گلادیاتور شوید | پیش نمایش Spartacus legends

۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۰

آیا تا به حال دوست داشته اید به جای یک گلادیاتور قهرمان پا به میدان نبرد بگذارید؟ آیا به بازی هایی که درون انها دست و پای انسان ها را قطع میکنند علاقه دارید؟ اگر جواب شما مثبت است یک خبر خوب برای شما داریم ، تا مدتی دیگر بازی  spartacus legends برای دانلود به صورت رایگان درون شبکه های PSN , XBL قرار خواهد گرفت. ناشر این بازی شرکت شناخته شده ی یوبی سافت است و خودتان بهتر میدانید که این شرکت ناشر هر بازی نمیشود .، پس حتما spartacus legends نیز ویژگی های جدید و منحصر به فردی دارد که شرکت یوبی سافت قصد انتشار این بازی را برعهده گرفته است.

عنوان: spartacus legends

سازنده : Kung Fu Factory

ناشر : Ubisoft

سبک: action/fighting

تاریخ انتشار: MAY 2013

پلتفرم: PS3 , X360

بدون شک با خود فکر میکنید بازی spartacus legends شباهت هایی با بازی های هم سبکش مانند : mortal kombat یا Takken دارد ، اما باید به این موضوع اشاره کنم که همیشه مبارزه موفق با وسایلی از قبیل شمشیر ، چکش ، نیزه و … مستلزمه ی این است که شما تمامی تاکنیکهای مبارزه به عنوان یک گلادیاتور را بلد باشید.

اگر بخواهید در این بازی هممانند مورتال کمبت فقط کنترل کنسول را به دست بگیرید و تند ، تند بر روی دکمه ها فشار دهید قید بازی کردن spartacus را بزنید.میتوان گفت این بازی برای آن دسته از گیمرانی ساخته میشود که به جنگ های تاریخی و مبارزه کردن با شمشیر و … به عنوان یک گلادیاتور واقعی علاقه خاصی دارند ، نه به عنوان یک مبارز خیابانی و یا تخیلی که با مشت ، پا و انواع قدرت های جادوگری حریف خود را از میدان نبرد خارج میکنند!. spartacus legends به معنای مبارزه با دل و جان است ، مبارزه تا حد مرگ ، کسی که پا به میدان نبرد  بگزارد یا پیروز بیرون می آید یا تکه تکه میشود و میمیرد.

بکش و به جلو برو

ابتدای بازی شما میتوانید کاراکتر دلخواهتان را از بین شخصیت های محبوب این سریال مانند : اسپارتاکوس انتخاب کنید.اوایل بازی شخصیت شما فقط با دست خالی یا یک شمشیر معمولی و با بدن برهنه در مرکز آموزشی گلادیاتورها به مبارزه میپردازد ، اما با مرور زمان و شکست دادن حریفان خود و به دست آوردن پول و سکه با باز شدن آیتم های جدید میتوانید سلاح های بهتر و جدیدتری خریداری کنید ، همچنین بسیاری از میدان های نبرد موجود در سرتاسر روم برای شما باز خواهد شد ، بنابراین قادر خواهید بود در یک میدان نبرد واقعی و در حضور بیش از 10000 نفر تماشاگر حریف سرسخت خود را تکه تکه کنید.

سیستم مبارزات با توجه به تریلر های بازی بسیار پیچیده نیست ، اما باید به خوبی یاد بگیرید که به موقع دفاع کنید و سپس حمله و یا جا خالی بدهید.ضرباتی که شما به دشمن وارد میکنید با توجه به قدرت و سنگینی سلاح موجود در دستتان بر روی بدن وی تاثیر میگذارد. مثلا: با ضربه زدن به سر دشمن با چکش فقط میتوانید شاهد له شدن صورت حریف باشید ، اما اگر با شمشیر به گردن یا صورت وی ضربه بزنید میتوانید سرش را از تنش جدا کنید و نظاره گر پاشیدن خون مانند یک آبشار به اطراف زمین نبرد باشید.

فقط مبارزه و دیگر هیچ

در  بالا به این موضوع اشاره کرده بودیم که بازی بر پایه ی مبارزه با شمشیر بنا شده و شما دیگر نباید شاهد مبارزات بدون زره های جنگی و یا بدون سلاح های بسیار سنگین و پر قدرت باشید ، اما باید بگوییم با دست خالی نیز میتوانید در spartacus legends حریف خود را شکست دهید و اگر در طول نبرد شمشیر شما ازدستتان رها شود یا آسیب ببیند و دیگر قابل استفاده نباشد ، هرگز نمیتوایند زمین نبرد را ترک کنید و باید سعی کنید با دستان خالی با حریفی که رو در روی شما با زره آهنی و سلاح های سنگین ایستاده است مبارزه کنید ، که صد البته درصد شکست شما در این نبرد بسیار بالا است.

در طول مبارزات در بالای صفحه دو نوار به رنگهای قرمز و زرد وجود دارد. کم شدن نوار قرمز نشانه ی مقدار جان  یا توان باقی مانده در بدن شما برای ادامه دادن این مبارزه است ، اما کم شدن نوار زرد رنگ نشانه ی این است که زره شما دیگر توان استقامت در برابر ضربات دشمن را ندارد و بزودی از تنتان در خواهد آمد و دشمن به راحتی دست و پا و تمامی بدنتان را تکه تکه میکند.

خون ، خون ، خون و اما …

گرافیک کلی بازی زیاد چنگی به دل نمیزند و میتوان از همین الان با قاطعیت تمام گفت منتظر این بازی با یک گرافیک عالی و تماشایی نباشید. با توجه به تریلر ها ی بازی ، افکت های پاشیدن خون که یکی از مهم ترین فاکتور ها در بازی های مبارزه ای است ، زیاد جالب از آب در نیامده و بسیار مضنوعی و ابتداییی اند.گرچه محیطهای بازی که مبارزه در آنها برگزار میشود پرجزییات و زیبا به نظر میرسند.

طراحی شخصیت های اصلی مانند: اسپارتاکوس نیز قابل قبول صورت گرفته و میتوان ته چهره ای از شخصیت اصلی سریال را در چهره ی کاراکتر موجود در بازی مشاهده کرد. در کنار طراحی قابل قبول شخصیت ها ، طراحی سلاح های بازی نیز جزو نکات مثبت spartacus به شمار میرود که جزییات فراوانی را میتوان در تک تک آنها مشاهده کرد.

با تماشای تریلر های بازی میتوانید شاهد چند باگ گرافیکی کوچک در بازی باشید ، اما اگر باگ های موجود در spartacus تاثیری در مبارزات نداشته باشند(گیر کردن کارکتر در حال مبارزه در زمین) میتوان از این نکته ی منفی قابل پیش بینی بازی چشم پوشی کرد. به هر حال با توجه با اینکه این بازی تنها برای شبکه های PSN و XBL منتشر میشود  و جزو بازی های رایگان دانلودی قرار میگیرد ، از گرافیک مناسب و قابل قبولی برخوردار است.

دوست خود را دعوت به  مبارزه تا حد مرگ کنید

با توجه به گفته های یوبی سافت spartacus legends از بخش انلاین و مولتی پلیر نیز پشتیبانی میکند. در این بخش شما میتوانید شخصیت قهرمان خود را به میدان نبرد بفرستید اما اینبار حریف اصلی و سرسخت شما دوست صمیمیتان خواهد بود که باید با مبارزه کردن حرفه ای تر نسبت به قبل او را به راحتی شکست دهید.

همچنین شما قادر خواهید بود با بازیکنان دیگر در تمامی نقاط جهان نیز به مبارزه کردن بپردازید و در صورتی که بتوانید بسیاری از این بازیکنان را شکست دهید میتوانید نام خود را به عنوان یک گلادیاتور مبارز ، شجاع و خون خواه درون دنیای spartacus legends بر سر زبان ها بیندازید.

این قسمت از بازی بسیار جذاب و اعتیاد آور به نظر میرسد اما اطلاعات بیشتری از این بخش در دسترس نیست اما در صورتی که این بازی را دانلود کردید ، هرگز نباید بخش انلاین یا مولتی پیلیر آن را از دست بدهید. زیرا مبارزه کردن با دوستان صمیمی خود و به رخ کشیدن مهارت هایی که کسب کرده اید میتواند به راحتی ا ز شما یک قهران شجاع و شکست ناپذیر بسازد.

مدتی دیگر … مبارزه ای مرگبار درون کنسول ها

تا مدتی دیگر بازی spartacus legends منتشر خواهد شد و به نظر میرسد که این بازی بتواند طرفداران سبک بازی های مبارزه ای و تاریخی را راضی نگه دارد. پس به شما پیشنهاد میکنیم قبل از تجربه این بازی مقدای از عیدی هایتان را کنار بگذارید زیرا بعد از تجربه این عنوان ممکن است کنترل کنسول خود را یا از شدت عصبانیت به زمین بکوبید و دو تکه کنید و یا از شدت فشارعصبی کنسول خود را از بالای ساختمان به پایین پرتاب کنید!.

 

تصاویری از بازیگر نقش اصلی سریال اسپارتاکوس در مراسم رونمایی از بازی Spartacus Legends

1
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

 • AMir گفت:

  فک نکنم بازی جالبی بشه ولی من دوسش دارم Smug

 • اون طوری که من فکر میکنم باید بازی باحالی بشه… Struggle ممنون بابت خبر. Evil Grin

 • EBLIS گفت:

  اگه مثل سریالش باشه باحاله Evil Grin

 • npcboot گفت:

  اول ایکه یوبی بازی میزنه پس بازیش خوبه 100 % دوم درباره سریال کاری به صحنه اخلاقیش ندارم ولی سریال مبتدیه که جز جلوه کامپیوتری چیزی نداره که این جا جای بحث نیست No No No

 • mehdi_1981 گفت:

  فیلم قدیمی اسپارتاکوس که پنجاهمین سالگردش هم رد شد به ظاهر کارگردانش کوبریک بود ولی کرک داگلاس که هم تهیه کننده بود هم نقش اول اونقدر تو ساخت فیلم دخالت کرد که کوبریک نتونست فیلم رو باب میلش درست کنه اما سریال جدید درسته که صحنه های اونجوری داره ولی حقیقت رو بازتاب داده و در اون زمان اینجور صحنه ها به وفور دیده میشده و این نص تاریخ هست.
  به غیر از این سریال بسیار حماسی (اپیک) هست و اون شور و شوقی که توش هست تو فیلم قدیمی نبوده فیلمی که کارگردانش هم اونو قبول نداشته.در ثانی در تاریخ هست که اسپارتاکوس تو نبرد پایانی کشته میشه در حالی که تو فیلم قدیمی اینطور نمیشه تا یه صحنه باسمه ای در سایه اون قرار داده بشه همونجا که:فرمانده رومی میگه اسپارتاکوس کیه و همه یک به یک بلند میشن و میگن من اسپارتاکوس هستم.

  • درسته که کوبریک اون موقع زیر فشارهای داگلاس بود اما اینکه نتونه کار خودشو انجام بده رو به هیچ وجه قبول ندارم .کوبریک تو کل طول زندگیشم زیر فشار بود اما شاهکارهایی تحویل سینما داد که تا به حال که نه و تا آینده هم مثلشون نخواهیم دید. همین اسپارتاکوس هم جدا از این وضعیت نیست .کارگردانی و این ماجراها و ارزش کلاسیک اثر خیلی بالاتر از این حرفاست که ما بیاییم توی همچین جای نامناسبی ازش ایراد بگیریم.به علاوه از لحاظ تاریخی هم فیلم کوبریک تو اکثر نظرسنجی ها از بهترین های سینمای تاریخی محسوب میشه .پس میشه بگید کجای این اثر رو میشه زیر سوال برد ؟
   (من واقعا تعجب میکنم میبینم چنین سریالهای دسته پایینی رو با چنان شاهکاری بی همتایی مقایسه میکنید!)

   • منم قاسم جان تعجب میکنم میبینم این سریال به این با محتوایی رو با اون فیلم بدرد نخورمقایسه میکنی

   • mehdi_1981 گفت:

    من فیلم کوبریک رو با سریال مقیاسه کلی نکردم فقط گفتم سریال از اون فیلم حماسی تر و هیجان انگیز تر بود والا فیلمی که 4 تا اسکار برده رو نمیشه با سریال مقایسه کلی کرد.
    فیلم اسپارتاکوس از روی رمان هوارد فاست ساخته شد که پرفروش بود ولی با اینهمه نقطه ظعف فیلم دیالوگ بود.من هم کوبریک رو به عنوان استاد قبول دارم ولی اسپارتاکوس به نظر من کمی ظعیف بود چون اون شور حال یک فیلم حماسی رو نداشت.
    البته موفقیت بزرگ فیلم در سالهای اول ساخته شدنش بود بعد از اون از در خاطر سینمادوستان کم رنگ شد نشون به این نشون که تو تاپ 250 سایت imdb نیست.
    ولی از لحاظ موسیقی و بازیگرها فیلم بسیار عالی بود

    • ramin#x#.x گفت:

     دوست عزیز شمارو نگفتم اون دوستمون که برای اقای نجاری لطیفه میگه منظورم بود شما با منطق حرف میزنی حرف حق جواب نداره

     • دوست عزیز منی که لطیفه میگم رو حرفم رو اینجا بیشتر تایید کردن تا تو و اون رفیق مثلا با سوادمون رو

      • ramin#x#.x گفت:

       yep
       خوشم میاد اوج حال میکنی من اصلا چاقال هیچی سرم نمیشه اقای نجاری فقط کارشونو توی سایت پیگیری کنید.
       کسایی که بقولت تایید کردن هم اکثرا مثل خودتن عامه زیاد داریم حرفه ای کمه

       • از طرز حرف زدنت معلومه چه شخصیتی داری.من از زحمات آقای نجاری تشکر میکنم ولی آقای نجاری خبرارو ترجمه میکنه.منم رشته ی تخصصیم زبان هستش.خیلی ترجمه کردن این خبرا واسه من آسونه.(اصلا قصد توهین به آقای نجاری رو نداشتم.اصلا)

        • ramin#x#.x گفت:

         گوگل هم ترجمه میکنه منم ترجمه میکنم شمت هم ترجمه میکنی ترجمه مهم نیست محتوا مهمه.

        • ramin#x#.x گفت:

         معنی هنر رو زمانی متوجه میشی که سریال Glee رو ببینی سریالی گه خود پرزیدنت اوباما شخصا جوایزش رو اعتا کرد سریالی موزیکال در نگاه اول برای کودکان ولی وقتی عمیق میشی میبینی چه گنجینه موزیکی توش خوابیده به این میگن جذب مخاطب نه ……..

 • KRATOS.n1 گفت:

  فیلمش اصلا جالب نبود . بازیشم که………. .

 • HADES گفت:

  در سریال اسپارتاکوس بجز
  -صحنه‌های بدن‌های خرد شده، تکه تکه شده و قتل و کشتار با خشم و خشونت، هم در جنگ‌ها و هم در شهرها
  -فحشای شدید و بی بند‌ و باری، (از توضیح بیشتر و شکافتن مطلب می گذرم)
  -سیاست کثیف و به دور از اخلاق
  -تمسخر دین و دین زدایی
  – برده داری به شکل تاریخ آمریکا
  -…..

  با کمی تامل و تعقل می‌توان دریافت که موارد ذکر شده، همگی ارزش‌ها و بنیان‌‌های زندگی آمریکایی امروز هستند، در حالی که روم آنروز “اینگونه و به این شکل نشان داده شده در این سریال اصلا نبوده ”
  و حتی جالب است بدانید تا ۱۰۰ سال پیش بی‌بندو باری و فحشا در هیچ جامعه ایی وجودی علنی نداشته است .

  —————————————————————————————–
  تاریخ همیشه یکی بوده ولی مورخین زیاد و تفسیر کنندگان تاریخ زیادتر
  سریال اسپارتاکوس کاملا منطبق بر فرهنگ و خواست آمریکاییست.

  • بابا بیخیال.اولا که سریال مال نیوزیلند هستش دوما فکر کنم مدرسه نمره بد زیاد گرفتی داری حرف الکی میزنی.اسپارتاکوس بدبخت چه ربطی داره به سیاست آمریکا آمریکا

   • HADES گفت:

    با این جملت متوجه شدم از روی نداستن حرفات گفتی و از لیست سیاه در اومدی
    در ضمن شرکت سازندش آمریکایی هست و حتی اگر بقول تو نیوزلندی باشه ربطی به نقض جمله فوق نداره

    راستی گفتی نمره بد میگیری : بنده لیسانس برق – قدرت هستم و در شرکت توزیع برق در جایگاه مربوطه مشغول هستم Yes موفق باشی

    • دوست عزیز این سریال رو با همکاری آمریکاییها ساختن.ایده ی اصلی سریال مال کشور نیوزیلند هستش.من یه جایی دیدم که اینجا نمیشه گفت کجا

 • در رابطه با بی بند وباری هم بگم که از زمان امامای ما هم بی بندوباری بوده چه برسه یه اون زمان که خونه ی اربابها پر برده بوده

 • big-man گفت:

  دوباره بحث امریکا شروع شد No

  من نمیدونم چرا از یه چیزی خوشتون نمیاد ربطش میدید به امریکا! No

  مثه این میمونه برید رستوران از غذاش خوشتون نیاد بگید تخسیر آمریکاس! Wilt

  به نظر من هم فیلم و هم سریال اسپارتاکوس خوب بود ولی واقعا سریالش یه زیبایی و جذابیت دیگه ای داشت.

  به شدت با حرف های اقای raiden موافقم به خصوص با این حرفشون:

  در رابطه با بی بند وباری هم بگم که از زمان امامای ما هم بی بندوباری بوده چه برسه یه اون زمان که خونه ی اربابها پر برده بوده

  • نوکرتم داداش.اینا خودشون نمیتونن به جایی برسن ربطش میدن به آمریکا.وقتی با سواد کشور ما که لیسانس داره اینارو ربط میده به آمریکا مطمعن باش تا هزار سال دیگه هم کشورمون به جایی نمیرسه

 • k1 گفت:

  مرسی Yes

  وارد بحث هانمیشم که…………. Shy

 • k1 گفت:

  درفیلم هاوسریال های خارجی این چیزها کاملا عادی ودر بسیاری ازسریال های تاریخی
  این جور صحنه پیدا میشه….پس جای هیچ بحثی نیست Yes

  سریال game of thrones می بینیداون هم همینجوره…. Wink

  بازی جالب ونویی میتونه باشه Grin

 • mehdi_1981 گفت:

  حالا به غیر از بحث فیلم من این ایده رو خیلی وقت پیش تو ذهنم داشتم بازی جالبی میشه البته من این ایده رو هم داشتم که تو بازی مدرسه گلادیاتوری هم باشه و گیمر بتونه اون رو اداره کنه

 • KAKA 021 گفت:

  قسمت آخرش اشکمو درآورد… Big Frown Frown

 • HADES گفت:

  raiden دوست من کلا این بحث رو فراموش کن . باشد Yes

 • KRATOS.n1 گفت:

  پای صحبت های اینا بشینی میگن 300 هم به تاریخ وفادار بوده Neutral Neutral Neutral

 • بحث سریالی ممنوع.

  نمیدونم نویسنده این مطلب چرا دیدگاه های مطلبشو چک نمی کنه Neutral یه تنبیه میشه واسه مقالات بعدی که یاد بگیره به کاربرهایی که وارد مطلبش میشن بفهمونه اینجا سایت گیم هست نه یک بحث سینمایی و سریال! Neutral

  برای جلوگیری از فیل**ترینگ دیدگاه بسته میشه!