گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

سفری به اعماق کهکشان‌ها؛ هر آنچه که در مورد نسخه‌ی جدید Mass Effect می‌دانیم

Mass Effect

در جریان مراسم The Game Awards 2020، استودیوی بایوور (Bioware) با انتشار تریلری از نسخه‌ی جدید بازی Mass Effect رونمایی کرد. در حال حاضر، عنوان این نسخه نامشخص است. در ظاهر این نسخه مانند دنباله‌ای مستقیم برای بازی Mass Effect 3 به نظر می‌رسد؛ اما اگر به تریلر معرفی بازی دقت کرده باشید، نکاتی در آن وجود دارد که می‌تواند با عنوان Mass Effect: Andromeda نیز مرتبط باشد. با ما همراه باشید تا به جزئیات این بازی بپردازیم.

بررسی تریلر معرفی

در تریلر معرفی Mass Effect جدید، ابتدا دو کهکشان نمایش داده می‌شود. سپس یک سیگنال رادیویی پخش می‌شود که تکامل بشریت را در سفر به فضا نشان می‌دهد. در انتها نیز شاهد یک سیاره‌ی یخ‌زده هستیم. در این سیاره مشاهده می‌کنیم که یک شخص ناشناس در حال صعود از یک تپه و رسیدن به یک Reaper نابود شده است. این شخص با رسیدن به نقطه‌ی مد نظر، یک قطعه‌ی زرهی از نشان N7 را در میان برف و یخ پیدا می‌کند. سپس در ادامه مشخص می‌شود که آن شخص ناشناس لیارا تسونی (Liara T’Soni)، از شخصیت‌های سه بازی اول سری Mass Effect است. در ادامه سه شخصیت دیگر نیز در کنار یک سفینه دیده می‌شوند و مشخص می‌شود که لیارا به همراه آن‌ها به یک ماموریت اعزام شده است. لیارا فردی از نژاد Asari به شمار می‌رود. Asari جزو نژادهایی محسوب می‌شود که در آن افراد تا ۱۰۰۰ سال نیز عمر می‌کنند. نکته‌ی جالب این است که لیارا در وقایع بازی Mass Effect 3 تنها ۱۰۹ سال سن داشت. با این حال، در حال حاضر اطلاعات کاملی از وقایع و زمان نسخه‌ی جدید Mass Effect در دسترس نیست و انتظار می‌رود بایوور در آینده جزئیات بیشتری را در این خصوص منتشر نماید.

تاریخ انتشار

استودیوی بایوور تاکنون تاریخ انتشار دقیقی را برای Mass Effect جدید اعلام نکرده است. با این حال، ریمستر سه نسخه‌ی ابتدایی این مجموعه تحت عنوان Mass Effect: Legendary Edition در سال ۲۰۲۱ میلادی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. با توجه به این موضوع که بایوور بر روی ساخت عناوین Dragon Age 4 و Anthem 2.0 نیز کار می‌کند، به نظر می‌رسد نسخه‌ی جدید Mass Effect در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد و زمان زیادی تا انتشار آن باقی مانده است.

پلتفرم‌ها

تاکنون پلتفرم‌های مقصد Mass Effect جدید مشخص نشده‌اند؛ گرچه به نظر می‌رسد این بازی به احتمال زیاد برای کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس، سری اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. با این حال، احتمال انتشار بازی بر روی کنسول‌های نسل هشتم نیز وجود دارد. در خصوص عرضه‌ی بازی بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان ابهاماتی وجود دارد، اما در حال حاضر چیزی به صورت رسمی اعلام نشده است.

سیستم مورد نیاز

هنوز مشخصات سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای Mass Effect جدید بر روی رایانه‌های شخصی اعلام نشده است. ما هنوز نمی‌دانیم که حداقل سیستم مورد نیاز و مشخصات پیشنهادی بازی چگونه خواهد بود.

تریلر

همان‌طور که اشاره کردیم، در تریلر معرفی Mass Effect جدید نکات و موارد جالبی به چشم می‌خورد. در قسمت زیر می‌توانید این تریلر را مشاهده کنید.

جزئیات بخش چندنفره

بایوور تا به حال اطلاعاتی از بخش چندنفره‌ی این بازی به اشتراک نگذاشته است. با توجه به این موضوع که بازی‌های Mass Effect 3 و Mass Effect: Andromeda در بخش چندنفره‌ی خود از یک حالت Horde سرگرم‌کننده برخوردار بودند، انتظار می‌رود بخش چندنفره‌ی نسخه‌ی جدید نیز جذاب باشد.

بسته‌های الحاقی و پرداخت‌های درون برنامه‌ای

الکترونیک آرتس (Electronic Arts) و بایوور تاکنون در خصوص این مورد که نسخه‌ی جدید Mass Effect شامل بسته‌های الحاقی و پرداخت‌های درون برنامه‌ای خواهد بود و یا خیر، صحبتی نکرده‌اند. عناوین Mass Effect 3 و Mass Effect: Andromeda در بخش چندنفره‌ی خود، پرداخت‌های درون برنامه‌ای داشتند. همچنین برای سه نسخه‌ی ابتدایی این مجموعه، بسته‌های الحاقی داستانی، ماموریت‌های فرعی جدید، سلاح‌ها و زره‌های اضافی منتشر شدند. تا به امروز بازی‌های Mass Effect 2 و Mass Effect 3 با داشتن بسته‌های الحاقی Lair of the Shadow Broker و Citadel، یکی از بهترین محتویات پس از انتشار را در میان عناوین نقش‌آفرینی داشته‌اند.

منبع

0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

گیفتی