شهرسازی در آسمان؛ نقدها و نمرات بازی Airborne Kingdom

۲۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰
Airborne Kingdom

تنها چند ساعت تا انتشار عنوان Airborne Kingdom برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی باقی مانده و تا این لحظه نظرات مختلفی پیرامون آن در دسترس قرار گرفته است. در همین زمینه، در ادامه با ما همراه باشید تا مروری بر نقدها و نمرات بازی Airborne Kingdom داشته باشیم.

آثار استراتژی محور در سال‌های اخیر نقش موثری در سرگرم کردن بازی‌بازان داشته‌اند و نباید این قضیه را نادیده گرفت. یکی از انواع این سبک، شهرسازی است که در آن باید از تمام منابع و دارایی‌های خود برای ساخت شهر ورونق بخشیدن به آن بهره ببرید. حال یکی از این بازی‌ها Airborne Kingdom نام دارد که تفاوت‌هایی نسبت به آثار هم سبک در آن مشاهده می‌شود. به عنوان مثال، شما باید شهرتان را در آسمان و فراتر از ابرها بسازید که این موضوع ممکن است با استقبال خوبی از سوی بازی‌بازان مواجه شود. بنابراین اگر شما هم از دوست داران این عناوین هستید، به احتمال زیاد از Airborne Kingdom لذت خواهید برد.

شما در Airborne Kingdom قادر هستید تا مناطق مختلف آسمان را برای دستیابی به منابع و تجهیزات لازم جستجو کنید. آیتم‌ها و امکانات متنوعی در هر کجای این اثر وجود دارند و مشخص است که تیم سازنده برنامه‌هایی در این خصوص داشته است. در جریان مراسم PC Gaming Show هم ویدئویی از این بازی در دسترس قرار گرفت که برای تماشای آن می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

قابل ذکر است که شرکت د واندرینگ بند (The Wandering Band) به صورت همزمان وظیفه‌ی ساخت و انتشار بازی Airborne Kingdom را به عهده داشته‌ است. ضمنا بخش آنلاینی هم در این بازی به چشم می‌خورد که تجربه‌ی آن با دوستان و یا دیگر بازی‌بازان از سایر نقاط جهان امکان پذیر خواهد بود. همان‌طور که در بالا هم گفته شد، برترین منتقدان حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی امروز نقدها و نمرات بازی Airborne Kingdom را در دسترس قرار دادند که در ادامه آن‌ها را مطالعه خواهیم کرد.

Window Central 9/10

Airborne Kingdom حالت و سبک جدیدی را به عناوین شهرسازی آورده است و بابت این قضیه از تیم سازنده متشکریم. محتویات و محیط این بازی بسیار خاص است و در وهله‌ی اول می‌توان به آن پی برد. نوآوری‌های بی شماری نیز در بازی مشاهده می‌شود و از رمزو و رازهای گیم‌پلی آن نیز نباید به سادگی عبور کرد. موسیقی نیز بخش قابل توجهی از این اثر به شمار می‌رود که خوشبختانه سازندگان در آن هم به خوبی عمل کرده‌اند. بنابراین این بازی را به همه‌ی افراد علاقه‌مند به عناوین شهرسازی توصیه می‌کنیم.

SCREEN RANT 8/10

بدون شک Airborne Kingdom یک اثر فوق‌العاده است که در آن دیگر خبری از سبک و محیط قدیمی نیست. جهان و بخش‌های موجود در این عنوان باعث شده است تا با بازی لذت‌بخشی سر و کار داشته باشیم. البته این بازی را به همه‌ی افراد پیشنهاد نمی‌کنیم، چرا که شهرسازی می‌تواند تنها توجه برخی از بازی‌بازان را به خود جلب نماید. البته عقیده داریم که این بازی می‌تواند بعضی از بازی٬بازانی که در گذشته سبک گفته شده را تجربه نمی‌کردند را هم مشتاق کند. مطمئن هستیم که در آیدنده چیزهای بیشتری از Airborne Kingdom خواهیم شنید.

PC Invasion 8/10

ترکیب شهرسازی و ماجراجویی در بازی Airborne Kingdom به خوبی جواب داده است. واضح است که تیم سازنده برنامه‌های زیادی را برای محبوب شدن این عنوان در نظر گرفته بوده و در پیاده‌سازی بسیاری از آن‌ها به موفقیت دست پیدا کرده است. معماها و چالش‌های فراوانی در این اثر به چشم می‌خورند که هر یک می‌توانند بازی‌بازان را تا مدت‌ها سرگرم کنند. قیمت این بازی نیز 24.99 دلار است و فکر می‌کنیم که کاملا ارزش تجربه را داشته باشد.

The Indie Game Website 8/10

متاسفانه مبارزات در بازی Airborne Kingdom چندان چشمگیر نیستند و خیلی سریع به اتمام می‌رسند. تیم سازنده می‌توانست تمرکز بیشتری را روی این بخش داشته باشد تا با اثری لذت‌بخش‌تر مواجه می‌شدیم. البته چالش‌های مناسبی در این بازی وجود دارند که بازی‌بازان را ساعت‌ها درگیر خواهند کرد. البته باز هم این بازی را نباید درخشان دانست و در مجموع انتظارات از آن بیشتر بود. گیم‌پلی بازی نیز یکی دیگر از نکات جذاب است که ویژگی‌های بی شماری را درون خود دارد. بنابراین اگر تنها از دوست داران آثار استراتژی محور به صورت شهرسازی هستید، Airborne Kingdom را در لیست بازی‌هایتان قرار دهید.

New Game Network 6/10

ایده‌های دوست داشتنی و جالبی در بازی Airborne Kingdom دیده می‌شوند که آن را به عنوانی قابل قبول در سبک شهرسازی تبدیل کرده است. منابع مختلفی در این بازی در دسترس شما قرار می‌گیرند که نباید از نقش آن‌ها برای موفقیت‌های بیشتر غافل شد. البته برخی از مراحل این بازی پس از گذشت مدتی تکراری شده و این قضیه افراد را اذیت خواهد کرد.

همچنین دیگر منتقدان نظیر Eurogamer.it و GameStar به این بازی نمره‌ی 7 و 6.2 داده‌اند.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید