برخی از توسعه‌دهندگان بازی Agent پیش‌تر در قاهره دستگیر شده بودند

۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱

بر اساس گزارش جدید منتشر شده، برخی از اعضای استودیوی راک‌استار سن دیگو (Rockstar San Diego) که در مقطعی در طول روند توسعه‌ی بازی Agent راهی شهر قاهره شده بودند، در آن زمان توسط پلیس محلی دستگیر شدند.

روند توسعه‌ی بازی Agent در طول این سال‌ها با فراز و نشیب‌های گوناگونی همراه بوده است. این بازی ابتدا در سال ۲۰۰۹ میلادی معرفی شد. وقایع این بازی جاسوسی در دهه‌ی ۱۹۷۰ و در دوران جنگ سرد جریان داشت. این بازی برای عرضه بر روی کنسول پلی‌استیشن ۳ در نظر گرفته شده بود. با این حال، روند توسعه‌ی این بازی به مشکل برخورد. در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ میلادی نشان تجاری این بازی به‌روزرسانی شد. اما در نوامبر ۲۰۱۸ میلادی اعلام شد که نشان تجاری این بازی حذف شده است. در آن زمان، گزارش‌های مختلفی به لغو شدن این بازی اشاره داشتند. اما راک‌استار تاکنون به صورت رسمی این موضوع را اعلام نکرده است.

طبق گزارش وب‌سایت Game Informer، بخشی از داستان بازی Agent در کشور مصر و شهر قاهره جریان داشت. استودیوی راک‌استار سن دیگو در آن زمان با کمبود تصاویر مرجع از شهر قاهره روبه‌رو بود. در نتیجه تیمی از این استودیو برای گرفتن تصاویر به آن شهر اعزام شدند. این تیم متشکل از جوزف سانابریا (Joseph Sanabria) و ویلیام کیدول (William Kidwell) به عنوان طراحان محیط، چارلز مورو (Charles Morrow) به عنوان کارگردان هنری و درل گلگر (Darrell Gallagher) به عنوان طراح ارشد بخش هنری بودند. در حالی که این تیم در مورد مسائل قانونی عکس گرفتن در قاهره تحقیق کرده و همچنین رانندگانی را استخدام کرده بود که می‌توانستند به عنوان مترجم نیز خدمت کنند، اما اعضای آن برای مسائل و مشکلات بعدی آماده نبودند.

در این میان، جوزف سانابریا به دستور پلیس مجبور شد تا یک تصویر را حذف کند. همچنین درل گلگر نیز به جرم حمل اسلحه در فرودگاه دستگیر شد و مورد بازجویی قرار گرفت. سایر اعضای تیم نیز در یک هتل، در حبس خانگی قرار داشتند. در پایان پس از گذشت مدتی، اعضای این تیم توانستند به خانه بازگردند؛ اما به دنبال این اتفاق، راک‌استار سن دیگو مجبور شد تا سفر به شهر سنت پترزبورگ کشور روسیه را لغو کند.

در حال حاضر شواهد نشان می‌دهد که Agent یک پروژه‌ی لغو شده است و به نظر می‌رسد راک‌استار نورث (Rockstar North) دیگر بر روی آن متمرکز نیست. آخرین ساخته‌ی این استودیو که در شهر ادینبرگ کشور اسکاتلند مستقر است، بازی GTA V و بخش آنلاین آن محسوب می‌شود. همچنین این استودیو در روند ساخت Red Dead Redemption 2 به تیم اصلی توسعه کمک کرده بود.

1
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید