فهرست قیمت کارت گرافیک در ایران؛ دی ۹۹

۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱

شاید مهم‌ترین قطعه‌ی یک رایانه‌ی شخصی مخصوص بازی، کارت گرافیک باشد. یک بازی‌باز از تمام قطعات دیگر می‌گذرد و تا جای ممکن به دنبال صرفه‌جویی است؛ اما وقتی پای کارت گرافیک به میان می‌آید همه به دنبال بهترین گزینه‌ی ممکن هستند. اگر بازی‌باز یا به اصطلاح گیمر باشید، دائماً به دنبال قیمت این قطعه‌ می‌گردید و برای خود سیستمی با مشخصات دلخواهتان سرهم می‌کنید. به همین منظور تصمیم گرفتیم فهرستی از قیمت کارت‌ گرافیک در بازار داخلی آماده کنیم. در ادامه همراه گیمفا باشید.

انویدیا (Nvidia) و ای‌ام‌دی (AMD) سازنده‌های اصلی کارت‌های گرافیک امروزی هستند. هر کدام از کارت‌های این دو شرکت نقاط ضعف و قوتی دارند که کم و بیش با آن‌ها آشنا هستید. به لطف رقابتی که بین این دو ایجاد شده است، شاهد قیمت‌های پایین‌تر و قدرت بیشتر نسبت به گذشته هستیم. البته در سال ۲۰۲۰ مشکلات فراوانی در بازار جهانی سخت‌افزار وجود دارد و کمی بعید به نظر می‌رسد که این مشکلات به‌زودی رفع شوند. کارت‌های گرافیک سری ۳۰۰۰ انویدیا بسیار کمیاب شده‌اند و اگر هم پیدا شوند، با قیمت‌های سرسام آوری مواجه خواهیم شد.

به هر حال تصمیم گرفتیم با وجود قیمت‌های بالا و کمیاب بودن، فهرستی از قیمت کارت گرافیک در بازار ایران آماده کنیم. این نکته را در نظر بگیرید که کارت‌ها به نوعی انتخاب شده‌اند که جوابگوی نیاز بازی‌بازان برای اجرای بازی‌های امروزی باشند. در ضمن اکثر کارت‌های درج شده گارانتی معتبر دارند. متاسفانه کارت‌های گرافیک ای‌ام‌دی در بازار بسیار کم پیدا می‌شوند و به همین دلیل برخی از مدل‌هایی که شاید مد نظر شما باشند در فهرست درج نشده‌اند. این شما و این فهرست قیمت کارت گرافیک:

برای شروع، کارت‌های ارزان‌تر انویدیا و ای‌ام‌دی را بررسی می‌کنیم. این کارت‌ها برای بودجه‌های کم در نظر گرفته می‌شوند و بازی‌های روز را با کیفیت قابل قبول اجرا می‌کنند. البته در دراز مدت گزینه‌ی مناسبی نخواهند بود.

فهرست قیمت کارت گرافیک

انویدیا (Nvidia)ای‌ام‌دی (AMD)
Asus TUF GTX 1650 O4GD6۵,۲۸۰,۰۰۰ROG STRIX RX570 O8G Gaming
۸,۱۰۰,۰۰۰
MSI GTX 1650 Gaming X 4GB۶,۱۰۰,۰۰۰ROG STRIX RX5500 XT O8G Gaming۹,۷۰۰,۰۰۰
Asus TUF GTX 1650S 4G۶,۸۰۰,۰۰۰MSI Radeon RX 5500 XT MECH 8G۱۱,۱۰۰,۰۰۰
ASUS TUF GTX 1660 O6G۱۰,۸۰۰,۰۰۰
Gigabyte GTX 1660 SUPER OC 6GB۱۱,۱۰۰,۰۰۰
Gigabyte GTX 1660 Ti Gaming OC 6G۱۲,۴۰۰,۰۰۰

در ادامه کارت‌های گرافیک جدیدتر و گران‌تر را بررسی می‌کنیم. این کارت‌ها قدرت بیشتری دارند و زمان بیشتری از بازی‌های روز پشتیبانی خواهند کرد. متاسفانه در این سری کارت‌های گرافیک، محصولات ای‌ام‌دی بسیار کمیاب هستند.

در نهایت می‌رسیم به قوی‌ترین کارت‌های موجود در بازار. با استفاده از این کارت‌های گرافیک به راحتی می‌توانید از بالاترین تنظیمات گرافیکی با نرخ فریم بالا لذت ببرید. متاسفانه این کارت‌ها چه در بازار داخلی و چه بازار جهانی بسیار کمیاب هستند. موارد اندکی هم که پیدا می‌شوند بسیار گران‌تر از قیمت واقعی عرضه می‌شوند. به هر حال بازه‌ حدودی قیمت این کارت‌ها را برای شما درج می‌کنم.

انویدیا (Nvidia)ای‌ام‌دی (AMD)
ASUS TUF RTX2060 6G Gaming۱۱,۳۰۰,۰۰۰Radeon RX 5700 XT۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تا ۲۲,۰۰۰,۰۰۰
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 2070 OC 8G۱۷,۳۰۰,۰۰۰
ASUS DUAL RTX 2070 SUPER 8GB EVO۱۸,۰۹۰,۰۰۰
GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER GAMING OC 8G۲۵,۰۰۰,۰۰۰
ROG STRIX RTX 2080TI O11G GAMING۳۶,۰۰۰,۰۰۰
 GIGABYTE RTX2060 SUPER WINDFORCE OC 8G۱۴,۸۰۰,۰۰۰
ASUS Dual GeForce RTX 2070 MINI OC 8GB۱۵,۴۲۰,۰۰۰
RTX 3060 TI۲۵,۰۰۰,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰,۰۰۰
RTX 3070۲۷,۰۰۰,۰۰۰ تا ۳۳,۰۰۰,۰۰۰
RTX 3080۴۵,۰۰۰,۰۰۰ تا ۵۵,۰۰۰,۰۰۰

 

0
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید