سرورهای آنلاین سری Halo در سال آینده بر روی ایکس ‌باکس 360 خاموش خواهد شد

29 آذر 1399 - 21:00

استودیوی 343 اینداستریز (343Industries) به صورت رسمی اعلام کرد که پشتیبانی از سرویس‌های آنلاین سری بازی‌های Halo بر روی کنسول ایکس‌باکس 360 در اواخر سال آینده‌ی میلادی به پایان خواهد رسید. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

طبق جزئیات منتشر شده، پشتیبانی از سرویس‌های آنلاین سری Halo در دسامبر 2021 میلادی بر روی ایکس‌باکس 360 قطع خواهد شد. این عناوین شامل بازی‌های Halo 3, Halo Reach, Halo 4, Halo 3 ODST و Halo Wars خواهند بود. البته این تصمیم برای بازی‌بازان تا حدود زیادی قابل درک خواهد بود، زیرا همه‌ی عناوین این مجموعه از طریق Halo: The Master Chief Collection و با قیمت 40 دلار هم‌اکنون بر روی پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، سری اس و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارند.

بیانیه‌ی 343 اینداستریز در این خصوص به شرح زیر است:

ما امروز قصد داریم اعلام کنیم که پشتیبانی از سرورهای آنلاین سری Halo بر روی ایکس‌باکس 360 در سال آینده قطع خواهد شد. تقریباً در دسامبر 2021، خدمات آنلاین عناوین سری Halo بر روی کنسول مذکور حذف می‌شوند. دارندگان این عناوین همچنان می‌توانند این بازی‌ها را به صورت نامحدود تجربه کنند؛ با این حال، برخی از ویژگی‌ها و تجارب آنلاین محدود و یا غیرفعال خواهند شد.

در جدول زیر، قابلیت‌هایی که در نسخه‌های مختلف مجموعه‌ی Halo غیر قابل دسترس خواهند شد، قرار داده شده است.

لازم به ذکر است این موضوع برای کاربرانی که بازی‌های ذکر شده در جدول فوق را بر روی کنسول ایکس‌باکس وان و از طریق قابلیت پشتیبانی از نسل قبل (Backward Compatibility) تجربه می‌کنند نیز صادق خواهد بود.

برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید