سازندگان Ori and the Will of the Wisps از چالش‌های پورت بازی برروی نینتندو سوییچ می‌گویند

۲۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۰

بازی Ori and the Will of the Wisps مدتی پیش با یک پورت مناسب برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر گردید، اما به گفته‌ی سازندگان این امر کار ساده‌ای نبوده است. برای جزئیات بیشتر با گیمفا همراه باشید.

Ori and the Will of the Wisps عنوانی در سبک پلتفرمر 2بعدی است که در اوایل سال جاری میلادی برای کنسول اکس‌باکس وان و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر گردید. این بازی با استقبال بسیار خوب منتقدان مواجه شد و توانست بازخوردهای خوبی را دریافت نماید. نسخه‌ی نینتندو سوییچ این بازی نیز حدود یک ماه پیش منتشر گردید. به گفته‌ی بنیان‌گذار استودیوی مون (Moon Studios)، پورت بازی برروی نینتندو سوییچ چالش‌برانگیز بوده است.

آقای گنادی کرول (Gennadiy Korol)، یکی از بنیان‌گذاران استودیوی مون، به‌تازگی در مصاحبه با وب‌سایت Nintendo Everything در خصوص مشکلات و چالش‌های پورت بازی Ori and the Will of the Wisps برروی نینتندو سوییچ صحبت کرده است.

نسخه‌ی استاندارد بازی Ori and the Will of the Wisps با نرخ 60 فریم بر ثانیه اجرا می‌شود و این برای نسخه‌ی نینتندو سوییچ هدف‌گذاری شده بود. به گفته‌ی آقای کرول، نسخه‌ی نینتندو سوییچ این بازی در ابتدا با نرخ 25 فریم بر ثانیه اجرا می‌شد. کار پورت این نسخه در حدود سه ماه و نیم به طول انجامید و بیشتر این زمان صرف بهینه‌سازی بازی و رسیدن به نرخ 60 فریم بر ثانیه شد.

وی در این باره گفت:

مطابق معمول توسعه‌ی بازی سخت است و این که بتوان عنوانی مانند Ori and the Will of the Wisps را با تغییرات زیاد و با کیفیت بصری مناسب به خوبی برای نینتندو سوییچ پورت کرد، نیازمند کار و تلاش زیادی خواهد بود. خوشبختانه ریسک‌های ما به ثمر نشستند و درنهایت شاهد پورت خوبی برروی نینتندو سوییچ بودیم.

تیم توسعه‌دهنده برخی از محتویات بازی را برای اجرای بهینه برروی نینتندو سوییچ تغییر داده و بازنویسی کرده است. به گفته‌ی آقای کرول، در پایان نسخه سوییچ Ori and the Will of the Wisps به عنوان یکی از بهترین بازی‌های نینتندو سوییچ سال 2020 منتشر شد.

بازی Ori and the Will of the Wisps در حال حاضر برروی کنسول‌های اکس‌باکس وان، اکس‌باکس سری اکس، سری اس، نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید نقد و بررسی این بازی را به قلم محمد آریامقدم و تحت عنوان «سمفونی زیبایی» مطالعه کنید.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید