گیفت کارت
گیفت کارت

گزارش: نسخه‌های فیزیکی Cyberpunk 2077 در فروشگاه گیم‌استاپ پس گرفته می‌شوند

۲ دی ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
بازی Cybepunk 2077

مشکلات پس از عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 که بدون شک یکی از بزرگترین عناوین مورد انتظار سال جاری به شمار می‌آمد، شاید برای بدبین‌ترین کارشناس‌ها و هواداران هم کمی عجیب به نظر برسد.

شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED)، پس از کسب امتیاز و نقد‌های ضعیف دو نسخه‌ی پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان این اثر از سوی کاربران و منتقدین، به شدت مورد انتقاد قرار گرفته و به دنبال آن مشکلات بی‌شماری را پشت سر گذاشته است. این استودیو، هم‌اکنون در حال آماده‌سازی به‌روزرسان‌های بزرگ برای تکمیل بخش‌های مختلف و رفع مشکلات زیاد بازی Cyberpunk 2077 قرار دارد و در همین حال فشار انتقادات زیاد و خشم کاربران را تحمل می‌کند.

عدم آماده بودن بازی Cyberpunk 2077 و مشکلات زیاد آن بر روی کنسول‌های نسل هشتمی باعث شده‌اند که اخیرا خبرهای پس فرستادن این اثر از خبر میزان فروش و موفقیت‌های تجاری آن بیشتر به گوش برسد. خبرهایی به مانند حذف شدن بازی Cyberpunk 2077 از فروشگاه پلی‌استیشن یا هشدار فروشگاه مایکروسافت مبنی بر اجرای نامناسب بازی بر روی کنسول ایکس‌باکس وان، تنها بخشی از این اخبار هستند. در کنار آماده شدن دو فروشگاه مذکور برای پس گرفتن بازی Cyberpunk 2077، اخیرا آقای پاتریک کلپک (Patrick Klepek) از نشریه‌ی وی‌پوینت (Waypoint)، در حساب کاربری رسمی خود بر روی توییتر اعلام کرد که طبق گزارش‌هایی که دریافت نموده است، نسخه‌های فیزیکی این عنوان در فروشگاه‌های گیم‌استاپ (GameStop) پس گرفته می‌شوند. به گفته‌ی این شخص، برخی کارمندان فروشگاه گیم‌استاپ در پیام‌هایی به وی اظهار داشتند که فروشگاه گیم‌استاپ حتی در صورت باز شدن جعبه‌ی بازی Cyberpunk 2077، آن را از خریداران پس می‌گیرد. وی همچنین افزود که به نظر می‌رسد تعداد نسخه‌های فیزیکی مرجوعی بازی Cyberpunk 2077 از صدها هزار واحد می‌گذرد و احتمالا این اثر دیگر برای توسعه‌دهنده سودآور نخواهد بود.

به نظر می‌رسد که هم‌اکنون اوضاع برای شرکت سابقا محبوب و بزرگ سی‌دی پراجکت رد بسیار وخیم است. سرمایه‌گذاران این شرکت تاکنون بیش از یک میلیارد دلار ضرر کرده‌اند و بسیاری از کارمندان از نحوه‌ی مدیریت این استودیو ناراضی هستند. همچنین اخیرا مشخص شد که این شرکت به خاطر ارائه‌ی اطلاعات نادرست و غیرواقعی برای کسب منافع مالی احتمالا باید در دادگاه پاسخگو باشد.

عنوان نقش‌آفرینی Cyberpunk 2077 هم‌اکنون بر روی سرویس گوگل استدیا، پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن 4 و ایکس‌باکس وان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد. نسخه‌ی کنسول‌های نسل نهمی این اثر نیز در حال توسعه قرار داشته و در سال 2021 منتشر خواهد شد. شما می‌توانید نقد و بررسی این اثر را از طریق این نشانی مشاهده نمایید.

2
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید