حالت مخفی Cinematic RTX باعث بهبود گرافیک بازی Cyberpunk 2077 بر روی رایانه‌های شخصی قدرتمند خواهد شد

۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸

به تازگی برخی از کاربران رایانه‌های شخصی متوجه حالتی مخفی در بازی Cyberpunk 2077 شده‌اند که باعث افزایش جزئی گرافیک این عنوان در مقایسه با بالاترین تنظیمات گرافیکی ممکن خواهد شد. در ادامه همراه ما باشید تا به جزئیات تکمیلی این موضوع بپردازیم.

مدتی قبل بود که بازی Cyberpunk 2077، جدیدترین اثر استودیو‌ی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) برای کنسول‌های نسل هشتمی شرکت سونی و مایکروسافت و رایانه‌های شخصی منتشر شد. بازی Cyberpunk 2077 علی‌رغم بازخوردهای بسیار مثبتی که با وجود برخی مشکلات جزئی توانست بر روی رایانه‌های شخصی به دست آورد، بر روی کنسول‌های نسل هشتمی به دلیل مشکلات فنی بسیار زیادی که در زمان انتشار از آن‌ها رنج می‌برد، با بازخوردهای شدیداً منفی بازی‌بازان و منتقدین صنعت بازی‌های ویدئویی مواجه شد.

با این وجود همان‌طور که گفته شد، بازی‌بازان رایانه‌های شخصی، مخصوصاً افرادی که رایانه‌ی آن‌ها از قطعات سخت‌افزاری به‌روز و قدرتمندی بهره می‌برد، توانستند به واسطه‌ی عنوان جدید استودیوی لهستانی سی‌دی پراجکت رد، یکی از چشم‌نوازترین آثار صنعت بازی‌های ویدئویی را تجربه کنند.

حال به تازگی و‌ب‌سایت  Nexus Mods، یکی از بزرگ‌ترین مراجع دریافت مادهای گوناگون برای آثار منتشر شده بر روی رایانه‌های شخصی، متوجه حالتی مخفی تحت عنوان Cinematic RTX در داخل فایل‌های بازی Cyberpunk 2077 شده است که باعث بهبود بیش از پیش این اثر از لحاظ گرافیک بصری بر روی رایانه‌های شخصی قدرتمند خواهد شد.

Cyberpunk

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، اگرچه شاهد تفاوت‌های جزئی هستیم، اما سایه‌پردازی‌ها و لبه‌ی اجسام در حالت Cinematic RTX کمی بهتر از حالت معمولی به نمایش درخواهند آمد. اگرچه بر اساس گفته‌ی برخی از بازی‌بازان رایانه‌های شخصی که موفق به تجربه‌ی بازی Cyberpunk 2077 در حالت Cinematic RTX شده‌اند، بهبودهای این حالت مخصوصاً در وضوح تصویر بالا و هنگام حرکت در محیط‌های وسیع بازی کاملاً ملموس خواهد بود. همین‌طور باید توجه داشته باشید که استفاده از حالت Cinematic RTX باعث افزایش نیاز استفاده‌ی بازی به میزان ۲ گیگابایت از فضای VRAM خواهد شد که در مقایسه با بهبودهای اعمال شده به واسطه‌ی این حالت، مقدار بسیار زیادی به حساب می‌آید؛ با این وجود برای کاربران رایانه‌های شخصی که از سخت‌افزار بسیار قدرتمندی بهره می‌برد، مطمئناً فعال‌سازی این گزینه باعث بهبود بیش از پیش تجربه‌ی آن‌ها از بازی Cyberpunk 2077 خواهد شد.

Cyberpunk 2077

روش فعال‌سازی حالت Cinematic RTX در بازی Cyberpunk 2077

فعال‌سازی این حالت بر روی رایانه‌های شخصی بر اساس اینکه شما بازی Cyberpunk 2077 را از فروشگاه GOG تهیه کرده‌اید و یا فروشگاه استیم (Steam) کمی متفاوت‌ خواهد بود.

اگر شما بازی Cyberpunk 2077 را از فروشگاه GOG تهیه کرده‌اید، کافیست ابتدا یک میان‌بر (Shortcut) از بازی را بر روی صفحه‌ی دسکتاپ (Desktop) خود ایجاد کنید. سپس با کلیک راست کردن بر روی آیکون بازی، گزینه‌ی Properties را انتخاب کنید. حال در قسمت‌ Target عبارت qualityLevel=Cinematic_RTX- را در بخش انتهایی متن حاضر اضافه کنید. در نهایت بر روی گزینه‌ی OK کلیک کرده و بازی را از طریق همان میان‌بر اجرا کنید. اگر قصد برگرداندن بازی به حالت عادی را داشتید، کافی است بازی را از داخل نرم‌افزار فروشگاه GOG اجرا کنید. همچنین می‌توانید میان‌بر را پاک کرده و یک میان‌بر جدید از بازی ایجاد کنید.

اما اگر شما بازی Cyberpunk 2077 را از فروشگاه استیم خریداری کرده‌اید، مراحل بسیار کوتاه‌تری را در پیش‌روی خود برای فعال‌سازی این حالت خواهید داشت. کافی است از داخل نرم‌افزار استیم بر روی آیکون بازی راست کلیک کنید و گزینه‌ی Properties را انتخاب کنید. سپس در قسمت LAUNCH OPTIONS عبارت qualityLevel=Cinematic_RTX- را قرار داده و بازی را اجرا کنید.

شما همچنین قدر خواهید بود تا به‌جای عبارت Cinematic_RTX در qualityLevel=Cinematic_RTX-، عباراتی که در زیر آن‌ها را مشاهده می‌کنید را جایگزین کنید تا تغییراتی را در اجرای بازی بر روی رایانه‌ی شخصی خود مشاهده کنید، با این وجود هنوز اطلاعات دقیقی از تغییراتی که تک‌تک این عبارت در نحوه‌ی اجرای بازی ایجاد خواهند کرد، منتشر نشده است.

 • Low
 • Medium
 • High
 • Ultra
 • RTXMedium
 • RTXUltra
 • Cinematic
 • CinematicEXR
 • CinematixEXR_RTX
 • SafeMode
 • Console
 • ConsolePro
 • ConsoleEarlyNextGen
 • ConsoleEarlyNextGenQuality
 • GeForceNow
 • IconsGeneration
 • Auto

شاید در این لیست گزینه‌ی Console توجه شما را به خود جلب کرده باشد، اما با توجه به بررسی‌های صورت گرفته، به نظر می‌رسد این حالت قرار نیست سطح جزئیات تکسچر‌های بازی را تا حد کنسول‌های نسل هشتمی پایین بیاورد و عملکرد آن تقریباً نزدیک به دیگر حالت‌های موجود داخل لیست است.

بازی Cyberpunk 2077 هم‌اکنون برای خرید و تجربه کردن از طریق پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، سرویس گوگل استیدیا و کنسول‌های نسل هشتم و نهمی شرکت سونی (درحال حاضر فقط به صورت فیزیکی) و مایکروسافت قابل خرید و تجربه کردن است. همچنین بنابر اعلام قبلی شرکت سی‌دی پراجکت رد، انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۱ شاهد انتشار به‌روزرسانی مخصوص کنسول‌های نسل نهمی برای بازی Cyberpunk 2077 باشیم. شما در پایان می‌توانید نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077 که به قلم آقای مهدی رضایی نوشته شده است را مطالعه فرمایید.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید