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مقابل هم قرار میگیرن.

 • عنوان: هر آنچه می دانیم
  متن: هیچ چیزی نمی دانیم

  • Sajjad گفت:

   دقیقا 😀

  • اوسعلی گفت:

   عجب :rotfl:

  • G_man گفت:

   به همین دلیله میگم بایست این مقاله رو بعدا که اطلاعات بیش تری اومد منتشر می کردن

 • Ozhan گفت:

  شما فک کنین منتقدا نسخه ۲۰۱۸ رو که دیدن به نبرد کریتوس و بالدور گفتن بهترین نبرد تو تاریخ بازیای ویدیویی
  بنظرتون ملت و منتقدا نبرد بین کریتوس و ثور رو چی میگن بهش؟ 😀
  یه جورایی منو یاد من اف استیل انداخت اول گاد۲۰۱۸

  • سینا گفت:

   فقط اون صحنه که با بالدر درباره انتقام صحبت کردن…اوففف کریتوس بدجوری گرگ بارون دیده اس…خدای جنگ خدای ابهت…به معنای واقعی سلطان :inlove: :heart:

  • G_man گفت:

   اسپویل
   نبرد پایانی کریتوس با بالدر اصلا اوج جذابیت بازی بود بخصوص پایانش و وقتی کریتوس حقیقت رو به پسرش میگه

 • SEHSANHS گفت:

  اسپویل

  امیدوارم بعد مرگ کریتوس توسط اترئوس بازم شاهد بازگشتش باشیم و بریم دهن همه رو صاف کنیم. گاد اف وار بدون کریتوس اصن حال نمیده که. به قول یکی از دوستان ۹۹ حالش به کریتوسه اون یه درصدم بلیدز اف کی اس و خشونته که اونم با کریتوس وجود داره. بعضی ها میگن تیر همون کریتوسه. من با اینم خیلی حال نمیکنم. خیلیم بهش اطمینان ندارم. کریتوس پدر لوکیه. تیر پدر لوکی نیس ولی. تیر پسر زئوسم نیس. تو بازی هم تیر وجود داره. پس چطور کریتوس همون تیره ولی خودش نمیدونه؟ تاریخ انتشارشم احتمالا بیفته جلو. چطور باید دو سال صبر کنم اخههههههه؟ البته با این وضعیت فقط گیم پلیش نصیب من میشه. ولی به اونم راضیم.

  • SEHSANHS گفت:

   چه جالب وقتی کامنتی اسپویل داره اگه طرف خودش ننویسه موقع تایید مینویسن بالاش. فقط اگه دو تا اینتر هم بعدش زده شه خیلی بهتر میشه.

  • soheil گفت:

   مرگ کریتوس ؟ کی کجا چ موقع ؟ 😐 😐 چرا حرف از خودت درمیاری ؟ کوری بارلوگ هیچ وقت همچین حرکتی و با کریتوسی ک از جهنم برگشته خودش و کشت بازم زنده موند نمیکنه چ دلیلی داره کریتوس بمیره

   • SEHSANHS گفت:

    یادم رف اولش بنویسم اگه.

    اسپویل گاد اف وار ۲۰۱۸ و لست اف اس ۲

    منظورم این بود اگه مثل اون نقاشیه اخر بازی قراره بمیره کلا نره و مثل قبل برگرده. منم امیدوارم بارلوگ یه دفه جو نگیرتش و کریتوسو نکشه. ولی قبل لست دو کی فکرشو میکرد قراره جوئل بمیره؟ اینم شاید اونطوری بشه

 • G_man گفت:

  مبارزات god of war فوق العاده بود و خیلی کمبوهاومهارت های متنوعی داشت(همه ی اسکیل های بازی یه طرف اون اسکیلی که با نگه داشتن r2کریتوس به وسیله لوایتن با یه حالت کاتسین مانند دراگرها رو از وسط نصف میکنه یه طرف دیگه :laugh: )البته محاله از مبارزاتش حرف زد و از اون فینیشرهاش تعریفی نکرد(فقط رو گرگینه های بیچاره فینیشر نزنین :rotfl: )

  اسپویل:

  موقعی که blades of chaosرو می گیره رسما جذابیت بازی دوبرابر میشه

 • Amirhossein80 گفت:

  به به سلطان 😎
  نداریم رو دستت کریتوس

 • آرین گفت:

  مختصر و جامع، خسته نباشید.

 • Mateus_bk گفت:

  یک قدم تا سلطان :inlove: :inlove:
  .
  امیدوارم آترئوس خیانت نکنه :-((

 • شاهکار تو راه است :inlove:

  خیلی ها شاید میگن کریتوس میمیره ولی یادتون باشه این کریتوس چند بار مردهپس احتمال مرگش کمه مگر اینکه از ی راه بکشنش :-((

 • Inside گفت:

  لوکی بالدور رو میکشه.
  وتو گاد آف وار آتروس با اون تیرش موجب مرگ بالدور میشه.همون تیری که مادر بالدور از آتروس گرفت.پس اگه آتروس اون کارو نمیکرد بالدور نمیمرد در نتیجه آتروس همون لوکی هست.
  گفته شده تو رگناروک بالدور دوباره زنده میشه.
  از اونجایی که استودیویی مثل سانتامونیکا هیچ چیز تو محیط الکی نمیزاره.تو آخر بازی دیدیم که بالای کوه دیدیم که کریتوس مرده که امیدوارم مرگش تو نسخه بعدیش نباشه تو اون نسخه آخریش باشه.
  و اگرم بمیره دلم میخواد توسط لوکی پسرش کشته بشه.و یه دلیل خیلی خوبی هم داشته باشه.
  اگر توسط پسرش کشته همونطور که کریتوس زیوس رو کشت و زوس هم پدرش رو کشت. نشون میده اون طلسمی که هر خدا توسط فرزندش کشته میشه هیچوقت شکسته نمیشه. و همه چیز به سرنوشت ربط داره یعنی کریتوس و آتروس نمیتونن در مقابل سرنوشت مقابله کنن.
  ولی این همه اینا چه فایده داره وقتی به اعتقاد کاربرای تتریس باز گیمفا سری گاد آف وار به کل آشغال بوده هیچ شخصیت پردازی نداشته فیلم اونجرز ازش بهتره دیگه با گیرز و هیلو هم که قطعا قورتش میدن 😥
  تایید لطفا

  • oganson گفت:

   باشه بابا خودتو کشتی
   کریتوس تانوس رو شکست میده
   الآن آروم شدی؟

  • hideomiazaky گفت:

   این که شما از یه بازی خوشت میاد دلیل نمیشه به فرانچایز های ارزشمند دیگه که هیییییییییچ ربطی به این بازی ندارن ( شوتر اول شخص و سوم شخص به اکشن ادونچر هک اند اسلش چه ربطی داره ؟)توهین کنی
   در ضمن این که تو بیای حرف های یه سری ترول رو منشن کنی ینی خودتم هیچ فرقی با اونا نداری چون جوامع رو با بدترین افرادشون نمیسنجن و درضمن تمام هیتر ها چه سونی پلی استیشن چه ایکس باکس در یه دسته قرار میگیرن و حتی جز جامعه ایکس باکس فن محسوب نمیشن که بخوان بدترین افرادش باشن
   پس لازم نیس اون قسمت اخر رو تو نظرتون بزارید که جو بهم بخوره

 • سینا گفت:

  ای جان :inlove: :inlove: :inlove: .هایپ این بازی برابر با الدن رینگ. :-)) یادمه یه شایعاتی شده بود که میخوان برای گاد دی ال سی رایگان بدن خیلیم بالا گرفت داغی شایعات ولی بارلوگ با یه توئیت تکذیب کرد و گفت بیش از حد دیوانه وار و بزرگ بوده!!!بگذریم…انتظارم از این بازی دارک تر بودنه(که احتمالا هست پایان جهانه ها) یکم خون و خونریزیشو بیشتر کنید ممنون.بتونیم به جهان های بیشتری سفر کنیم.مثل الفهایم و ازگاد ونیرهایم.خدایان بیشتر.بعد اینکه ثور و جر دادیم پتکش رو ور داریم به عنوان سلاح 😕 :laugh: (اوف فرض کن لوایتان تو دست راست میولنیر تو دست چپ یا خداااا :inlove: )و اینکه یکم کریتوس رو از زمین بلند کنن .تو گاد ۲۰۱۸ کریتوس بیش از حد چسبیده به زمین بود بر خلاف سه گانه که مثلث رو نگه می داشتی دشمنو مینداخت بالا میپرید.خیلی دوست دارم سلاح های قبلی کریتوس مثل چکمه های هرمس و زنجیر های هیدیس اون دستکشه طلاییه(یادمه که چقدر سر اینکه تو گاد دو بدستش بیاریم سختی کشیدم رو very hard) حداقل یکدونش رو بتونیم استفاده کنیم.باس فایتارو هم بیشتر کنید لطفا.فقط برای ps5 بدید که بشه از ssd استفاده کرد.(برای خارجیا و کسایی که دارن.من خودم نمیتونم تصور کنم گاد جدید بیاد و من تجربه اش نکنم…ولی چه کنیم نمیخوام هیچ گادی پایین تر از شاهکار باشه و مطمئنم ۱٫۸ ترافلاپس و سی پی یو داغون جگوار باتل نک میکنه اونم زیاد.)با تشکر :yes:

 • WamirhosseinM گفت:

  نبرد با خدایان نورس و مبارزه با ثور وحتی شاید اودین ..فک کن بعد از قطع کردن سر ثور ، کریتوس میولنیر یا storm breacker رو صاحب بشه.. وااایی پسر چه شود :evilgrin: :jump: :heart:

 • فکر کن با قدرت کم پلی ۴اون گرافیک و اون نبرد ها بود حالابا قدرت بیشتر و ssd قراره نبدر های حماسی تر از گاد اف وار ۳ببینیم

  • بازی شاهکاره ولی تو دقیقا از چیزی تعریف کردی که ضعف داشت. :X-P:

   • Godofwar0385 گفت:

    چیش ضعف داشت؟؟؟؟

    • گرافیکش نسل قبلی بود

     • Mateus_bk گفت:

      😐 😐 😐 😐 😐 😐
      نصف توان دستگاه برای رندر ریش سلطان خرج میشه !

     • Godofwar0385 گفت:

      میگم بهشون که نسل جدید کنن

   • داداش دلیل اینکه گاد اف وار ۲۰۱۸ خیلی حماسی نبود پیش زمینه داستانی بود برای رگناروگ داستان اصلی از الان تازه شروع شده

  • قرار نیست تو هر گاد یه تعداد خدا بکشی
   صددرصد اگه باز مثل سه گانه شه با کله میخوره زمین
   داستان دیگه ای باید روایت شه و پایان متفاوتی داشته باشه
   نه اینکه ته هر سه گانه بره یه تعداد خدا بکشه 😐
   اینم برای شما نگفتم مجید جان همینطوری گفتم که انتظار خداکشی نداشته باشید

 • @alistar گفت:

  بابا من یک بار گفتم این دفعه هم میگم سونی استدیو هاش دارن روی بازی هایی مثل انچاتد د لاست لگسی کار میکنن که نمونش رو همین چند وقت پیش با عنوان اسپایدرمن مایلز مورالز دیدیم احتمال میدم گاد اف وار هم از این نوع بازی ها باشه ولی من میگم توی سه سال میشه یک عنوان بزرگ ساخت همونطور که فاصله بین گاد اف وار ۲ و ۳ خیلی کم بود اما تفاوت زمین تا امون پس میشه توی سه سال یک عنوان در جه یک aaa ساخت نکته ای که خیلی مهمه اینکه سانتا مونیکا موقع ساختن گاد قبلی یعنی ۲۰۱۸ ۲۰۰ یا ۲۵۰ نفر بود اما تا الان احتمالا این استدیو داره روی چند پروژه کار میکنه و احتمال میدم گاد از اون پروژه هاس که تعداد زیادی روش کار میکنن من میگم حداقل ۳۵۰ نفر دارن روش کار میکنن و امید دارم که تا اواخر ۲۰۲۱ گاد رو ببینیم من پیش بینیم پاییز سال بعده و نظرم اینکه همزمان با اختلاف چند روز با هیلو عرضه میشه.

  • Mateus_bk گفت:

   سونی فقط اسپین اف مثل مایلز و لاست لگاسی میسازه؟ دریمز ؛ سوشیما ؛ لست۲ ؛ و ….. ؟
   .
   درضمن جمعیت سانتا تقریبا ۶۰۰ نفره ! ما میدونیم که روی ۲ پروژه کار میکنن ولی شایعه پروژه سوم هم وجود داره !

 • این بازی انقدر ابهت داره که با جملات نمیشه وصفش کرد.
  فقَط اینکه میخوام بدونم آترئوس تو این قسمت بازی به چه حدی از بلوغ رسیده!؟

  • G_man گفت:

   با توجه به این که تو پایان نسخه قبلی زمستون سه ساله قبل از رگنوراک شروع شده بود احتمالا توی این نسخه ۳سال بزرگتره

   • ممنون. :yes:
    ولی بیشتر از سن، منظورم بلوغ فکری و همچنین قدرت هاش بود که چقدر میتونه تو داستان و گیم پلی تاثیرگذار باشه.
    تو شماره اول بازی که بیشتر داشت آزمون و خطا میکرد و از پدر درس میگرفت و تو اکثر نبردهای مهم هم تأثیر زیادی نداشت (قطعا تاثیر داشت ولی اینکه بیاد یه باس خیلی مهم رو خودش بکشه یا نقش اصلی رو تو کشتنش بازی کنه؛ نه اینجوری نبود و بنظرم ممکنه این اتفاق تو این شماره بیوفته.)

    • G_man گفت:

     درباره قدرتهاش فکر نکنم تغییر خاصی بکنن ولی با توجه به سرکشی هایی که توی نسخه قبلی میکرد و دیدن نتایج کارهای اشتباهش و بخصوص فهمیدن گذشته ی پدرش,بنظرم توی نسخه جدید مسئولیت پذیرتر میشه و بهتر بر خشمش غلبه میکنه

 • Mhdi14 گفت:

  این نسخه صد در صد کریتوس هست به نظرم و اگه نسخه های دیگه ای در راه باشه احتمال حضور آترئوس برای شخصیت اصلی هست
  . حدس خودم از داستان اینه که در باره فیمبول وینتر هست ( سه سال زمستان قبل راگناروک ) و تو نسخه بعد قراره راگناروک اتفاق بیفته یه چیزی مثل خدای جنگ ۳ و تبدیل به یه سه گانه بشه

  • Ozhan گفت:

   فک نکنم داش
   اخه پسوند بازی رگناروک موقع معرفی

   • Mhdi14 گفت:

    شاید هم فیمبول وینتر و راگناروک هر دو توی بازی باشه اما شک بر انگیزه لوگوی بازی چون یخ زده و حتما اشاره به فیمبول وینتر داره “راگناروک داره میاد ” من فکر می کنم منظورش همون وقایع قبل از راگناروک هست که منظورش اینه راگناروک در راه است و کریتوس تو راه راگناروک چه اتفاقاتی براش میفته …..

 • frank20 گفت:

  گرافیک تمام بازیها شامل دو بخش اصلی هست: بخش اول: کیفیت محیط بازی مثل کیفیت زمین، کیفیت کوه ، کیفیت اجسام دور دست و…. بخش دوم: نوع محیط بازی مثل داخل غار، صحرا، جنگل و…. بازی Mad Max رو در نظر بگیر که بخش اول رو خوب داره ولی توی بخش دوم تنوع محیط نداره و بازی همش داخل بیابان اتفاق میفته. بازی God of war 2018 بخش اول که کیفیت محیط بازی هستش رو خیلی خوب داره مثل کیفیت غارهای داخل بازی و سنگهای داخل غار و… ولی توی بخش دوم که محیط بازی هستش، فقط داخل غار هستش و تنوعی توی محیط بازی نداره و یکم خسته کننده میشه. باید واسه بررسی بازیها تمام جوانب رو در نظر گرفت
  ولی بازیهای انحصاری دیگه پلی ۴ مثل Uncharted 4 , Ghost of Tsushima , Last of Us 2 , Spiderman کیفیت محیطها و تنوع محیطهای داخل بازی عالـــیه ولی گاد نه و تنوع محیط نداره

  • SEHSANHS گفت:

   باهات اصلا موافق نیستم. الفهایم و میدگارد و هلهایم هیچ شباهتی باهم ندارن. بقیه ی ریلم ها هم متفاوتن ولی چون فرعین نگفتم. سه تا ریلم که کلا متفاوتن تنوع محیط نیست؟ و اینکه گفتی کلا داخل غاره. با این حرفت کلا تعریف غارو عوض کردی. اصن میدونی غار چیه؟ تا حالا غار دیدی؟ اخه کدوم غاری کوه داره؟ یا کدومشون اسمون و دریا داره؟

   • frank20 گفت:

    دی ال سی و نسخه های فرعی کلا محسوب نمیشن و ملاک بازی اصلیه…..

    • اصلا دی ال سی نداره بازی 😐
     یه ساعت اول کلا تو غاری
     بقیش فرق داره

  • خب پس بازی نکردی
   تنوع محیط تو گاد اونقدر بالاست که نگو
   فقط محیط شهری نداره 😐
   که اونم طبق شکل بازی منطقیه

   • frank20 گفت:

    تقریبا ۷۰ درصد بازی گاد ۴ توی غاره بعد از تنوع محیط حرف میزنی؟؟؟؟
    حالا آنچارتد یه چیزی ولی گاد اصلا تنوع نداره

   • frank20 گفت:

    بازی کردم و حتی تمامی مراحلشو بصورت ویدیو ذخیره کردم

    • Bàđà§82 گفت:

     همین که گاد رو با آنچارتد مقایسه میکنی سوادتو نشون میدی…انچارتد شاید رنگارنگ باشه ولی در مقایسه با گاد از کمترین کیفیتم برخوردار نیست گیمپلیش در مقایسه با اون مصنوعیه همینطور کیفیتش. گاد ۴ شاهکار سونیه گیمپلی بی رقیب و با کیفیت و شخصیت فوق‌العاده محبوب

  • T800 گفت:

   آخه مد مکس رو با گاد مقایسه میکنی 😐
   مدمکس تو آخرالزمانه که کل دنیا اونجور صحراییه
   خوب اگه یهو بره تو جنگل و کوهستان برفی که کل بازی خراب میشه

   • frank20 گفت:

    من مد مکس رو مثال زدم. گاد رو دوباره کامل نگاه کن که ۷۰ درصدش توی غاره

  • G_man گفت:

   سه چهار بار این کامنت بی محتوات رو کپی پیست کردی اسپویل گاد۲۰۱۸
   فقط غاره :rotfl: نخندون مارو بازی تقریبا هر نوع محیط که فکرشو بکنی داره,یه کوهستان برفی که بلند ترین قله میدگارد داخلش قرار داره به همراه مناطق برفی,یه محیط سرسبز و زیبا که فریا توش زندگی می کنه,یه محیط سمی و پرگاز که داخل نیفلهایم قرار داره,موسپلهایم که مکانی آتشین و پر مواد مذابه,یه دریاچه عظیم هم در میدگارد هست به همراه مناطق مختلفی که داره,هلهایم که یه محل سرد و نسبتا تاریک به حساب میاد. بازم بگم یا هنوز هم بنظرت تنوعش کمه؟

   • G_man گفت:

    در ضمن اون غارهایی که داری ازش حرف میزنی هم محیط های متنوع با رنگ بندی های مختلف دارن

   • G_man گفت:

    وااای الفهایم رو یادم رفت بگم

   • frank20 گفت:

    تو همیشه میخندی؟ بازی گاد ۴ تقریبا ۷۰ درصدش توی غاره. ۳۰ درصد بقیش توی جاهای دیگس. بازی رو باید از آنچارتد یاد بگیرن بسازن. واقعا آنچارتد یه سر و گردن از گاد بالاتره

    • G_man گفت:

     فقط ۳۰ درصد بازی توی غار بود اسپویل:

     ۲۰ درصد توی الفهایم که غار خاصی نداشت
     ۳۰درصد توی هلهایم که اونم غار خاصی نداشت
     ۲۰ درصد بازی به قایق سواری و مناطق برفی بازی و تالارهای میدگاردخلاصه میشه
     ۳۰ درصد هم توی غار بود که تقریبا همه ی این غار ها داخل میدگارد قرار داشتن و حتی این غار ها هم متفاوت بودن برای مثال غاری که برای دیدن فریا واردش میشیم از لحاظ رنگ بندی با غاری که برای رفتن به بلند ترین قله میدگارد ازش میگذریم متفاوته
     تازه همه ی این ها مربوط به مراحل اصلی میشه و توی موسپلهایم و نیفلهایم که جزئ مناطق فرعی بازی هستن شما غاری رو پیدا نمی کنین

     • frank20 گفت:

      بطور کلی اگه گاد رو بازی کنی بیشترش توی غاره. حالا هی سی درصد و بیست درصد میکنی الان؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • Godofwar0385 گفت:

   میدگارد
   الفهایم
   نیفلهایم
   موسلهایم
   هلهایم
   منطقه ی برفی و یخی،سرسبزو قشنگ،کوه و کوهستان،دریاچه و خشکی با بالاترین گرافیک ممکن ،
   تنوع محیط نداره؟
   داخل غار گرافیک داره :laugh:
   توصیه میکنم یبار دیگه بری

  • اوسعلی گفت:

   اونی که شما میگی گرافیک فنی و گرافیک هنری هست. از نظر گرافیک فنی که حرفی توش نیست و جزو بهترین های نسل ۸ هست.
   اما از نظر گرافیک هنری در همین حد بگم که تو بازی ۴ جهان کاملا متفاوت در دسترس بود. :yes:

   • اوسعلی گفت:

    آقا اشتباه شد تو بازی ۶ جهان رو دیدیم که در واقع یکیش فقط برای پایان بازی بود. پس همون ۵ تا بگیم بهتره.

   • frank20 گفت:

    ولی بنظر من کیفیت و تنوع محیط بازی رد دد ۲ خیلی بالاتر از گاد ۴ هستش و بایستی رد دد ۲ گوتی میشد.. گاد ۴ واقعا بیشتر مکانها تنوع محیطی نداشت ولی انصافا همین گاد ۴ کیفیت محیط بازی و گیم پلیش محشره و امیدوارم واسه نسخه بعدی گاد تنوع محیط بازی رو بیشتر کنن. رد دد۲ و اون مناظر طبیعت بی نظیرش حتی کارت گرافیک ۲۰۸۰ RTX توی رزولیشن ۴k کم میاره. حیفففف

    • داداش ۳ ساعته داری شر میگی که ۷۰ درصد بازی تو غاره که آخرش بازی رو با رد دد ۲ مقایسه کنی؟!اون بازی نقش آفرینی اساطیری و ماجراجویی هست رد دد ۲ نقش آفرین و اکشن سوم شخص(البته حالت اول شخصم داره ولی کلیت سوم شخصه).یعنی به عنوان یه طرفدار رد دد اومدی که حرصتو خالی کنی جون گاد ۲۰۱۸ جلو رد دد ۲ بهترین بازی سال شد و چرا شد بازی که ۷۰ درصدش تو غاره در حالی که رد دد هم گرافیکش بهتره هم تنوع محیطاش.می نگی؟واقعا میمیری؟بکن دیگه با اینکه جفتشونو دوس داشتم و دارم و گاد رو دو بار و رد دد۲ رو یک بار تموم کردم و هنوزم سی دی رد دد ۲ رو نگه داشتم اما با گاد بیشتر حال کردم.خوبه منم هی بیام بگم رد دد همش این بود با اسب بری اینور تو یه شهر ماموریت بری بری اونجا ماموریت بری آخرشم بمیری؟چرا آخه سایتو با شر و ور پر میکنید.هی تاکید میکنی؟نگو دادا نگو

     • frank20 گفت:

      به هر حال تنوع پذیری مکان ها و محیطها توی گیم هم خیلی مهمه. رد دد ۲ بیشترش توی محیط بازه و کمتر خسته کنندس. مثلا بازی کنترل رو درنظر بگیر مثل گاد ۴ بیشترش توی محیط و فضای بسته اتفاق میافته و بعد از مدتی خسته کننده میشه ولی واقعا و تاکیید میکنم واقعا گیم پلی گاد ۴ محشره نسبت به همه بازیها

  • Max22 گفت:

   داداش یا تلویزیونت مشکل داره، یاعینکت،یا چشمات! حتما اینارو چک کن! چیز دیگه ای به نظرم نمیرسه! 🙄 والا همه بهت میخندن واسه خودت میگم!؟ :quiet: :evilgrin:

   • frank20 گفت:

    شما هم چیزی از تنوع پذیری توی گیم سرت نمیشه ☺

  • hamidgrio گفت:

   شما به نظرم تو چیزی که تخصص نداری نظر نده. گرافیک بازیا شامل ۲ بخشه!!!!!

   • frank20 گفت:

    باشه hamidgrio گیم دیزاینر☺. بطور کلی گفتم شامل دو بخشه وگرنه بطور تخصصی بیش از دو بخشه

   • نه دیگه شامل دو بخش که هست
    فنی و هنری
    که اونا خودشون چند تا زیر شاخه دارن

 • گفت:

  کریتوس می میره؟ 😥 😥 😥 😥 😥

  • گفت:

   سرنوشت یک دروغ دیگر است که توسط خدایان گفته شده است. هیچ چیز از پیش نوشته نشده است که نتوان آن را پاک کرد.
   کریتوس

  • SEHSANHS گفت:

   انگاری اره

  • T800 گفت:

   فکر نکنم کریتوس رو بکشن حداقل تا قسمت سوم و پایانی

   • موافقم

 • گوتی ۲۰۲۱ در راه است.
  فقط امیدوارم نسخه نسل نهمی سایبرپانک امسال نیاد بره ۲۰۲۲. من هم عاشق سایبرم هم گاد. دلم نمیخواد هیچ کدوم زیر پای اون یکی له بشه.
  بجز این دو بازی هم فقط الدن رینگ میمونه، وگرنه دیگه هیچ رقیب جدی برای گوتی نداریم. هورایزن هم قطعا شاهکاره ولی نه در حد اینا فقط کاندید میشه.
  ولی بازم جایزه حق گاد رگناروکه. قطعا شاهکاره وقتی توی شوکیس نشونش دادن با خودم گفتم کار بقیه تمومه

  • SEHSANHS گفت:

   ۲۰۲۱ نیاد احتمالا. احساس میکنم خیلی زوده. میره اوایل ۲۰۲۲ شاید

   • اینطوری باشه که سایبر یا الدن رینگ میمونن

  • چرا زلدا رو کسی حساب نمیکنه 😐
   لینک بیاد تنها کسی شاید بتونه باهاش رقابت کنه کریتوسه
   بقیه انگشت کوچیکش هم نیستن 😀

   • با قلاب ماهیگیری بزرگترین دشمنش رو شکست داد خیلی حرفه:rotfl:

  • T800 گفت:

   هیلو
   زلدا
   Dying light 2
   احتمالا استارفیلد
   احتمالا هلبلید ۲
   و……….
   یعنی آدم باید فن بوی باشه که هنوز سال جدید شروع نشده بیاد همچین حرفی بزنه

   • فقط لوگوی گاد آو وار به نسخه کامل تمام بازیایی که گفتی می ارزه

  • سینا گفت:

   تو ام مثل خود مارادونا فازت معلوم نیست.یه. روز میگی گرافیک بازیای سانتا مونیکا یه نسل عقبه بعد الان میگی گوتی.نمدونم والا

   • چه ربطی داره. من هیتر نیستم که فن بازی هستم. دلم میخواد انجین سانتا ارتقا پیدا کنه و گرافیک بهتر بشه.
    ولی در کل گوتی رو به گرافیک نمیدن ، بلکه داستان و گیم پلی مهمه. گاد توی این دو زمینه بهترینه

 • mo70 گفت:

  باور کن این حدس رو زده بودم
  و حدسی دگر هم اینه که یه نسخه بین این سه سال رو هم بدن بیرون

 • mo70 گفت:

  دیوانه وار منتظر این باز هستم

 • G_man گفت:

  بنظرم اینجور مقالات رو باید موقعی منتشر کنین که حداقل از بازی یه تریلر گیم پلی یا یه تریلر سینمایی اومده باشه الان تنها اطلاعات قطعی که ما از نسخه بعدی گاد داریم اسمشه .

 • مهم ترین چیزی که راجب God of War Ragnarök میدونیم صحبت یکی از اعضای سانتامونیکا هست که گفته داریم گوتی ۲۰۲۱ رو میسازیم

  • سازنده ی کرکداون سه هم میگفت جاهطلبانه ترین بازی رو میسازیم 😐
   ولی چپه زد :laugh:

   • G_man گفت:

    صحبت اعضای سانتامونیکا نسبت به ادعای اعضای سومودیجیتال اعتبار بیش تری داره 😉

   • اوسعلی گفت:

    سازنده کرکداون تو کارنامش ۵ بازی با متای بالای ۹۱ داره؟ یا گوتی و بیگ وینر ۲۰۱۸؟ 😀

    • همینطوری حالا 😀
     خیلی امیدوار نباشید
     سازنده ها چرت زیاد میگن

   • Inside گفت:

    سانتا مونیکا رو با سازنده های اون بازی میکنی.
    اسم سانتامونیکا میاد بدن ایکس باکس فنا میلرزه…

   • سازنده کرک داون ۳ رو که بخیال هر بازی ای بهش بدی متا زرد تحویلت میده(حداقل ۲۰ تا پایین تر) سک بوی بالای نود رو کرد ۷۰
    کرک داون ۸۰ رو کرد ۶۰

    • Mateus_bk گفت:

     سک بوی توی ps4 شده ۸۳

 • G_man گفت:

  کسی میدونه ادیت کجاست؟

  • لولو برده :laugh: :laugh:
   کجا نداره 😥

 • Im Joel گفت:

  بازی قبلی که برای شخص من ، برترین بازی نسل بود . انتظار من از بازی آینده دارک تر بودن بازی هست ، جوری که بتونه سیاهی و ظلم خدایان اسیر رو نشون بده ، من خودم انتظار دارم نسخه ی دوم بازی با مرگ اتریو یا لوکی به دست تور یا اودین رقم بخوره ، کریتوس رنجیده باشه و … اگر یادتو باشه رو دیوار تو یونتهایم در آخر بازی یادداشتی وجود داشت که همه ی امید ما جاینت ها به سرپنت و گاردین هست و اون گاردین میتونه کریتوس باشه

  • نه گاردین لقب فی (زن کریتوس) بود . اول بازی بالدور دنبال گاردین اومده بود ولی هیچ شناختی ازش نداشت وقتی کریتوس رو دید فکر کرد کریتوس گاردینه بهش گفت فکر میکردم گنده تر باشی (چون شنیده بود گاردین جاینته) . دنبال این بود که جنگیدن با گاردین بتونه حس هاشو برگردونه

 • خدایا خودت کمک کن یه پلی استیشن ۵ تا اون موقع گیر بیاریم فقط به عشق کریتوس :inlove: :-((

 • اگه مثل نسخه‌ی اولش باشه که دیگه من هیچ غمی ندارم

 • نفس ها در سینه حبس میشود
  تپش قلب ها به شماره می افتد
  زمان از حرکت می ایستد
  راگناروک در راه است. . .

 • بنظرتون احتمال داره برا ps4 بیاد ؟؟؟

 • با تشکر از توضیحاتتون و خسته نباشید نقاشیهای روی دیوار صحنه ای از کشته شدن کریتوس به دست آتریوس رو نشون نمیدن بلکه اون کسی که تو بغل آتریوس در نقاشی پشت پرده دیده میشه شخص دیگری هست که هویتش مشخص نیست دوستان میتونن عکس های کریتوس روی دیوار رو با اون عکس مقایسه کنند

 • MortezA گفت:

  سلام دوستان من توps4 گاد آف وار بازی میکنم با دیسک ولی بعد چند هفته وقتی میخام وارد بازی بشم یه صفحه واسه آپدیت میاد ولی آپدیت نمیشه و زیر بازی ضربدر میخوره لطفا اگه میدونید چجوری درست میشه منو راهنمایی کنید.
  مرسی