گیفت کارت
گیفت کارت

کارگردان Mass Effect 4 به ارتباط داستان این بازی با نسخه‌ی Andromeda اشاره کرد

۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵

اکنون برای مدتی است که می‌دانیم نسخه‌ی بعدی مجموعه‌ی Mass Effect در مراحل ابتدایی توسعه قرار دارد؛ موضوعی که توسط استودیوی بایوویر (BioWare) هم به تایید رسید و در مراسم Game Awards 2020 با انتشار تریلری از آن رونمایی شد. این تریلر طی دو روز گذشته نظرات متعددی را به خودش جلب کرد و بازی‌بازان زیادی درباره‌ی اینکه وقایع این بازی در چه نقطه از داستان این مجموع رخ خواهد داد، بحث کردند. اکنون یکی از سازندگان هم با اشاراتی، به این گفت‌و‌گوها جذابیت جدیدی داده است. همراه گیمفا باشید.

همه چیز از اولین نمای تریلر معرفی Mass Effect 4 شروع شد؛ نمایی که دو کهشان راه شیری و آندرومدا را در قاب گرفته است. کهشکان راه شیری همان مکانی است که وقایع سه‌گانه‌ی اصلی در آن رخ دادند و کهکشان آندرومدا هم مکان اصلی داستان Mass Effect: Andromeda بود. اما قرار گرفتن این دو در کنار هم در یک نما، طبیعتا این معنا را به ذهن متبادر می‌کند که داستان نسخه‌ی جدید این مجموعه مرتبط با هر دو خط داستانی پیشین است.

آقای مایکل گمبل (Michael Gamble)، کارگردان این عنوان، با انتشار پست‌هایی در حساب کاربری خود در توییتر اعلام کرد که این نما “عمدا” در تریلر گنجانده شده است:

ما هردوی [این کهکشان‌ها] را به علتی نشان دادیم.

بازی Mass Effect: Andromeda حاوی نکات قابل‌توجه بسیاری بود، اما آینده‌ی خط داستانی آن برای مدت بسیاری در ابهام قرار داشته است. بعید به نظر می‌رسید که داستان Mass Effect 4 مرتبط با داستان نسخه‌ی Andromeda باشد، چرا که بر اساس گزارشات داستان این عنوان به وقایع سه‌گانه‌ی اصلی بازمی‌گردد. اکنون و با انتشار این توییت‌ها از سوی آقای گمبل، این سوالات حالت پیچیده‌تری به خود گرفته‌اند. باید منتظر ماند و دید که چگونه این بازی قرار است تا پلی بین این دو خط داستانی ایجاد کند؟

1
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • MOHAMAD گفت:

  تو تریلر به آرک 6 یه اشاره می شه. در صورتیکه به اندرامدا 5 تا آرک رفته بود که آخرین آرک تا آخر بازی نرسیده بود که قرار بود در قالب DLC داستانی به بازی اضافه شه که کنسل شد. پس حتمن قراره داستان اندارمدارو به داستان سه گانه اصلی وصل کنن و با توجه به اینکه لیارا صورتش چین و چروک داره بازی حدود 600 سال بعد سه گانه اصلی یعنی زمانی ک اندرامدا شروع شده (نژاد اساری 1000 سال عمر می کنه)
  تو کانسپت آرت هایی که از بازی منتشر شده بود mass relay جدید نشون می داد پس احتمالن با استفاده از اونا بشه کهکشان راه شیریو به اندرامدا وصل کرد.

  0
  0
 • Hamid گفت:

  داره قشنگ میگه که از عمد بوده این کارشون
  ممکنه شاهد شخصیت های هر دو نسخه andromeda و سه گانه اصلی در کنار هم باشیم یا شخصیت های کاملا جدید ولی دنیای مشترک دو نسخه قبلی
  هر دو عالی میشن ولی نظر اول رو خیلی بیشتر دوست دارم

  0
  0