فهرست بدترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ بر اساس نمره‌ی متاکریتیک منتشر شد

۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۶

به تازگی وب‌سایت متاکریتیک (MetaCritic)، فهرستی از بدترین بازی‌های منتشر شده در سال ۲۰۲۰ را بر اساس نظر منتقدین و نمره‌ی متا منتشر کرده است. این بازی‌ها از تاریخ ۱۱ دی ماه ۱۳۹۸ (۱ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی) تا روز ۱۱ دی ماه ۱۳۹۹ (۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ میلادی) بر روی پلتفرم‌های مختلف منتشر شده‌اند. لازم به ذکر است که تمامی این عناوین انتخاب شده، بیش از ۷ نظر منتقد ثبت شده داشته‌اند و بازی‌هایی با تعداد نقد کمتر در این فهرست جای ندارند. همچنین بازی‌هایی که بر روی چندین پلتفرم عرضه شده‌اند، پایین‌ترین امتیاز کسب شده‌ی آن‌ها در این فهرست قرار داده شده است.

نخستین نام این فهرست به بازی Tiny Racer بر روی کنسول نینتندو سوییچ با نمره‌ی متای ۲۹ تعلق دارد. در این عنوان اتومبیل‌های مینیاتوری و رنگارنگ باید در محیط‌هایی به مانند آشپزخانه‌، جنگل، ساحل و برخی مناطق عجیب با یکدیگر به رقابت بپردازند. این بازی که توسط استودیوی آیس‌تورچ اینتراکتیو (IceTorch Interactive) توسعه یافته است، نتوانست نظر منتقدان را جلب کند و باعث ناامیدی آن‌ها شد.

دومین بازی فهرست، XIII Remake اثر مشترک استودیوی میکروئیدز (Microids) است که بر روی کنسول ایکس‌باکس وان نمره‌ی متای ۳۲ را کسب کرده است. این بازی در اصل نسخه‌ی بازآفرینی شده‌ی عنوان تیراندازی اول شخص XIII، اثر شرکت یوبی‌سافت (Ubisoft) در سال ۲۰۰۳ به شمار می‌آید. این نسخه که با باگ‌های بسیار زیاد و مشکلات فنی بی‌شمار به بازار عرضه شد، در نهایت باعث خشم خریداران گردید و شرکت میکروئید مجبور به عذرخواهی رسمی از بازی‌بازان شد.

Dawn of Fear سومین نام این فهرست با نمره‌ی ۳۳ بر روی کنسول پلی‌استیشن ۴ است. این بازی قرار بود با الهام از نسخه‌های اولیه‌ی سری ترسناک Resident Evil، بازی‌بازان را به دوران تاریک و وحشتناکی از سال ۱۹۹۰ ببرد که متاسفانه به علت مشکلات فنی و طراحی فاقد اعتبار، با شکست روبه‌رو شد.

چهارمین بازی در فهرست بدترین عناوین سال ۲۰۲۰، بازی Fast & Furious Crossroads با نمره‌ی ۳۴ بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی است. این بازی مسابقه‌ای و آرکید توسط استودیوی اسلایتلی مد (Slightly Mad) شرکت کدمسترز (Codemasters) توسعه یافته و قرار بود در کنار نهمین قسمت مجموعه‌ی سینمایی Fast & Furious منتشر شود. این بازی به دلیل کنترل ضعیف، عدم عمق و محتوای گیم‌پلی و موارد دیگر نتوانست نظر منتقدان را جلب نماید.

پنجمین بازی فهرست، عنوان Arc of Alchemist با نمره‌ی ۳۶ بر روی کنسول نینتندو سوییچ است. این بازی اکشن و نقش‌آفرینی که توسط استودیوی آیدی فکتوری (Idea Factory) ساخته شد، به علت گرافیک قدیمی و داستان بدون روح خود مورد توجه منتقدان قرار نگرفت.

Remothered: Broken Porcelain با نمره‌ی متای ۳۹ بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی، ششمین بازی فهرست بدترین عناوین سال ۲۰۲۰ به شمار می‌آید. این بازی که توسط استودیوی استورمایند گیمز توسعه یافته، به دلیل داستانی پراکنده و غیر قابل درک نمرات پایینی از منتقدان دریافت نمود.

بازی Tamarin با نمره‌ی ۴۰ بر روی کنسول پلی‌استیشن ۴، در رده‌ی هفتم فهرست قرار دارد. استودیوی شاملئون گیمز (Chameleon Games) در ابتدا قصد داشته است با طراحی دنیایی زیبا و رنگارنگ و شخصیتی دوست‌داشتنی و بامزه، عنوانی برای کودکان توسعه دهد اما حضور سلاح‌های سنگین و اعمال خشونت‌آمیز و خونین که بسیار غیر منتظره هستند، مخاطبان این اثر را در هر رده‌ی سنی گمراه کرده‌اند.

هشتمین بازی فهرست، عنوان Street Power Soccer با نمره‌ی متای ۴۱ بر روی کنسول پلی‌استیشن ۴ است. استودیوی ماکزیمم گیمز (Maximum Games) قصد داشت با تقلید از مجموعه‌ی پرطرفدار FIFA Street، یک بازی مهیج را تقدیم علاقه‌مندان کند اما بازی‌بازان را با اثری خسته‌کننده، کم محتوا، فاقد عمق در گیم‌پلی و پر از مشکلات فنی مواجه کرد.

Gleamlight با نمره‌ی متای ۴۹ بر روی کنسول نینتندو سوییچ، در رده‌ی نهم فهرست قرار دارد. این بازی تنها یک نمونه‌ی ظاهری و فاقد جذابیت از عنوان Hollow Knight به شمار می‌آید که ممکن است برای ساعاتی سرگرم‌کننده به نظر برسد اما به علت محتوای کم و تکراری، با اثری بی‌کیفیت مواجه خواهیم شد.

        

در نهایت آخرین بازی فهرست بدترین عناوین سال ۲۰۲۰ به عنوان The Elder Scrolls: Blades با نمره‌ی ۴۲ بر روی کنسول نینتندو سوییچ تعلق خواهد گرفت. طبق اعلام شرکت بتسدا (Bethesda)، کدنویسی این بازی برای کنسول نینتندو سوییچ کاملا با مشکل مواجه شده بود و به همین سبب، کیفیت نهایی بسیار با انتظارات فاصله داشت. از نظر منتقدین، بازی The Elder Scrolls: Blades در کارنامه‌ی ۲۶ ساله‌ی ساخت بازی‌های نقش‌آفرینی شرکت بتسدا، یک لکه‌ی تاریک و عجیب به شمار می‌آید.

در پایان شما می‌توانید به فهرست بدترین بازی‌های سال ۲۰۲۰ از نظر سایت متاکریتیک توجه نمایید:

عنوان بازیرده
(Tiny Racer (Switch۱
(XIII Remake (Xbox One۲
(Dawn of Fear (PS4۳
(Fast & Furious Crossroads (PC۴
(Arc of Alchemist (Switch۵
 (Remothered: Broken Porcelain (PC۶
(Tamarin (PS4۷
(Street Power Soccer (PS4۸
(Gleamlight (Switch۹
(The Elder Scrolls: Blades (Switch۱۰
1
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید