بازی جدید خالق Silent Hill یک عنوان اکشن-ماجراجویی ترسناک خواهد بود

۳ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۰۰
بازی جدید خالق Silent Hill

بازی جدید خالق Silent Hill، کیچیرو تویاما (Keichiro Toyama)، اولین اثر وی در 20 سال اخیر خواهد بود که برای چند پلتفرم مختلف در دسترس قرار می‌گیرد. او مدتی پیش خبر جدایی خود از استودیوی ژاپن (Japan Studio) را اعلام کرد و حالا تیم جدیدی را بنیان‌گذاری کرده است.

کیچیرو تویاما، خالق سری بازی‌های Silent Hill و Gravity Rush، جزئیاتی را در مورد استودیوی جدیدش و همچنین پروژه‌ی در دست ساخت آن به اشتراک گذاشت. ما با یک بازی اکشن-ماجراجویی طرف خواهیم بود که درون‌مایه‎های ترسناک دارد و با هدف عرضه در سال 2023 مراحل توسعه را طی می‌کند.

بر اساس گزارش‌های قبلی، استودیوی جدید تویاما که بوکه گیم استودیو (Bokeh Game Studio) نام دارد، در تاریخ 23 مرداد 1399 (13 آگوست 2020) تاسیس شده است، اما در ماه آذر (دسامبر) این اتفاق عمومی شد. این توسعه‌دهنده در گفت‌وگویی با IGN ژاپن اعلام کرد، در حال حاضر مشغول به ساخت عنوانی اکشن‌-ماجراجویی است که احتمالاََ برای طرفداران کار‌های قبلی تویاما جذابیت خاصی خواهد داشت. وی توضیح داد که بازی به مانند آثار قدیمی کونامی (Konami) و ژاپن استودیو، در دنیای غنی جریان دارد و شامل “المان‌های نبرد و روایت” می‌شود.

خبرنگار IGN از تویاما این پرسش را مطرح کرد که آیا پروژه‌ی جدید به سمت پیش‌زمینه‌های ترسناک Silent Hill و Siren گرایش دارد و یا این که اثری شبیه به بازی انیمه‌ای Gravity Rush خواهد بود. او توضیح داد:

این پروژه بیشتر به سمت یک بازی ترسناک گرایش دارد، اما ما تمرکز زیادی بر این موضوع داریم که یک تجربه‌ی گسترده‌تر برای مخاطبین به ارمغان بیاوریم و از فضای بازی‌های ترسناک سنگین فاصله بگیریم.

بیش از 20 سال می‌شود که تویاما برای پلتفرم‌های سونی بازی توسعه داده است، اما بر اساس صحبت‌های او، عنوان جدید آن‌ها برای چند پلتفرم مختلف عرضه خواهد شد. او در این باره گفت:

ما در حال حاضر رایانه‌های شخصی را به عنوان پلتفرم هدایت‌کننده (Lead Platform) انتخاب کرده‌ایم، اما امید داریم که بتوانیم بازی را بر روی تمامی کنسول‌ها نیز عرضه کنیم.

عنوان جدید توسط یک تیم تقریباََ بزرگ مراحل ساخت را طی می‌کند و برای عرضه در سال 2023 برنامه‌ریزی شده است. تهیه‌کننده و بنیان‌گذار استودیوی بوکه در این باره گفت:

ما در حال حاضر وارد مراحل ابتدایی توسعه شده‌ایم و احتمالاََ تکمیل این پروژه به 3 سال زمان نیاز دارد. بنابراین ما امید داریم که 3 سال دیگر  شما بتوانید این اثر را تجربه کنید.

بازی جدید خالق Silent Hill

تویاما در مورد دلیل بنیان‌گذاری استودیویی جدید توضیح داد که ورود به 50 سالگی و همچنین دورکاری به دلیل شیوع ویروس کرونا باعث شده است به چنین نتیجه‌ای برسد. در حال حاضر همکاران قدیمی تویاما یعنی ساتو (Sato)، تولیدکننده‌ی سری Siren و The Last Guardian، جونیا اُکورا (Junya Okura)، طراح ارشد مراحل Siren و Gravity Rush، و همچنین سه نفر از اعضای تیم ژاپن استودیو به او ملحق شده‌اند. در حال حاضر تویاما خالق اصلی بازی جدید محسوب می‌شود. در این میان، ساتو وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی را برعهده دارد و اُکورا کارگردان اثر به حساب می‌آید. این افراد در ابتدا به این نتیجه رسیده بودند که تنها برای پلتفرم‌های موبایل بازی توسعه دهند، اما با اضافه شدن توسعه‌دهندگان مجرب و حرفه‌ای، تصمیم بر آن شد که مقیاس پروژه‌ گسترش پیدا کند. تویاما در این باره توضیح داد:

من الهامات زیادی را از آثار استودیوی genDESIGN، سازندگان Ico، دریافت کرده‌ام. اوئدا پیرامون تجربیات خود با من صحبت‌ کرد و من تحت تاثیر او قرار گرفتم.

اگرچه مدت زمان زیادی تا رونمایی رسمی از پروژه‌ی جدید بوکه فاصله داریم، اما یوهی هارت (Yohei Hart)، مدیر توسعه‌ی کسب و کار استودیو، قول داده است که به زودی حساب توییتر و فیس‌بوک آن‌ها، جزئیاتی را پیرامون توسعه و همچنین تشکیل استودیو به اشتراک بگذارد. هارت در این باره گفت:

وقتی شما در یک استودیوی مهم مثل ژاپن استودیو فعالیت دارید، موارد کمی وجود دارد که بتوانید آن‌ها را به صورت عمومی مطرح کنید. حالا ما از استودیوی ژاپن جدا شده‌ایم و آزادانه می‌توانیم در مورد چنین مواردی تصمیم بگیریم و اطلاعات بیشتری را به اشتراک بگذاریم. امیدواریم که چنین رویه‌ای باعث شود طرفداران ما را فراموش نکنند.

شما چه انتظاری از پروژه‌ی جدید خالق Silent Hill دارید؟

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید