بنیان‌گذاران سی‌دی پراجکت از زمان عرضه‌ی بازی Cyberpunk 2077 بیش از 1 میلیارد دلار ضرر کرده‌اند

۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
بازی Cyberpunk 2077

به دنبال عرضه‌ی پرحاشیه و بحث‌برانگیز بازی Cyberpunk 2077، بنیان‌گذاران این شرکت به طور جمعی بیش از 1 میلیارد دلار ضرر دیده‌اند که مقدار قابل توجه‌ای محسوب می‌شود. این ضرر قابل توجه در حالی رخ می‌دهد که مدتی پیش خبر پیش‌خرید 8 میلیونی بازی به گوش رسید.

پس از سال‌ها انتظار و کمپین‌های تبلیغاتی متعدد در دو سال اخیر، سرانجام بازی Cyberpunk 2077 در دسترس بازی‌بازان و طرفداران قرار گرفت اما در حقیقت آن چیزی نبود که همه انتظارش را داشتند. بازی از مشکلات فنی متعددی رنج می‌برد، از گلیچ‌های متعدد و باگ‌های مختلف گرفته تا مشکلات نرخ فریم در نسخه‌ی نسل هشتمی بازی که صدای بازی‌بازان زیادی را درآورده است. اگرچه بازی در همان روز اول عرضه توانست تمامی هزینه‌های تولید را برگرداند اما با توجه به گزارش منتشر شده از سوی بلومبرگ (Bloomberg)، بنیان‌گذاران و سران سی‌دی پراجکت (CD Projekt Red) ثروت زیادی را از دست داده‌اند.

وبسایت بلومبرگ مدتی پیش گزارشی مبنی بر این موضوع منتشر کرد که عرضه‌ی نامناسب و غیر قابل قبول Cyberpunk 2077 باعث شده است سران شرکت سازنده با بیش از 1 میلیارد دلار ضرر رو‌به‌رو شوند. همچنین طبق گزارش قبلی منتشر شده از سوی GameIndustry، سهام سی‌دی پراجکت رد از زمان انتشار بازی Cyberpunk 2077 نزدیک به 29 درصد کاهش یافته و به حدود 313.9 PLN رسیده است. به دنبال شکایت بازی‌بازان از مشکلات فنی مختلف و کامل نبودن نسخه‌ی کنسولی، شرکت سی‌دی پراجکت رد بیانیه‌ای را منتشر کرد که در آن ضمن عذرخواهی از طرفداران، وعده‌ می‌دهد به زودی مشکلات نسخه‌ی نسل هشتمی بازی برطرف خواهد شد. باید دید حل مشکلات این عنوان تا چه حد می‌تواند به سقوط سهام و ضررهای میلیاردی سران شرکت کمک کند.

گزارش بلومبرگ همچنین به این نکته اشاره دارد که لکه‌ی ننگی برروی اعتبار شرکت سی‌دی پراجکت دیده می‌شود و بازی‌بازان زیادی از عملکرد آن‌ها نا‌امید شده‌اند. این سازنده با سری بازی‌های The Witcher توانسته بود نظر بسیاری از بازی‌بازان را به خود جلب و شهرت قابل توجهی را کسب کند اما حالا با اثر جدید خود یعنی Cyberpunk 2077 در معرض خطر قرار دارد. از طرفی این شرکت لهستانی با سیاست‌های مشتری‌محور خود و همچنین عرضه‌ی محتویات اضافه‌ی با کیفیت و ارزشمند رویکرد بسیار خوبی را در پیش گرفته بود اما حالا با انتشار اثری پولیش نشده و مشکل‌دار در دید عموم مخاطبین وجهه‌ی خوبی ندارد.

سی‌دی پراجکت رد قول حل کردن مشکلات و بهینه‌تر کردن Cyberpunk 2077 را به بازی‌بازان داده است. طبق برنامه‌ها، در ماه‌های ژانویه‌ و فوریه (دی تا اسفند) دو پچ بزرگ برای نسخه‌ی نسل هشتمی این عنوان منتشر خواهد شد. از طرفی به مانند The Witcher 3: Wild Hunt برنامه‌های مختلفی برای محتویات پس از عرضه وجود دارد که هنوز مشخص نیست با وجود تمامی این مشکلات، در برنامه بودن یک بخش چندنفره و همچنین توسعه‌ی نسخه‌ی نسل بعدی بازی برروی پلی‌استیشن 5، اکس‌باکس سری اکس و سری اس چه پیش آید.

Cyberpunk 2077 برای پلتفرم‌های اکس‌باکس وان، رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ در دسترس قرار دارد. بر اساس بیانیه‌های قبلی تیم سازنده، به روز رسانی اصلی نسل بعدی که کیفیت را متحول خواهد کرد در سال ۲۰۲۱ منتشر خواهد شد.

1
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید