استودیوی کدمسترز توسط الکترونیک آرتس خریداری شد

۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

استودیوی بریتانیایی کدمسترز (Codemasters) که همواره به خاطر عناوین ریسینگ خود و خصوصا فرنچایزهای Dirt و F1 مشهور بوده، حالا توسط الکترونیک آرتس (Electronic Arts) خریداری شده است. این ناشر آمریکایی 1.2 میلیارد دلار برای خرید کدمسترز هزینه کرده است.

روند رسمی این خریداری در نیمه‌ی اول سال 2021 به پایان خواهد رسید و قیمت‌گذاری استودیو هم بر اساس ارزش سهام آن که سهمی 7.98 دلار است انجام شده است. الکترونیک آرتس یکی از استودیوهای مشهور در زمینه‌ی بازی‌های ریسینگ است و فرنچایزهای مشهوری مانند Dirt و Grid در دست این استودیو هستند. آن‌ها به تازگی Dirt 5 را هم منتشر کردند که با نقدهای مثبتی رو به رو شد. حال الکترونیک ارتس با خرید کدمسترز علاوه بر Need for Speed چندین آی‌پی ریسینگ مشهور دیگر را در اختیار دارد. گرهارد فلورین (Gerhard Florin)، رئیس کدمستر، در این باره گفت:

ما و الکترونیک آرتس هر دو به دنبال به جلو راندن سبک ریسینگ هستیم. حس می‌کنیم که این همکاری به ما اجازه می‌دهد تا تیم کدمسترز را گسترش دهیم و بازی‌های بهتر و بزرگ‌تری را برای مخاطبان خود عرضه کنیم.

اندرو ویلسن (Andrew Wilson)، مدیر عامل الکترونیک آرتس، نیز به این خرید واکنش نشان داد و گفت:

صنعت ما در حال رشد است، سبک ریسینگ در حال رشد است و در کنار یک دیگر به دنبال این هستیم تا دوره‌ی جدیدی را در بازی‌های ریسینگ آغاز کنیم. با استفاده از تمام منابع الکترونیک آرتس و فناوری و مهارت کدمسترز، ما می‌توانیم فرنچایزهای کنونی خود را بهبود ببخشیم و همچنین تجربه‌های نمونه و تاثیرگذاری را به دست بازی‌بازان برسانیم.

مدیر عامل کدمسترز یعنی فرنک سینر (Frank Sagnier) و همچنین مدیر ارشد مالی این شرکت یعنی رشید واراشیا (Rashid Varachia) در پست خود باقی خواهند ماند. تیم اجرایی ارشد کدمسترز هم بدون تغییر می‌ماند. در حالی که انتظار می‌رفت این تیک-تو (Take-Two) باشد که کدمسترز را خریداری می‌کند، ظاهرا آن‌ها تنها حاضر به پرداخت 870 میلیون دلار برای خرید این استودیوی بودند و الکترونیک آرتس با رقم بیشتری از آن شرکت پیشی گرفت.

1
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید