دو شرکت سونی و نینتندو در بالاترین ارزش سهام خود قرار دارند

۲۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰
شرکت سونی

شرکت‌های سونی و نینتندو سال‌های خوبی را پشت سر می‌گذارند. شرکت سونی بعد از عملکرد پایین‌تر از انتظار پلی‌استیشن 3، توانست بازگشت خوبی را با کنسول پلی‌استیشن 4 داشته باشد و برای مدت زیادی نامش در صدر جداول فروش کنسول‌های بازی دیده می‌شد. از طرفی شرکت نینتندو بعد از عملکرد ضعیف پیرامون کنسول Wii U، بازگشت خوبی را تجربه کرد و با کنسول نینتندو سوییچ توانست عملکرد بسیار خوبی را از خود بر جای بگذارد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از سوی وبسایت GameIndustry، هر دو شرکت مذکور به رکورد جدیدی از ارزش سهام دست پیدا کرده‌اند. هر سهم از نینتندو 647.97 دلار ارزش دارد که از سال 2007 تا به امروز بالاترین مبلغ به شمار می‌رود. از طرفی ارزش هر سهم سونی 95.67 دلار است که از سال 2001 تا به امروز بالاترین قیمت محسوب می‌شود. شرکت‌های نینتندو و سونی از زمان عرضه‌ی Wii و PS2 به چنین ارزشی دست پیدا نکرده بودند و این خبر بسیار خوشایندی برای آن‌ها به حساب می‌آید.

مدت زیادی از عرضه‌ی کنسول نسل بعدی پلی‌استیشن نمی‌گذرد که مطمئناََ تاثیر مهمی در افزایش ارزش سهام شرکت سونی داشته است. از طرفی هر ماه شاهد فروش بسیار خوب نینتندو سوییچ هستیم؛ در حالی که شایعه‌ها خبر از عرضه‌ی نسخه‌ای جدید از این کنسول می‌دهند. انتظار نمی‌رود به این زودی‌ها سرعت افزایش ارزش سهام شرکت‌های مذکور کاهش پیدا کند.

1
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید