گیفت کارت
گیفت کارت

انتقام در جنگ جهانی دوم | نقدها و نمرات بازی Commandos 2 HD Remaster

۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰

اگر از دوست داران بازی Commandos 2 HD Remaster باشید، احتمالا در جریان هستید که این عنوان اوایل امسال بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفته بود. سپس تیم سازنده تصمیم به عرضه‌ی نسخه‌ی نینتندو سوییچ این بازی گرفت و حال به دست بازی‌بازان رسیده است. در ادامه با ما همراه باشید تا مروری بر نقدها و نمرات آن داشته باشیم.

عناوین استراتژی محور همیشه طرفداران خاص خود را داشته است و نباید این قضیه را انکار کرد. یکی از این بازی‌ها Commandos 2 بود که در گذشته‌های دور عرضه شد و استقبال بسیار خوب افراد را هم در پی داشت. حال نسخه‌ی بازسازی شده‌ی این اثر با کیفیت، تجهیزات و ماموریت‌های بسیار بیشتر در دسترس قرار گرفته است که طرفداران را مجددا خوشحال خواهد کرد. بنابراین در صورتی که از دوست داران سبک و یا بازی ذکر شده هستید، Commandos 2 HD Remaster انتخاب نسبتا خوبی برای شما خواهد بود.

تغییراتی در نحوه‌ی کنترل شخصیت‌ها اعمال شده است تا بازی‌بازان بتوانند راحت‌تر از قبل بازی کرده و لذت ببرند. ضمنا یک بخش آموزشی نیز در بازی به چشم می‌خورد که نبود آن در گذشته حس می‌شد. حال دیگر سردرگمی افراد در این عنوان به حداقل رسیده است و آن‌ها خیلی راحت اطلاعاتی از گیم‌پلی و نحوه‌ی دفاع یا مبارزه را کسب می‌کنند.

شما در بازی Commandos 2 HD Remaster باید هدایت گروهی کوچک و نسبتا ضعیف را به دست گرفته و به مرور زمان آن را بزرگ‌تر کنید. این گروه قصد دارد تا به سمت قلمروی دشمن حرکت کرده و کارهایشان را در وهله‌ی اول به صورت مخفیانه پیش ببرند. بیشتر تمرکز آن‌ها بر روی گرفتن انتقام است و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد. وقایع بازی نیز در میان جنگ جهانی دوم جریان دارد و می‌توان طراحی‌هایی از آن زمان را به خوبی مشاهده کرد. فراموش نکنید که در این اثر باید انتخاب‌های درستی داشته باشید؛ چرا که سرنوشت آن کاملا به شما بستگی خواهد داشت. به منظور انجام مبارزات، سلاح‌ها و آیتم‌های جالبی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا بهترین استفاده را از آن‌ها داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و تماشای تریلری از این عنوان می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

بد نیست بدانید که دو استودیوی ییپی اینترتینمنت (Yippee Entertainment) و کالیپسو (Kalypso) به ترتیب وظیفه‌ی ساخت و انتشار بازی Commandos 2 HD Remaster را به عهده داشته‌اند. ضمنا هیچ بخش آنلاین و چند نفره‌ای در این بازی دیده نمی‌شود و در تمام حالت‌ها باید به صورت آفلاین و تک نفره پیشروی داشته باشید. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، امروز منتقدان مشهور حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی نقدها و نمرات خودشان را پیرامون نسخه‌ی نینتندو سوییچ این اثر در دسترس قرار داده‌اند که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

Pocket Tactics 8/10

شاید نیازی به توسعه‌ی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Commandos 2 HD Remaster نبود، اما باز هم با بازی خوبی مواجه هستیم که هواداران را ساعت‌ها سرگرم خواهد کرد. پیشرفت‌های زیادی را در این نسخه شاهد هستیم و کیفیت آن به مراتب بهتر شده است. این نسخه بر روی کنسول نینتندو سوییچ سازگاری‌های فراوانی دارد و نحوه‌ی کنترل شخصیت‌های آن نیز بسیار جالب‌تر شده است. در کل اگر از علاقه‌مندان به سبک استراتژی هستید، Commandos 2 HD Remaster را به هیچ وجه از دست ندهید.

Pure Nintendo 5/10

هدایت سربازان و جستجو در جهان بازی Commandos 2 HD Remaster بسیار جالب است و حس خوبی را به بازی‌بازان منتقل می‌کند. البته برای کسب موفقیت در ماموریت‌های این عنوان باید سخت تلاش کنید. این تلاش‌ها در اکثر مواقع ممکن است بی نتیجه باشد و افراد را حسابی کلافه کند. گیم‌پلی بازی تقریبا مشابه با نسخه‌ی اصلی است و تغییر چندانی در آن مشاهده نمی‌شود. متاسفانه نسخه‌ی نینتندو سوییچ این اثر باگ‌های زیادی دارد و به همین دلیل، بهتر است به سراغ آن بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی بروید.

KeenGamer 5/10

Commandos 2 HD Remaster ما را به یاد عناوین کلاسیک در سبک استراتژی انداخت و دقایقی را در آن سپری کردیم. باید گفت که نسخه‌ی بازسازی شده‌ی آن تفاوت چشمگیری نسبت به قبل نداشته است و بهتر بود که تیم سازنده اقدام به ساخت آن نمی‌کرد. تنها کیفیت بازی کمی بهتر شده است که در محبوب‌تر شدن آن اثری نخواهد داشت. معماها و مبارزات بازی Commandos 2 HD Remaster نیز بیش از اندازه سخت هستند و گاهی نمی‌توان آن‌ها را به خوبی به اتمام رساند. بنابراین توصیه‌ی ما این است که از دیگر بازی‌های این سبک در فروشگاه نینتندو لذت ببرید.

nintendolife 4/10

Commandos 2 HD Remaster یک بازی بسیار کسل کننده در سبک استراتژی است. هیچ هیجانی در این اثر به چشم نمی‌خورد و تمام ماموریت‌ها خسته کننده و کم رمق پیش می‌روند. در زمان معرفی این بازی انتظار یک نسخه‌ی بازسازی شده‌ی بی نظیر را داشتیم، اما متاسفانه این اتفاق رخ نداد و رضایت ما هرگز جلب نشد. باگ‌ها و برخی از ایرادات بازی شامل صداها به حدی زیاد هستند که با چند به‌روزرسانی نیز رفع نخواهند شد. هدایت کاراکترها نیز چنگی به دل نمی‌زند و در مقایسه با گذشته بدتر و گمراه ‌کننده‌تر هم شده است. تنها کیفیت بازی پیشرفت‌هایی داشته است که کافی نیست.

بازی

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید