گیفت کارت
گیفت کارت

بازی Call of Duty Mobile در چین به موفقیت بزرگی دست یافته است

۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۸
بازی Call of Duty موبایل در چین

بازی Call of Duty Mobile به‌طور رسمی در کشور چین منتشر گردید. جمعیت بازی‌بازان بسیاری پیش از انتشار این عنوان، برای تجربه‌ی آن ثبت‌نام کرده بودند و همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، بازی به موفقیت بزرگی دست پیدا کرده است.

شرکت اکتیویژن (Activision) و تنسنت (Tencent)، برای راه‌اندازی بازی Call of Duty Mobile در چین، توسط دولت این کشور مجاز شناخته شدند. بررسی و انتشار این بازی  به‌صورت محدود در کشور چین، از سال ۲۰۱۹ آغاز شد و از آن زمان روند طولانی‌ای برای منطبق شدن با ساختارهای کشور چین طی کرده است. پس از آن‌که دولت چین در ماه آگوست این بازی را تایید کرد، عنوان Call of Duty Mobile در تاریخ ۵ دی ماه ۱۳۹۹ (۲۵ دسامبر سال ۲۰۲۰) به‌طور کامل برای مخاطبان این عنوان در کشور چین منتشر گردید.

نسخه‌ی چینی بازی Call of Duty Mobile از طریق صفحه‌ی ویبو (Weibo) بازی در دسترس قرار گرفت. از زمان انتشار، عنوان Call of Duty Mobile بیش از ۳۰۰ میلیون دانلود در این کشور داشته است. گزارش‌های اولیه این‌گونه نشان می‌دهند که چین بیش از ۷۰ میلیون پیش ثبت‌نام داشته و مطمئناً با گذشت زمان بر تعداد مخاطبان آن افزوده خواهد شد. با انتشار رسمی بازی Call of Duty Mobile در کشور چین، تیم توسعه دهنده‌ی تنسنت گیمز تریلر جدیدی را منتشر کرد.

دریافت ویدیو

انتشار بازی Call of Duty Mobile در کشور چین باعث می‌شود که این عنوان به‌صورت جهانی در دسترس مخاطبان قرار داشته باشد. طرفداران این بازی در هر کشوری که ساکن باشند، می‌توانند این عنوان را تجربه کنند. برای اجرای آن تنها نیازمند استفاده از اینترنت مناسبی هستند تا بتوانند بهترین تجربه را از بخش‌های آنلاین بازی داشته باشند. بازی Call of Duty Mobile به‌سرعت توجه مخاطبان را به خود جلب کرد و به‌عنوانی با مخاطبان میلیاردی تبدیل شد.

تیم توسعه‌دهنده‌ی این عنوان، با انتشار محتویات جدید و پشتیبانی از بازی در ایام مختلف سال، جذابیت بسیار بالایی را برای مخاطبان ایجاد نمودند. با اضافه شدن جمعیت زیادی از بازی‌بازان در کشور چین، مطمئنا شاهد افزایش محبوبیت و کسب درآمد بیشتری از این بازی خواهیم بود. نسخه‌ای از بازی که در کشور چین منتشر شده، با نسخه‌ی جهانی آن تفاوت‌های جزئی دارد.

بیشتر عناوینی که در کشور چین عرضه می‌شوند، قبل از اجازه دسترسی به عموم مردم، باید با استانداردهای فرهنگی آن کشور سازگار شوند. بازی‌های Fortnite ،PUBG و بسیاری دیگر از عناوین دارای نسخه‌های جایگزین، متناسب با مقررات دولت در چین هستند. هنوز هم جامعه‌ی چینی از همان تجربه‌ی گیم‌پلی سایر بازی‌بازان در سراسر جهان بهره‌مند خواهند شد. هم‌اکنون بازی Call of Duty Mobile برای گوشی‌های هوشمند دارای سیستم عامل‌های اندروید و iOS در دسترس قرار دارد.

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید