یک افسانه‌ی جدید؛ هر آنچه که در مورد Fable 4 می‌دانیم

۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

مجموعه‌ی Fable قرار است توسط استودیوی پلی‌گراند گیمز (Playground Games) دوباره بر روی کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس متولد شود. اگرچه مایکروسافت در طی مراسم Xbox Series X Showcase با انتشار یک تریلر از Fable 4 رونمایی کرد، اما متاسفانه تاکنون اطلاعات زیادی از جدیدترین بازی این مجموعه‌ی اکشن نقش‌آفرینی محبوب منتشر نشده است.


ما تمام جزئیات فعلی مربوط به بازی جدید Fable – که علی رغم عدم در اختیار داشتن اطلاعات کافی در مورد مکان آن در خط زمانی سری، در اغلب موارد به عنوان دنباله‌ی نسخه‌های قبلی در نظر گرفته شده و با نام Fable 4 به آن اشاره می‌شود – را برای شما جمع بندی کرده‌ایم. در حال حاضر اطلاعات زیادی در اختیار نداریم، اما مطمئن باشید که به محض انتشار جزئیات جدید از سوی مایکروسافت، شما را مطلع خواهید کرد.

تاریخ انتشار Fable و پلتفرم‌های مقصد

متاسفانه، ما اصلاً نمی‌دانیم که Fable چه زمانی قرار است منتشر شود. اگرچه وب‌سایت بازی فاقد تاریخ انتشار است، اما حداقل نشان می‌دهد که بر روی چه دستگاه‌هایی می‌توانیم Fable را تجربه کنیم. بازی Fable بر روی کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس و همچنین رایانه‌های شخصی در دسترس قرار خواهد گرفت. همچنین از آن‌جایی که تمام بازی‌های فرست پارتی ایکس‌باکس در زمان عرضه بر روی سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس نیز منتشر می‌شوند، پس می‌توان انتظار داشت که Fable هم بخشی از این سرویس اشتراکی باشد.

لازم به ذکر است که تاکنون اشاره‌ای به عرضه‌ی Fable بر روی ایکس‌باکس وان نشده است. به گفته‌ی ارون گرینبرگ (Aaron Greenberg)، مدیر کلی بخش تبلیغات بازی‌های ایکس‌باکس، این موضوع الزاماً به معنای عدم انتشار نسخه‌ی ایکس‌باکس وان نیست، اما به نظر می‌رسد که Fable عنوانی است که برای تجربه‌ی آن به کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس و یا رایانه‌های شخصی نیاز خواهید داشت.

تریلر رونمایی

اگرچه تریلر Fable که در طی رویداد Xbox Showcase پخش شد، اطلاعات بسیار کمی را در اختیار ما قرار می‌دهد، اما با این‌ حال لحن آن با بقیه‌ی نسخه‌های این سری فانتزی مطابقت دارد.

چه استودیویی در حال ساخت بازی است؟

استودیوی لاین‌هد (Lionhead Studios) آقای پیتر مولینیو (Peter Molyneux)، خالق اصلی سری Fable، پس از لغو شدن روند توسعه‌ی بازی Co-op اکشن نقش آفرینی Fable Legends در سال ۲۰۱۶ تعطیل شد. از زمان انتشار Fable III در سال ۲۰۱۰، تاکنون نسخه‌ی اصلی جدیدی از مجموعه‌ی Fable عرضه نشده است. پس چه کسی وظیفه‌ی تولید بازی جدید Fable را برعهده دارد؟

در ماه دسامبر، خانم آنا مگیل (Anna Megill)، نویسنده‌ی ارشد Control و کارگردان روایی بازی Dishonored: Death of the Outsider، در توییتر اعلام کرد که او وظیفه‌ی رهبری تیم نویسندگی Fable را برعهده گرفته است. البته ما در مورد تیم توسعه دهنده نیز اطلاعاتی را در اختیار داریم. اعضای این تیم شامل برخی از توسعه دهندگان مهم سری Batman Arkham یعنی استودیوی راکستدی (Rocksteady) می‌شوند. مارتین لنکستر (Martin Lancaster)، نویسنده‌ی ارشد Batman Arkham Knight، کارگردان روایی بازی Fable خواهد بود. دیگر اعضای سابق راک‌استدی که هم‌اکنون در حال کار بر روی Fable جدید هستند نیز شامل کریگ اونز (Craig Owens)، یکی دیگر از نویسندگان عناوین Batman و کارگردان سینمایی استودیو یعنی مارتین تن (Martin Tan) می‌شوند.

ویل کندی (Will Kennedy)، یکی از اعضای سابق راک‌استار گیمز (Rockstar Games)، طراح ارشد Fable است، خوان فرناندز د سیمون (Juan Fernández de Simón) از تیم نینجا تئوری (Ninja Theory) نیز یکی دیگر از طراحان بازی محسوب می‌شود و آدام اولسن (Adam Olsson)، شخصی که سابقه‌ی کار بر روی Division 2 را در کارنامه دارد هم به عنوان طراح ارشد محیط Fable فعالیت می‌کند. البته واضح است که تعداد زیادی از اعضای تیم توسعه دهنده‌ی Fable در گذشته بر روی سری Forza Horizon نیز کار کرده‌اند.

منبع

1
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید