به‌روزرسان جدید Cyberpunk 2077 مشکل کرش‌شدن بازی را حل نکرده است

۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱
تنظیمات گرافیکی Cyberpunk 2077

اخبار و گزارش‌های پیرامون بازی Cyberpunk 2077 حاکی از آن هستند که مشکل کرش شدن بازی بر روی کنسول‌های نسل هشتمی حتی پس از نصب آخرین به‌روزرسان (1.05) بازی نیز رفع نشده است.

بدون شک، هفته‌های اخیر را می‌توان سیاه‌ترین دوران فعالیت شرکت لهستانی سی‌دی ‌پراجکت ‌رد (CD Projekt Red) در صنعت بازی قلمداد کرد؛ چرا که یکی از جاه‌طلبانه‌ترین پروژه‌های این شرکت و حتی صنعت بازی‌های ویدیویی یعنی Cyberpunk 2077 آن‌طور که باید و شاید به انتظارها پاسخ نداد. در واقع، این بازی به‌واسطه‌ی مشکلات عدیده‌ی خود بر روی کنسول‌های نسل هشتمی (به‌خصوص پلی‌استیشن 4) مورد هجمه‌ی بسیار سنگین بازی‌بازان و منتقدان قرار گرفت و نتیجه‌ی این امر نیز به کاهش نمرات بازی، سقوط ارزش سهام این شرکت، حذف شدن آن از فروشگاه پلی‌استیشن و مواردی از این قبیل منجر شد.

به‌هرترتیب، شرکت سی‌دی پراجکت رد پس از گذشت چند روز از عرضه‌ی بازی با انتشار بیانیه‌ای اعتراف کرد که عمداً ویدیوها و تصاویر گیم‌پلی این بازی برروی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4 را از دید بازی‌بازان پنهان نموده بود و علاوه بر عذرخواهی، قول داد که بخش عمده‌ای از این مشکلات را به‌وسیله‌ی به‌روزرسان‌های حجیم، تا ماه اسفند سال جاری (فوریه) حل خواهد کرد. اما در کنار مشکلات فنی فراوان این بازی، مواردی از قبیل حذف شدن خودکار فایل ذخیره‌ی بازی، خاموش شدن کنسول‌ها و کرش‌شدن‌های متوالی را می‌توان از جمله‌ مهم‌ترین ایرادات بازی نامید که امید می‌رفت تا سی‌دی پراجکت رد آن‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن حل کند.

به‌ هر ترتیب، روز جمعه یکی از به‌روزرسان‌هایی که شرکت سی‌دی پراجکت پیرامون آن صحبت می‌کرد منتشر شد اما به‌نظر می‌رسد که مشکلات اساسی بازی حتی پس از نصب این به‌روزرسان نیز هم‌چنان به قوت خود باقی هستند. طبق گزارش Push Square، آخرین به‌روزرسان بازی (1.05) علی‌رغم برطرف کردن بخشی از باگ‌ها و مشکلات بازی، همچنان اشکالات اساسی نظیر کرش‌شدن بازی را رفع نمی‌کند. در حقیقت، پیش‌بینی می‌شود که به‌دنبال حذف نسخه‌ی دیجیتالی این بازی توسط سونی از فروشگاه پلی‌استیشن، در روزها و هفته‌های آتی شاهد افزایش تنش بین سی‌دی پراجکت رد و سونی خواهیم بود که احتمالاً این موضوع بر روی ارتقای سطح کیفی Cyberpunk 2077 در کنسول‌های سونی تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

بازی Cyberpunk 2077، هم‌اکنون برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، سرویس گوگل استیدیا و کنسول‌های نسل هشتم و نهمی پلی‌استیشن (فیزیکی) و ایکس‌باکس در دسترس قرار دارد. همچنین، در ادامه می‌توانید نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077 با قلم آقای مهدی رضایی را مطالعه کنید.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید