انتقام با سفینه‌ی فضایی؛ نقدها و نمرات بازی Shoot 1UP DX

۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
بازی Shoot 1UP DX

اگر از دوست‌داران بازی Shoot 1UP DX باشید، حتما در جریان هستید که این اثر ابتدا در ماه اکتبر امسال بر روی کنسول نینتندو سوییچ در دسترس قرار گرفت و استقبال نسبتا خوب افراد را به همراه داشت. حال نسخه‌ی ایکس‌باکس وان این بازی نیز به دست بازی‌بازان رسیده است که در ادامه می‌توانید شاهد نقدها و نمرات آن باشید.

Shoot 1UP DX را باید از عناوین اکشن، تیراندازی و Shoot-‘Em-Up به حساب آورد که در آن می‌توانید هدایت سفینه‌ی دلخواه خود را به دست گرفته و ماجراجویی هیجان‌انگیزی را آغاز نمایید. هر یک از سفینه‌ها که از دشمنان گرفته شود، توسط بازی‌بازان قابل انتخاب خواهد بود. داستان بازی نیز از این قرار است که سرزمین شما به طور کلی توسط افراد بیگانه تخریب می‌شود. حال این شما هستید که باید گروهی از افراد قدرتمند را دور خود جمع کرده و انتقام سختی از بیگانگان بگیرید. پس در صورتی که از علاقه‌مندان به این آثار هستید، Shoot 1UP DX انتخاب نسبتا خوبی برای شما خواهد بود.

حوادث اکشن زیادی در جریان گیم‌پلی بازی Shoot 1UP DX رقم می‌خورد که بازی‌بازان را هیجان‌زده خواهد کرد. البته گیم‌پلی این عنوان بسیار ساده بوده و تیم سازنده بیشتر از آثار کلاسیک و قدیمی الگو گرفته است. با این حال، این بازی برای عده‌ی زیادی اعتیادآور خواهد بود. نکته‌ی جالب در خصوص این عنوان این است که تیم سازنده پایان‌های متفاوتی را برای آن در نظر گرفته است. بنابراین سرنوشت بازی کاملا در دستان شما خواهد بود.

در کل 8 ماموریت تقریبا طولانی در بازی Shoot 1UP DX به چشم می‌خورد که باید آن‌ها را یکی پس از دیگری طی کنید. به جز دشمنان عادی، باس‌هایی هم جلوی راهتان سبز می‌شوند تا شما را حسابی غافلگیر کنند. از دیگر خصوصیات جالب توجه این بازی هم باید به وجود بیش از 30 نوع سفینه‌ اشاره داشت. هر یک از این سفینه‌ها ظاهر و ویژگی‌های خاص خود را دارند و برگزیدن آن‌ها کاملا به سلیقه‌ی شما بستگی خواهد داشت.

قابل ذکر است که وظیفه‌ی ساخت و انتشار بازی Shoot 1UP DX به صورت همزمان به عهده‌ی شرکت مامیز بست گیمز (Mommy`s Best Games) بوده است. ضمنا هیچ بخش آنلاین و چندنفره‌ای در این عنوان وجود ندارد و در تمام بخش‌ها باید به صورت آفلاین و تک‌نفره پیشروی داشته باشید. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، امروز منتقدان نام‌آشنای حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی نقدها و نمرات خودشان را پیرامون نسخه‌ی ایکس‌باکس وان بازی Shoot 1UP DX نیز منتشر کرده‌اند که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

ZTGD 8.5/10 

استفاده از سبک Shoot-‘Em-Up در بازی Shoot 1UP DX ایده‌ی بسیار خوبی بود و ما از آن لذت زیادی بردیم. برای کسب پیروزی در هر ماموریت‌ باید رهبردهای خاصی را مد نظرتان قرار دهید و این قضیه نسبتا دشوار خواهد بود. گیم‌پلی این عنوان بسیار بامزه است و سرعت خوبی هم دارد. به عقیده‌ی ما، تمام طرفداران سبک گفته شده باید به سراغ این عنوان رفته و اوقات خوشی را به وجود آورند. البته Shoot 1UP DX بازی فوق‌العاده‌ای نیست و مشکلاتی هم در آن به چشم می‌خورد، اما این نواقص از دید هواداران ناچیز خواهد بود.

XboxAddict 7/10

شاید انتظار عرضه‌ی یک بازی مانند Shoot 1UP DX را نداشتیم. حال باید گفت که این عنوان فراتر از پیش‌بینی‌ها عمل کرده است و در آینده نیز چیزهای زیادی از آن خواهیم شنید. علاوه بر گیم‌پلی جذاب، قیمت بازی نیز چندان زیاد نیست و به همین دلیل می‌تواند دوست‌داران آثار تیراندازی و اکشن را برای مدتی سرگرم کند. یکی از مشکلات این بازی، تکراری شدن برخی از مراحل است. ای کاش تیم سازنده زمان بیشتری را صرف طراحی مراحل این عنوان می‌کرد. اگر چه باید با چالش‌های بی‌شماری نیز در طی همین ماموریت‌ها مواجه شوید.

Meristation 5.5/10

Shoot 1UP DX یک بازی نسبتا بامزه و ساده است. البته ساده بودن در این بازی بیش از اندازه بوده و به ضرر تیم سازنده تمام شده است. در گیم‌پلی و تنظیمات این بازی گزینه‌های زیادی به چشم نمی‌خورد و محدودیت‌های فراوانی را برای بازی‌بازان به وجود می‌آورد. در مجموع با عنوان کوتاهی هم رو‌به‌رو هستیم و همه چیز خیلی زود به اتمام می‌رسد. حال باید منتظر بود و دید که آیا تیم سازنده نسبت به انتشار چند به‌روزرسانی در جهت افزایش امکانات این بازی اقدام خواهد کرد یا خیر.

Xbox Tavern 5/10

Shoot 1UP DX یک بازی بسیار کوتاه است که می‌تواند برای دوست داران آثار اکشن و تیراندازی، تجربه‌ای نسبتا شیرین به حساب بیاید. تنوع در سفینه‌های موجود در این بازی تقریبا خوب است، اما سایر بخش‌ها و آیتم‌ها محدود هستند و این موضوع بازی‌بازان را اذیت خواهد کرد. اگر سازندگان شمار تجهیزات این اثر را افزایش دهند، می‌توان تا حد زیادی به آینده‌ی آن امیدوار شد.

بازی Shoot 1UP DX

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید