بازی Cyberpunk 2077 تا اطلاع ثانوی از فروشگاه پلی استیشن حذف شد

۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰

شرکت سونی به تازگی و در پی مشکلات به وجود آمده پیرامون جدیدترین اثر منتشر شده از سوی استودیو‌ی سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) رسماً اعلام کرده است که عنوان Cyberpunk 2077 تا اطلاع ثانوی از فروشگاه پلی‌استیشن (PlayStation Store) حذف شده و خریداران این محصول قادر خواهند بود در صورت تمایل اقدام به بازپرداخت این بازی کنند. در ادامه با گیمفا همراه باشید تا به جزئیات تکمیلی این خبر بپردازیم.

پنجشنبه‌ی هفته‌ی گذشته بود که سرانجام بازی Cyberpunk 2077، جدیدترین اثر استودیو‌ی لهستانی سی‌دی پراجکت رد برروی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی شرکت سونی و مایکروسافت، سرویس گوگل استیدیا و رایانه‌های شخصی در دسترس طرفداران‌ قرار گرفت. اما طولی نکشید که بسیاری از بازی‌بازان مخصوصاً دارندگان نسخه‌ها‌ی کنسولی این اثر شروع به گزارش باگ‌ها و مشکلات فنی غیرقابل چشم‌پوشی این اثر (که عملاً امکان تجربه‌ی بازی را دچار اختلال و در مقاطعی ناممکن می‌کند) برروی کنسول بازی خود کردند.

پس از این اتفاق بود که استودیو‌ی سی‌دی پراجکت رد طی بیانیه‌ای رسمی از تمامی بازی‌بازان بابت مشکلات زمان انتشار بازی Cyberpunk 2077 برروی کنسول‌های بازی عذرخواهی کرده و اعلام کرد که طی دو ماه ابتدایی سال ۲۰۲۱ میلادی (بهمن-اسفند ۱۳۹۹) بخش عمده‌ای از مشکلات فنی و باگ‌های بازی Cyberpunk 2077 به صورت کامل برروی کنسول‌های نسل هشتمی برطرف خواهد شد.

استودیوی سی‌دی پراجکت رد همچنین در بخشی از این بیانیه‌ اعلام کرده بود که خریداران بازی Cyberpunk 2077 برروی کنسول‌های نسل هشتم و نهمی شرکت سونی و مایکروسافت قادر هستند تا در صورت تمایل اقدام به بازگردانی این اثر از طریق سیستم بازپرداخت فروشگاه‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس کنند. با این حال طولی نکشید که برخی از بازی‌بازان اعلام کردند که به نظر می‌رسد بسیاری از خریداران این محصول به دلیل قوانین خاص سیستم بازپرداخت فروشگاه پلی‌استیشن قادر به بازگردانی بازی Cyberpunk 2077 نیستند.

اما شرکت سونی به تازگی طی اقدامی کم‌سابقه بازی Cyberpunk 2077 را تا اطلاع ثانوی از فروشگاه پلی‌استیشن حذف و اعلام کرده است که این شرکت برای کسب رضایت مشتریان خود در صورت درخواست هرکدام از خریداران این اثر RPG جهان‌باز، اقدام به بازپرداخت بازی Cyberpunk 2077 خواهد کرد.

بیانیه شرکت سونی در رابطه با بازی Cyberpunk 2077

بدین ترتیب بازی‌بازانی که اقدام به خرید بازی Cyberpunk 2077 از طریق فروشگاه پلی‌استیشن کرده بودند، قادر خواهند بود تا بدون هیچگونه قید و شرطی از طریق این لینک اقدام به بازپرداخت جدیدترین اثر استودیو‌ی سی‌دی پراجکت رد بکنند. اما پیش از این اقدام لازم است به دو نکته توجه داشته باشید. اول آنکه شرکت سونی اعلام کرده است که زمان تکمیل فرآیند بازپرداخت بازی Cyberpunk 2077 ممکن است با توجه به نحوه‌ی خریداری این اثر از طریق فروشگاه پلی‌استیشن برای هر بازی‌باز کمی متفاوت‌تر باشد (اگرچه بازی‌بازانی که با کارت هدیه (Gift Card)ی فروشگاه پلی‌استیشن اقدام به خریداری این محصول کرده‌اند مطمئناً در کمترین زمان ممکن این فرآیند بازپرداخت برای آن‌ها صورت خواهد گرفت). و دوم، بازی‌بازان باید توجه داشته باشند که درصورت اقدام به بازپرداخت بازی Cyberpunk 2077 تا اطلاع ثانوی کمپانی سونی قادر به خریداری مجدد بازی Cyberpunk 2077 از طریق فروشگاه پلی‌استیشن نخواهند بود.

همچنین در پایان لازم است ذکر کنیم، درصورتی که شما از خریداران بازی Cyberpunk 2077 هستید و قصد بازپرداخت این محصول را ندارید، لازم به انجام هیچگونه اقدامی نداشته و می‌توانید این اثر را به همراه به‌روزرسانی‌های آینده‌ی این اثر (که استودیو‌ی سی‌دی پراجکت رد وعده‌ی عرضه‌ی آن‌ها را داده است) برروی کنسول پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۴ پرو و یا پلی‌استیشن ۵ خود تجربه کنید.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید