قوانین توافقی لیگ بازی Call of Duty: Black Ops Cold War باعث نگرانی شده‌اند

۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴
Call of Duty: Black Ops Cold War

دو نفر از اعضای ارشد رقابت‌های لیگ بازی Call of Duty: Black Ops Cold War نسبت به توافق‌های صورت گرفته بین رقابت‌کنندگان اظهار نگرانی کرده‌اند.

لیگ رسمی Call of Duty یا همان CDL قوانین مخصوصی دارد. با این وجود برخی بازی‌بازان قوانینی به آن اضافه یا از آن کم می‌کنند تا توازن بازی را حفظ کنند. این قوانین یا توافقنامه به “Gentleman’s Agreement” معروف است. لیگ بازی Call of Duty: Black Ops Cold War به‌زودی آغاز خواهد شد و رقابت‌کنندگان برای این لیگ هم استثنا قائل نشده‌اند.

لیگ بازی Call of Duty: Black Ops Cold War از ماه ژانویه شروع خواهد شد و بازی‌بازان بسیار هیجان‌زده هستند. در پادکست Eavesdrop روز ۶ دی (۲۶ دسامبر ۲۰۲۰) دو نفر از اعضای ارشد این رقابت‌ها حضور داشتند. مالک OpTic Chicago، هکتور رودریگز (Hector Rodriguez) و دیلیون پرایس (Dillion Price) از بازی‌بازان حرفه‌ای درباره‌ی مشکلات حاصل از توافق‌ رقابت‌کنندگان صحبت کردند.

Gentleman’s Agreement یا GA، به صورت خلاصه یک سری قانون است که رقابت‌کنندگان بر سر رعایت کردن آن‌ها توافق کرده‌اند. این قوانین با قوانین اصلی CDL فرق دارند؛ اما بیشتر بازی‌بازان برای ایجاد توازن در بازی آن‌ها را رعایت می‌کنند. رودریگز و پرایس نگران این هستند که این قوانین روی لیگ بازی Call of Duty: Black Ops Cold War تاثیر منفی بگذارند. مسئله این است که این قوانین روز به‌ روز بیشتر و غیرمنطقی‌تر می‌شوند.

یکی از این قوانین که پرایس به آن اشاره می‌کند، مربوط به سلاح AK47 است. در قوانین GA استفاده از لوله‌ی Task Force برای این سلاح ممنوع شده است چون به اعتقاد بازی‌بازان بیش از حد قدرتمند است. با استفاده از این افزونه، ۳ بار شلیک به سر دشمن را می‌کشد. در کنار این، بازی‌بازان درخواست حذف یا محدود شدن برخی Assault Rifleها، SMGها و سلاح ۱۹۱۱ را داده‌اند. رودریگز و پرایس به اتفاق اعتقاد دارند که این مسائل کم کم از کنترل خارج می‌شوند.

پرایس می‌گوید که باید یک حد وسط در نظر گرفته شود. او می‌گوید که تجربه‌هایش این حس را می‌دهد که برخی بازی‌بازان برای منافع شخصی خود از GA سوءاستفاده می‌کنند. این قوانین بیشتر به این خاطر ایجاد می‌شوند که بعضی بازی‌بازان از برخی سلاح‌ها خوششان نمی‌آید و ربطی به رعایت توازن ندارند.

با محدودتر شدن بازی با این قوانین، افراد زیادی مخالف آن شده‌اند. نگرانی‌هایی وجود دارد که GA به رقابت در لیگ بازی Call of Duty: Black Ops Cold War آسیب می‌زند. ممنوع و محدود کردن اسلحه‌ها حالا به نقشه‌ها هم سرایت کرده و دیگر افراطی شده است.

پرایس به این نکته هم اشاره می‌کند که این موضوع مشکلات فراوان دیگری هم ایجاد می‌کند. این محدودیت‌ها می‌تواند موجب نارضایتی بینندگان لیگ هم باشد. مثلا ابزار و سلاح‌های موردعلاقه‌ی گروهی از بینندگان از بازی کنار گذاشته شده و موجب نارضایتی می‌شود. با وجود مشکلات فراوان GA هنوز هم این قوانین برقرار هستند. بازی Call of Duty: Black Ops Cold War هم اکنون بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ۵، ایکس‌باکس وان، سری ایکس و سری اس در دسترس قرار دارد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید