بازی Cyberpunk 2077 شامل یک سیستم مونوریل استفاده نشده می‌شود

9 دی 1399 - 10:47
بازی Cyberpunk 2077

بازی Cyberpunk 2077 از زمان عرضه تا به امروز جزو داغ‌ترین بحث‌های صنعت بازی‌های ویدیویی بوده است و در حال حاضر به این روند ادامه می‌دهد. پس از تعداد بی‌شماری اکتشاف جدید، گمانه‌زنی‌ و جنجال‌، همچنان شهر نایت‌سیتی (Night City) بازی‌بازان را غافلگیر می‌کند.

با وجود این که عنوان Cyberpunk 2077 مملوء از باگ‌ها، مشکلات و گلیچ‌های مختلف است، اما باز هم نمی‌توان از پیچیدگی‌های اکتشاف و سیستم جذاب نقش‌آفرینی آن چشم‌پوشی کرد. اخیراََ یکی از کاربران ردیت پستی را منتشر کرده است که نکات جذابی را پیرامون بازی آینده‌گرایانه‌ی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red) فاش می‌کند.

با توجه به ویدیوی منتشر شده از سوی u/Skybekul در ردیت، ظاهراََ تیم سازنده قصد داشته است که یک مونوریل در شهر نایت سیتی قرار دهد. این کاربر یک مسیر خاص را دنبال می‌کند و به منطقه‌ای با نام NCART یا محل انتقال در نایت سیتی می‌رسد. حتی درهای تعبیه شده در این منطقه کار می‌کنند و به نظر می‌رسد سی‌دی پراجکت رد وقت توسعه‌ی مونوریل یاد شده را نداشته است.

بازی Cyberpunk 2077

با توجه به کامنت‌های درون پست ردیت، بسیاری از کاربران حدس می‌زنند که حذف سیستم مونوریل به دلیل عدم هماهنگی با گیم‌پلی و یا زمان محدود توسعه رخ داده است. به احتمال زیاد تیم سازنده قصد اعمال مونوریل به عنوان یک وسیله‌ی ظاهری را نداشته بلکه هدف اصلی آن‌ها به وجود آوردن یک نوع سیستم Fast Travel بوده است. در حال حاضر بازی‌بازان باید از طریق مراکز اطلاعات توریستی و یا دروازه‌های اصلی ایستگاه‌های مختلف Fast Travel را انجام دهند. به طور حتم وجود مونوریل می‌توانست یک حس غوطه‌وری ارائه دهد و همچنین مکانیک‌های مختلفی را پیرامون گیم‌پلی به ارمغان بیاورد.

همان‌طور که ذکر شد، عنوان Cyberpunk 2077 با مشکلات فنی متعددی مواجه است. سی‌دی پراجکت رد قول حل کردن مشکلات و بهینه‌تر کردن Cyberpunk 2077 را به بازی‌بازان داده است. طبق برنامه‌ها، در ماه‌های ژانویه‌ و فوریه (دی تا اسفند) دو پچ بزرگ برای نسخه‌ی نسل هشتمی این عنوان منتشر خواهد شد. از طرفی به مانند The Witcher 3: Wild Hunt برنامه‌های مختلفی برای محتویات پس از عرضه وجود دارد که هنوز مشخص نیست با وجود تمامی این مشکلات، در برنامه بودن یک بخش چندنفره و همچنین توسعه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی بازی بر روی پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس چه پیش آید.

بازی Cyberpunk 2077 برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. بر اساس بیانیه‌های قبلی تیم سازنده، به روز رسانی اصلی نسل بعدی که کیفیت را متحول خواهد کرد در سال ۲۰۲۱ منتشر  می‌شود.

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید