گیفت کارت
گیفت کارت

ماد سوم شخص برای بازی Cyberpunk 2077 معرفی شد

۲ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰
ماد سوم شخص Cyberpunk 2077

یکی از جنبه‌های مهم و مورد علاقه‌ی بازی Cyberpunk 2077، توانایی شخصی‌سازی V به روش‌های مختلف است. از لباس و مدل مو گرفته تا ویژگی‌های صورت و حالت‌های سایبرنتیک که همه در این عنوان قابل تغییر هستند. بازی‌بازان با توجه به اول شخص بودن زاویه‌ی دید V، متاسفانه فرصت زیادی پیدا نمی‌کنند تا شخصیت ساخته شده توسط خودشان را مشاهده کنند. یک ماد جدید برای بازی Cyberpunk 2077 در دست توسعه قرار دارد که به شما اجازه می‌دهد تا شخصیت V را به‌صورت سوم شخص مشاهده کنید.

این ماد جدید که توسط طراح مادی به نام Cineagle طراحی شده، به بازی‌بازان این امکان را می‌دهد تا دوربین را به زاویه‌ی دید شخص سوم تغییر دهند. با وجود اینکه این ماد، بازی‌باز را از نمای استاندارد تیراندازی بازی دور کرده است، ولی توانسته به فضایی که برای مخاطبان عنوان The Witcher 3 آشناست، نزدیک کند. در حالی که شخصیت‌های بازی Cyberpunk 2077 ممکن است در این حالت زیبا به نظر برسند‌، اما هنوز هم برخی گره‌ و نقص‌ها‌ وجود دارد که باید قبل از انتشار آن برطرف گردد.

ویدیویی از این ماد منتشر شده که مدل کامل حرکات و ظاهر شخصیت را نشان می‌دهد، اما از آنجایی که دنیای عنوان Cyberpunk 2077 با در نظر گرفتن یک دوربین اول شخص ساخته شده، هنوز المان‌های مختلف به سازگاری نرسیده‌اند. نکته‌ی قابل توجه‌ در مورد انیمیشن‌های راه رفتن و دویدن آن است که مرکز بدن کاراکتر حرکت نمی‌کند، زیرا از زاویه‌ی دید اول شخص، مخاطب هنگام دویدن فقط پاها و بازوهای V را می‌بیند.

این ماد جدید که توسط طراح مادی به نام Cineagle طراحی شده، به بازی‌بازان این امکان را می‌دهد تا دوربین را به زاویه‌ی دید شخص سوم تغییر دهند. با وجود اینکه این ماد، بازی‌باز را از نمای استاندارد تیراندازی بازی دور کرده است، ولی توانسته به فضایی که برای مخاطبان عنوان The Witcher 3 آشناست، نزدیک کند.

Cineagle چند راه حل برای برطرف کردن اصلاح انیمیشن‌ها در نظر دارد که به مرور زمان از آن‌ها استفاده می‌کند. یکی از ایده‌های او، استفاده از انیمیشن حرکات برخی NPC‌ها و انتقال آن به مدل سوم شخص V است. این احتمال وجود دارد که برخی از انیمیشن‌ها دوباره از ابتدا طراحی شوند. متاسفانه این ماد هنوز کاملا آماده نشده و این ویدیو فقط یک پیش‌نمایش از کارهای انجام گرفته بر روی آن است. این ماد همچنین در قالب نرم‌افزاری Dirt 5 در حال توسعه است و باید بعد از مدتی با ساختار بازی Cyberpunk 2077 نیز سازگار شود. در ادامه می‌توانید ویدیوی این ماد را مشاهده کنید.

دریافت ویدیو با کیفیت ۴۸۰P | دریافت ویدیو با کیفیت ۷۲۰P | دریافت ویدیو با کیفیت ۱۰۸۰P

ارائه‌ی زاویه‌ی دید سوم شخص به بازی‌باز برای عنوانی که در اصل به صورت اول شخص بوده، بسیار پیچیده‌تر از جابجایی ساده‌ی دوربین است. اغلب زوایای دیدی خارج از قاب دید بازی‌باز وجود دارند که امکان مشاهده‌ی آن‌ها در حالت استاندارد اول شخص بازی وجود ندارد. این کلیدی‌ترین موضوعی است که برای مدیریت انیمیشن‌های شخصیت‌ها و مکانیک تیراندازی بازی، به یک سیستم کاربردی‌تر نیاز دارد. این مادها در عناوینی مثل Cyberpunk 2077 و سری Fallout که پایه‌ی آن‌ها بر مبنای زاویه‌ی دید اول شخص است، مشکلاتی ایجاد می‌کند.

بازی Cyberpunk 2077 هم اکنون برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و همچنین سرویس گوگل استدیا در دسترس است. نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077 توسط وب‌سایت گیفا را می‌توانید از اینجا مطالعه نمایید. همچنین در جدیدترین قسمت از فصل دوم آیتم ویدیوئی “هایلایت”، نگاهی به بازی Cyberpunk 2077 داشته‌اند که از طریق این لینک می‌توانید آن را مشاهده کنید.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید