سی‌دی پراجکت رد در پرونده‌ی شکایت علیه بازی Cyberpunk 2077 به شدت از خود دفاع خواهد کرد

۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
بازی Cybepunk 2077

به نظر می‌رسد توسعه دهنده‌ی بازی Cyberpunk 2077، استودیوی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt Red)، به خوبی می‌داند که آخرین پروژه‌ی آن‌ها مشکلات زیادی دارد و خطاهای فراوانی در این زمینه مرتکب شده‌اند، اما این شرکت معتقد نیست که کاری که انجام داده است موجب نقض قوانین فدرال شده است. به همین دلیل، سی‌دی پراجکت رد روز جمعه اعلام کرد که به شدت از خود در برابر دادخواست مطرح شده‌ی اخیر توسط یک سرمایه‌گذار بازی Cyberpunk 2077 دفاع خواهد کرد.

این دادخواست ادعا می‌کند که سی‌دی پراجکت رد پیش از انتشار این اثر در ماه دسامبر، سرمایه‌گذاران خود را در مورد کیفیت Cyberpunk 2077 گمراه کرده است. به گفته بلومبرگ شاکی ادعا کرده که این شرکت افرادی را که از نظر مالی شرکت را حمایت می‌کردند، به دلیل دریافت سپرده‌ی آن‌ها و دادن اطلاعات نادرست در زمینه پیشرفت عنوان گمراه کرده است. این شکایت در دادگاه لس آنجلس ثبت شد و سهام سی‌دی پراجکت رد بعد از مدت کوتاهی از رسمی شدن دادخواست، ضربه‌ی دیگری خورد.

این شکایت از دادگاه می‌خواهد تعیین کند که آیا سی‌دی پراجکت رد به منظور گمراه ساختن سرمایه گذاران، عمداً مشکلات Cyberpunk 2077 را پنهان کرده و در نتیجه موجب خسارت دیدن این افراد شده است. به گفته بلومبرگ، خسارات وارده در این شکایت مشخص نشده است که به این معنی است که در صورت صدور حکم به نفع شاکی، تصمیم‌گیری در این باره به عهده دادگاه است.

ناشر لهستانی بازی‌های ویدئویی، سی‌دی پراجکت رد، گفت پس از شکایت یک سرمایه‌گذار از این شرکت به دلیل گمراه کردن سرمایه‌گذاران در این عنوان، به شدت از خود دفاع خواهد کرد.

– خبرگزاری بلومبرگ ۷ دی ماه ۱۳۹۹ (۲۷ دسامبر ۲۰۲۰)

در شکایت آمده است که سهام سرمایه‌گذاران این عنوان سه روز پس از انتشار آن ۲۵ درصد کاهش یافته است. به گفته بلومبرگ، زمانی که سونی بازی Cyberpunk 2077 را از فروشگاه آنلاین خود حذف کرد، این سهام‌ها ۱۶ درصد دیگر نیز کاهش یافتند. سونی پس از اینکه سی‌دی پراجکت رد به هرکسی که به دنبال بازپرداخت این اثر بود وعده‌ی برگشت پول را به عنوان راهی برای عذرخواهی از عموم مردم برای وضعیت بازی داد، این بازی را از فروشگاه خود حذف کرد.

برخی از مردم در انجمن‌های بازی‌ها گفته‌اند که اصرار سی‌دی پراجکت رد در ارسال کردن تنها نسخه‌ی رایانه‌های شخصی برای منتقدان، نشانه‌ی این است که آن‌ها می‌دانستند که مشکلی در نسخه‌های کنسولی وجود دارد. با این حال، به نظر نمی‌رسد هیچ مدرک رسمی از این ادعاها تا کنون ثبت شده باشد.

همچنین با توجه به فروش خوب بازی جدید سی‌دی پراجکت رد، علی‌رغم اشکالات و خطاهای بسیاری که داشته است، مشخص نیست که دادخواست چقدر احتمال موفقیت دارد. هفته‌ی گذشته، این شرکت اعلام کرد که فقط در مدت بیش از یک هفته ۱۳ میلیون نسخه از Cyberpunk 2077 فروخته است که این فروش شامل نسخه‌های بازگردانده شده نیز می‌شود.

در صورت تمایل می‌توانید نقد و بررسی بازی را به قلم مهدی رضایی از اینجا بخوانید.

Cyberpunk 2077 بر روی رایانه‌های شخصی، ا‌یکس‌باکس وان، پلی‌استیشن ۴ و استدیا در دسترس است. همچنین در تاریخی نامعلوم در سال ۲۰۲۱ نسخه‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس منتشر خواهد شد.

 

1
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید