نسخه‌ی اول Starcraft توسط طرفدارانش بازسازی شد

۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۳
starcraft

طرفداران خوش‌ذوق مجموعه‌ی Starcraft، نسخه‌ی اول این بازی که در اواخر قرن بیستم میلادی عرضه شده بود را با استفاده از نسخه‌ی دوم آن بازسازی کرده و در قالب یک ماد منتشر نمودند.

به اعتقاد بسیاری از بازی‌بازان، عنوان Starcraft یکی از بهترین بازی‌های استراتژی تاریخ بازی‌های ویدیویی قلمداد می‌شود که حتی پس از گذشت مدت زمانی حدود بیست و دو سال از تاریخ عرضه، همچنان طرفداران خاص خود را دارد. بدین ‌ترتیب، اخیراً جمعی از این طرفداران پروپاقرص تصمیم گرفتند تا ماد نسخه‌ی اول این بازی را طراحی کرده و این بازی کلاسیک را درون یک بازی مدرن پیاده‌سازی کنند. این ماد که Starcraft: Mass Recall نامیده می‌شود، در واقع با استفاده از الگوریتم‌ها و کدنویسی‌های نسخه‌ی دوم بازی ساخته شده و بر روی آن قابل نصب و اجرا است.

ماد StarCraft: Mass Recall که هم‌اکنون نسخه‌ی ۰٫۸ آن نیز در دسترس قرار دارد، شامل پنجاه و نه نقشه از بسته‌ی گسترش دهنده‌ی Brood War، شش نقشه از بخش کمپین نسخه‌ی دمو و سه نقشه از بازی اصلی را درون خود جای داده است.

در پایان، باید به این موضوع اشاره کرد که Starcraft، ساخته‌ی استودیوی بلیزارد انترتینمت (Blizzard Entertainment) در سال ۱۹۹۸ موفق شد تا به پرفروش‌ترین بازی پلتفرم رایانه‌های شخصی مبدل شود. همچنین، بسته‌ی گسترش دهنده‌ی Brood War این بازی نیز توانست تا به موفقیتی عظیم در این صنعت دست پیدا کند. به‌دنبال این موضوع، عنوان Starcraft را می‌توان یکی از برجسته‌ترین آثار استراتژی تاریخ نامید که به نوعی عامل اصلی رشد و محبوبیت مسابقات eSports نیز محسوب می‌شود. همچنین، شرکت بلیزارد نسخه‌ی دوم این بازی را در سال ۲۰۱۰ با عنوان StarCraft II: Wings of Liberty و نسخه‌ی ریمستر شده‌ی نسخه‌ی اول را در سال ۲۰۱۷ منتشر نمود. البته، این نسخه‌ی ریمستر شده در جلب رضایت طرفداران این عنوان چندان موفق عمل نکرد و بدین ترتیب، آن‌ها خود دست به کار شدند تا ماد کامل و به‌روزتری از این بازی را طراحی کرده و منتشر کنند.

ماد StarCraft: Mass Recall، هم‌اکنون در دسترس کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی قرار دارد.

0
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید