شخصی با هک کردن حساب یکی از طراحان Call of Duty: Black Ops Cold War به انتقاد از بازی پرداخت

۶ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۹
رایگان شدن بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

اخیراً حساب کاربری توییتر آقای تونی فلیم (Tony Flame)، طراح ارشد Call of Duty: Black Ops Cold War، توسط فردی ناشناس هک شده است. شب گذشته، آقای فلیم که کنترل حساب خود را در اختیار داشت، کریسمس را به طرفداران سری و دنبال کنندگان خود تبریک گفت. اما پس از این پیام تبریک، پیام‌های توهین آمیز مختلفی از حساب آقای فلیم ارسال شده‌اند.

این هکر تا پیش از مسدود شدن حساب آقای فلیم موفق شد تا پیام‌های متعددی را از جانب این طراح ارسال کند. یکی از این پیام‌ها که توجه بازی‌بازان Call of Duty: Black Ops Cold War را به خود جلب کرده، انتقاد این هکر از نحوه‌ی پیاده سازی مچ‌میکینگ مهارت محور (Skill-based matchmaking) در بازی است. این شخص در روز کریسمس پیام زیر را با حساب شخصی آقای فلیم منتشر کرد:

SBMM را حذف کنید. اکتیویژن شما دارید عنوانی که به سختی بر روی آن کار کردم را نابود می‌کنید.

این توییت به خصوص تاکنون بیش از ۱۵/۰۰۰ لایک دریافت کرده است. با توجه به این‌که پیام گفته شده از حساب کاربری فلیم منتشر شده بود، احتمالاً افراد زیادی تصور کردند که این پیام را طراح ارشد Call of Duty: Black Ops Cold War نوشته است. از طرف دیگر، با توجه به پیاده سازی مچ‌میکینگ مهارت محور در این عنوان، به نظر می‌رسد که افراد زیادی با این ویژگی مخالف هستند.

Call of Duty: Black Ops Cold War

اگرچه اکتیویژن (Activision) و یا تری‌آرک (Treyarch) هنوز به این موضوع واکنشی نشان نداده‌اند، اما انتظار نمی‌رود که شاهد انتشار بیانیه‌ای از سوی این دو باشیم. معمولاً زمانی که چنین اتفاقی رخ می‌دهد، این وظیفه‌ی توییتر است که کنترل حساب را دوباره به صاحب واقعی آن بازگرداند. البته با این‌که آقای فلیم می‌تواند در مورد این موضوع صحبت کند، اما الزاماً نیازی به انجام این کار نیست.

حالا که صحبت از مچ‌میکینگ مهارت محور شد، باید اعلام کنیم که این ویژگی باعث به وجود آمدن بحث‌های زیادی در میان بازی‌بازان سری Call of Duty شده است. برای شفاف سازی باید اضافه کنیم که این قابلیت باعث می‌شود تا بازی‌بازان در بخش چندنفره تنها با افرادی مواجه شوند که سطح مهارت آن‌ها تقریباً یکسان است. اگرچه این ویژگی به بازی‌بازان کمک می‌کند تا مسابقه‌های عادلانه‌ای را تجربه کنند، اما در عین حال بر روی پینگ (Ping) بازی‌بازان نیز تاثیر منفی می‌گذارد. بسیاری از طرفدارن Call of Duty: Black Ops Cold War معتقد هستند که اضافه کردن یک حالت Ranked Mode تصمیم بسیار بهتری است، اما تا به امروز توسعه دهندگان به حذف این قابلیت اشاره‌ای نکرده‌اند.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War هم‌اکنون بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید نقد و بررسی بازی را از این‌جا مطالعه کنید.

1
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید