راهنمای خرید کامپیوتر برای بازی Cyberpunk 2077

۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۹

خرید سیستم های گیمینگ همیشه برای افراد تازه وارد به دنیای سخت افزار نیازمند راهنمایی هایی است تا بتوان با توجه به بودجه ای که صرف می کنید بالاترین کارایی را دریافت کنید. طی این نوشتار سه سیستم پیشنهادی برای اجرای بازی های روز را به شما معرفی می کنیم که هر یک بهترین انتخاب برای گیمرها هستند. این مطلب در تاریخ بیست و دوم آذر ماه ۱۳۹۹ آماده شده و تمامی سخت افزارها با توجه به آخرین نسل هر دسته از محصولات انتخاب شدند.

احتمالا شما نیز شنیدید که کارت گرافیک، مادربرد و پردازنده سه جز اصلی هر سیستم گیمینگ هستند، اما بهتر است با چنین تفکری خداحافظی کنید، چرا که در یک سیستم گیمینگ به انتخاب تمامی قطعات باید دقت کرد تا بهترین کارایی را دریافت کرد. افزون بر این، در این نوشتار به مشخصات سه سیستم با بودجه متفاوت اشاره خواهیم کرد که سیستم نخست مناسب برای تجربه بازی CyberPunk 2077 با بالاترین تنظیمات گرافیکی و وضوح 4K است؛ سیستم دوم نیز مناسب برای تجربه این بازی با بالاترین سطح تنظیمات گرافیکی و وضوح 2K و سیستم سوم مناسب وضوح 4K برای اجرای این بازی است.

هر دو سیستم پیشنهادی دارای چند گزینه مختلف هستند؛ برای مثال، برای هر یک از سیستم های پیشنهادی دو مادربرد انتخاب شده است. به این منظور که هر یک از مادربردها کاملا مناسب سیستم شما هستند، اما بسته به قیمت و مدل دارای ویژگی یا امکاناتی بیشتر از مدل ارزان‌تر خود هستند. حال وقت آن است با دسته بندی مادربردها و کارت گرافیک‌های ایسوس کمی بیشتر آشنا شویم.

 

راهنمای خرید سیستم پیشنهادی برای بازی Cyberpunk 2077

 

مادربرد‌های سری ROG ،ROG STRIX و TUF ایسوس

ایسوس به عنوان بزرگترین تولید کننده مادربرد و کارت گرافیک در دنیا، محصولات گیمینگ خود را در چند دسته متفاوت برای هر قشر از گیمرها عرضه می‌کند. سری ROG همیشه جزو بالارده‌ترین مادربردهای هر نسل و پلتفرم هستند که از قدرتمندترین مدار تغذیه، با کیفیت ترین قطعات، استحکام بالا مدار چاپی، شبکه گیمینگ بدون لگ و چیپ‌های صوتی سری SupremeFX که هم رده کارت صداهای اکسترنال حرفه ای هستند برخوردار هستند. به صورت کلی می توان گفت، ایسوس قدرتمندترین مادربردهای دنیا با پتانسیل بی نظر اورکلاک را هر سال تحت این برند عرضه می‌کند.

پتانسیل بالای اورکلاک مادربردهای ROG همیشه توانسته است بسیاری از رکوردهای اورکلاکینگ را در سطح جهانی کسب خود کند. در واقع این موضوع نشان می دهد، ایسوس مادربردهای گیمینگ خود تا حدی قدرتمند ساخته است، که برای تجربه دما و ولتاژهای غیر عادی کاملا مقاوم هستند. علاوه بر این، قدرت هوش مصنوعی نیز همراه با مادربردهای ROG ایسوس هستند که شامل اورکلاک، خنک سازی و مدیریت شبکه هوشمند است. همچنین، با فناوری PROCOOL II در مادربردهای ROG ایسوس، همیشه دمای کانکتور برق مادربرد کمتر خواهد بود که یکی از دلایل پایداری این سری است.

طراحی جدید مدار تغذیه مادربردهای ROG ایسوس، از دیگر ویژگی‌هایی است که نظر تمامی رسانه‌ها را به خود جلب کرده است. این طراحی گروهی تمامی المان های VRM در مادربردهای جدید و قدرتمند ایسوس می‌تواند عملکرد و کارایی سیستم شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد؛ زیرا با معماری جدید تمامی درایور ماسفت های به کار گرفته شده برای پردازنده و حافظه ها به صورت همزمان از انرژی استفاده می کنند و مانند دیگر مادربردها، تاخیری از بابت تامین توان مورد نیاز وجود ندارد.


همچنین ایسوس افرادی که بودجه نسبتا محدودتری دارند و به دنبال ویژگی‌هایی مانند مادربردهای سری ROG هستند را نیز در نظر گرفته است. سری ROG STRIX از مادربردهای ایسوس اغلب ویژگی‌های گیمینگ سری ROG را به ارث برده است تا گیمرها را در میدان نبرد تجهیز کنند. از جمله ویژگی‌های این سری از مادربرهای ایسوس می‌توان به دوام بالا مادربرد، برخورداری از چیپ شبکه و صوتی گیمینگ، مدار تغذیه قدرتمند و نورپردازی RGB (بسته به مدل) و پشتیبانی از Aura Sync اشاره کرد.

علاوه بر این ویژگی‌ها، آنچه که در مرحله اول گیمرها نیاز دارند، نهایت قدرت و کارایی پردازنده است. آخرین نسل مادربردهای ROG STRIX ایسوس توانایی این را دارند تا به شما تضمین دهند تمام پتانسیل پردازشی پردازنده های جدید را دریافت می‌کنید؛ در اینجا توانایی بسیار عالی چوک‌ها، خان‌ها و درایور ماسفت‌ها در کنار یکدیگر این تضمین را می‌دهند، زیرا ایسوس حتی برای مدار تغذیه مادربردهای میان رده خود نیز چیزی کم نگذاشته است. افزون بر این، ایسوس برای اینکه در لحظه مقدار صحیحی از توان و ولتاژ به المان‌های اصلی منتقل شود، یک چیپ اختصاصی را به کار گرفته است که با نام +DIGI شناخته شده است. این چیپ کوچک، تصمیم می‌گیرد تا سیستم شما با توان مصرفی کاملا مناسبی نهایت قدرت پردازنده را استخراج کند.

توانایی هوش مصنوعی نیز مانند سری بالا رده خود وجود دارد. برای مثال با استفاده از قابلیت Ai Overclocking می‌توانید تنها با یک کلیک قدرت سیستم خود را تا حد چشمگیری افزایش دهید؛ برای انجام آن کافی است به بایوس بروید و گزینه Ai Tuning را انتخاب کنید که مادربرد به صورت هوشمند، با توجه پردازنده و توانایی خنک کننده و چند معیار دیگر که به صورت خودکار توسط هوش مصنوعی انتخاب می‌شود، سیستم را اورکلاک می‌کند. در بحث شبکه نیز، مادربرد تشخیص می‌دهد کدام پکت اولویت بیشتری را دارد. به فرض مثال، تمام پهنای باند به صورت خودکار به بازی اختصاص یافته و مادربرد پکت های مربوط به بازی شما را اول از همه ارسال می کند. مورد سوم مربوط به خنک سازی است که همیشه یکی از مشکلات مصرف کنندگان است زیرا دمای سیستم می‌بایست در محدوده صحیحی باشد و از طرفی میزان چرخش فن‌ها باعث نشود نویز زیادی ایجاد شود. در نرم افزار انحصاری Ai Suite ایسوس، این مشکل با Fan Tuning رفع شده است، چرا که با انتخاب این گزینه مادربرد شما شروع به یک تست خودکار می کند تا میزان چرخش تمامی فن های متصل، به‌ویژه خنک کننده پردازنده، بر اساس دما به صورت هوشمند انتخاب شود.


سری TUF از مادربردهای ایسوس نیز مناسب برای سیستم‌های گیمینگ مقرون بصرفه است. سری TUF از محصولات ایسوس همیشه با نام دوام و پایداری بالا همراه است، زیرا قطعاتی بسیار با کیفیت در این سری، مخصوصا در قسمت مدار تغذیه به کار رفته است. با توجه به این ویژگی، ظاهری خاص و گیمر پسند و به کارگیری چیپ صوتی گیمینگ، مادربردهای سری TUF ایسوس با قدرتی بی نظیر میزبان سیستم های گیمینگ مقرون بصرفه هستند. همچنین یک ویژگی دیگر را نیز به نام 5 راهکار محافظتی یا 5XProtection برای این مادربرد و تمامی مادربردهای دیگر خود دارد. این قابلیت به معنای 5 راهکاری است که به صورت کامل از سیستم شما در برابر آسیب هایی مانند اتصال کوتاه یا القای الکتریکی مضر جلوگیری می‌کند که در تمام ورودی ها و خروجی های مادربردهای ایسوس دیده می‌شود.

افرادی دنیای سخت افزار و اخبار مربوط به آن را دنبال می‌کنند، همیشه مادربردهای سری TUF ایسوس را با قدرت و دوامی بالا می‌شناسند. چرا که ایسوس این دسته از مادربردهای میان رده خود را با نهایت دوام و پایداری همراه کرده است. ایسوس برای بهینه سازی مدار تغذیه مادربردهای سری TUF به جای استفاده جداگانه ا درایور و دو ماسفت High-side و Low-side از یک Dr. MOS استفاده کرده است. این ویژگی باعث می شود تا سیگنال طی انتقال و عمل فیلتراسیون از حد استاندارد کمتر نشود. علاوه بر این، برای استحکام مادربرد طی استفاده طولانی مدت و کاهش دمای مادربرد و تمامی المان‌های بر روی آن که حتی شامل پردازنده‌ می‌شود، ایسوس از مدارهای چاپی (PCB) چند لایه استفاده کرده است.

امروزه با افزایش قدرت چشمگیر پردازشگرهای گرافیکی طی هر نسل، بردها و توان مصرفی کارت گرافیک ‌ها نیز افزایش یافته است. ایسوس به منظور تقویت مادربردهای خود برای استفاده از کارت گرافیک‌های سنگین، فناوری Safe-Slot را به خدمت گرفته است. Safe-Slot به معنی پوشش آلومینومی و لحیم کاری دقیق و بیشتر در قسمت پشت مادربردها است. با این ویژگی، مادربردهای TUF ایسوس از تمامی مادربردهای رایج بازار استحکام بیشتری را در مقابل کارت گرافیک‌های جدید دارند.

 

راهنمای خرید سیستم پیشنهادی برای بازی Cyberpunk 2077

 

کارت گرافیک‌های ROG STRIX و TUF ایسوس

سری کارت گرافیک‌های ایسوس نیز همانند دسته بندی مادربردها در دسته‌های مختلف با ویژگی‌های خاص خود همراه هستند. ایسوس ویژگی‌هایی خاصی را برای هر دو دسته کارت گرافیک‌های خود در نظر گرفته است. اما در این میان یک ویژگی به صورت مشترک بین تمام کارت گرافیک های ایسوس وجود دارد که آن را Auto-Extreme می‌شناسیم. این فناوری به معنای تولید تماما اتوماتیک کارت گرافیک های شرکت ایسوس است. طی این پروسه تولید خودکار، کارت گرافیک‌های ایسوس بدون هیچ گونه خطای انسانی و با بالاترین سطح کیفیت تولید می‌شوند.

سری ROG STRIX کارت گرافیک های ایسوس با بهره مندی از ساختار تراشه های جدید NVIDIA® Ampere و طراحی جدید و جذاب، با ظاهری فلزی و سه فن Axial-tech فشار هوای استاتیکی بالایی را به سمت GPU هدایت می کند. هیت سینک 2.9 اسلاته این کارت گرافیک دما را به سرعت از تراشه گرفته و با داشتن ظرفیت حرارتی بالای خود در کنار فناوری MaxContact تا حد زیادی خنک سازی این کارت گرافیک را به صورت Passive انجام می دهد.

سری کارت گرافیک های ROG Strix GeForce RTX 30 از فناوری اختصاصی Auto-Extreme نیز بهره برده تا کیفیت و دوامی در خور نام ROG در این سری محصولات حفظ گردد. همچنین فناوری FanConnect II نیز در این نسل ، امکان نصب فن های PWM اضافه را به سیستم و مدیریت آنها بر اساس میزان فشار کار بر پردازنده یا کارت گرافیک و دمای نقاط مختلف سیستم، به منظور خنک سازی بهتر در کل سیستم را فراهم می آورد. همچنین این نسل از کارت گرافیک ها دارای تراشه بایوس دوگانه بوده که امکان سوییچ کردن بین حالت عملکرد بالا(Performance mode) یا حالت سکوت (Quite mode) را بدون نیاز به نرم افزار فراهم آورده است. به منظور سهولت در عیب یابی ، سنسورهای متعددی را به منظور مانیتورینگ ولتاژهای مختلف در PCB قرار داده است و در هنگام بروز مشکل از سمت منبع تغذیه، به سادگی توسط LED های کنار رابط های ورودی برق، عیب یابی انجام می پذیرد. در قسمت جلویی کارت گرافیک نیز آرایه ای از المان های نورانی قابل آدرس دهی قرار دارد که توسط نرم افزار Armoury crate شخصی سازی می شود تا جلوه بصری بسیار چشم نوازی برای کارت گرافیک داشته باشد.


ایسوس با کیفیت‌ترین قطعات را برای تولید کارت‌های گرافیک سری TUF به خدمت گرفته است که تا اصل پایداری و عملکرد بالا را حفظ کند. این قطعات شامل چوک‌، ماسفت و خازن‌ها می‌شود که همگی دارای تاییدیه رده نظامی هستند. از سوی دیگر، خط تولید تمام خودکار Auto-Extreme ایسوس به منظور ثبات کیفیت محصول نهایی، مسئول تولید این سری از کارت گرافیک های ایسوس است. با این حال که پروسه تولید با قطعاتی با کیفیت و دقتی بسیار بالا انجام شده است، جهت تضمین پایداری و عملکرد محصولات تست 144 ساعته نیز بخشی از مراحل تایید کیفیت کارت‌های گرافیک TUF ایسوس است.

سری جدید کارت‌های گرافیک مورد اشاره با عملکردی بیش از پیش بهتر خنک سازی خواهند شد؛ در این بخش سه فن به صورت همزمان دمای تولید شده توسط المان‌های مهم را رفع می‌کنند. افزون بر این، به کارگیری دو بلبرینگ در فن‌های مورد اشاره مسبب رفع دمای هر چه بیشتر و افزایش دوام کارت گرافیک خواهد شد. همچنین فن وسط با جهت چرخش برعکس دو فن کناریش  باعث افزایش عملکرد بخش خنک سازی می‌شود. همچنین فن‌ها برای دوام بیشتر و ایجاد نویز کمتر به صورت اتوماتیک هنگامی که کارت گرافیک شما به دمای کمتر از 55 درجه سانتیگراد برسد متوقف خواهند شد.

خنک سازی کارت گرافیک تنها به استفاده از فن‌ها با مهندسی بسیار خوب منتهی نمی‌شود؛ در حقیقت نقطه مهم‌تر در بحث خنک سازی یک کارت گرافیک «انتقال صحیح دما» به هیت سینک است تا پس از آن توسط فن‌ها دفع شود. شرکت ایسوس برای کارت های گرافیک مورد اشاره فناوری MAXCONTACT را به خدمت گرافته است که با یک پروسه تولید خاص، اتصال چیپ پردازشگرهای گرافیکی RTX جدید به هیت سینک (بخشی که وظیفه جذب دما را دارد) با دقت میکروسکوپی انجام می‌شود.


تا به اینجا به آشنایی با مادربرد و کارت گرافیک های ایسوس پرداختیم تا بیشتر بدانیم چرا ایسوس به عنوان انتخاب اول گیمرها شناخته شده است. حال در این بخش به سیستم های گیمینگ می پردازیم که مناسب برای تجربه بازی CyberPunk 2077 با بالاترین تنظیمات گرافیکی و وضوح Full HD و 2K و 4K است. در مشخصات هر سیستم پلتفرم‌های معرفی شده از سوی اینتل و AMD است و می‌بایست به انتخاب خود یک پردازنده و یک مادربرد هماهنگ با یکدیگر را انتخاب کنید. همچنین معیار ما برای انتخاب سیستم‌ها، دستیابی به حداقل 60 فریم در اوج بار پردازشی با بالاترین تنظیمات گرافیکی ممکن است.

سیستم پیشنهادی اول برای وضوح 1080p و بالاترین تنظیمات گرافیکی

 

 

 

سیستم پیشنهادی دوم با وضوح 2K و بالاترین تنظیمات گرافیکی

 

 

 

 

سیستم پیشنهادی سوم با وضوح 4K و بالاترین تنظیمات گرافیکی

 

 


همچنین به مناسبت شب یلدا قصد داریم تا برای خوانندگان محترم این مقاله، با همکاری دفتر ایسوس در ایران یک مسابقه را اجرا کنیم. در این مطلب به دسته بندی کارت گرافیک‌ها و مادربردهای گیمینگ ایسوس پرداختیم؛ برای شرکت در این مسابقه کافی است تا ابتدا صفحه اینستاگرام ایسوس ایران را از این لینک وارد شده و فالو کنید و سپس در بخش نظرات به دو سوال زیر پاسخ دهید. در پیج اینستاگرام ما در حال حاضر دو مسابقه دیگر با هدایایی نفیس برگزار شده است.

سوال اول :
دو مورد از ویژگی های کارت گرافیک‌های TUF و کارت گرافیک های سری ROG STRIX را بنویسید.

سوال دوم:
سه مورد از ویژگی‌های مادربردهای ایسوس را بنویسید.

به قید قرعه، پنج نفر از دوستانی که توضیح درستی را برای هر دو سوال بالا بنویسید، 5 پک ROG به عنوان هدیه در نظر گرفته شده است.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Dr.Ali گفت:

  ارتقای سیستم برای بازی ای با این گرافیک؟!
  توصیه می کنم اول بازی را روی یه سیستم با تنظیمات بالا ببینید بعد بفکر ارتقای سیستم بیفتین.
  بازیهای زیادی باعث شد من سیستم و کارت گرافیکم را ارتقا بدم از جمله دوتاشون بازیهای خود همین شرکت سازنده CDPR. مثلا کرایسیس ۱ که باعث شد 8800 GT بخرم، ویچر ۲ که باعث شد من GTX 550TI بخرم و یا بلک فلگ یوبی سافت که باعث شد GTX 760 بخرم و یا ویچر ۳ و بتمن آرخام نایت که باعث شدن GTX 980 بخرم ولی خداییش این دیگه ارزش نداره من بیام مثلا RTX 3070 بخرم. گرافیک بازی رو بالاترین تنظیمات هم چنگی به دل نمیزنه. لااقل برای من که اینطوری بود.انشاءالله ارتقای سیستم بمونه برای سال بعد و انتشار بازیهای نسل بعد با گرافیک واقعی نسل آینده.

  0
  0
 • Sir Artorias گفت:

  ها! پس تا دیروز کی بود از منتقدا اشکال میگرفت؛ شما که ماشالا خودتون منتقدی رو کجاشتین جیبتون مدرکشو ROTFL

  0
  0
 • دوستان هر چند روی کنسولا تعطیله ولی خدایی روی کامپیوتر حال میده ها خدایی باحاله امیدوارم باگاشو برطرف کنن برای کنسولا که همه طرف راضی باشن. In Love In Love

  0
  0
 • Zulul گفت:

  متاسفانه این مقاله چند ایراد داشت :
  1- اولا که درسته که فعلا بیشتر محصولات ایسوس تو ایران موجوده ولی پست بیشتر جنبه تبلیغاتی برای ایسوس داشت ( قسمت اول مقاله) ولی شما برند های دیگه با قیمتی معقول تر میتونید بخرید.
  2- اما مشکل دوم به این قضیه مربوط میشه که شما وقتی سیستمی برای گیم میبندید ، هر چی رزولشن تصویر بالاتر میره ، پردازنده تاثیرش کمتر میشه به طوری که در وضوح 4K عملا بین پردازنده ها تفاوت چشمگیری نیست ( نهایتا 2-3 fps) . بنابراین شما نیازی به پردازنده های گرون قیمت 10900K یا 3900X ( و در ادامه RYZEN 5000 اگه موجود شن ) ندارین.
  خلاصه کلام دوستان اگر وضوح تصویر بالا بازی میکنید ، سعی کنید روی گرافیک بیشتر سرمایه گذاری کنید.

  0
  0
 • Dr.pro گفت:

  سوال اول:

  کارت گرافیک سری TUF=

  1-سه فن به صورت همزمان دمای تولید شده توسط المان‌های مهم را رفع می‌کنند.
  2- + دو بلبرینگ در فن‌ها باعث رفع دمای هر چه بیشتر و افزایش دوام کارت گرافیک خواهد شد.
  3- +فن وسط با جهت چرخش برعکس دو فن کناریش  باعث افزایش عملکرد بخش خنک سازی می‌شود.
  3-فعالیت فن هابه صورت اتوماتیک هنگامی که کارت گرافیک به دمای کمتر از 55 درجه سانتی گراد برسد متوقف خواهند شد.
  4-MAXCONTACT=اتصال چیپ پردازشگرهای گرافیکی جدیدRTX
  به هیت سینک با دقت میکروسکوبی انجام شود

  ROG STRIX کارت گرافیک سری:

  1- Ampere ساختار تراشه های
  سه فن Axial-tech که فشار هوای استاتیکی بالایی-2
  را به سمت GPU هدایت می کند.

  3-FanConnect: PWMامکان نصب فن های اضافه را به سیستم و مدیریت آنها بر اساس میزان فشار کار
  بر پردازنده یا کارت گرافیک و دمای نقاط مختلف سیستم

  سوال دوم=

  1-برای تجربه دما و ولتاژهای غیر عادی کاملا مقاوم هستند.
  2-Fan Tuning: تست خودکار میزان چرخش تمامی فن های متصل، به‌ویژه خنک کننده پردازنده، بر اساس دما

  3-هوش مصنوعی Ai Overclocking= افزایش قدرت سیستم

  4-Safe-Slot: {(پوشش الومینیومی {(لحیم کاری دقیق
  Id instagram=rronaldo300

  0
  0
 • lmoeed گفت:

  TUF:فناوری MAXCONTACT/نورپردازی RGB با قابلیت شخصی سازی

  _______
  rog strix:فناوری Auto-Extreme و قطعات Super Alloy Power II/فناوری Auto-Extreme و قطعات Super Alloy Power II برای ارائه بهترین کیفیت /1936 مگاهرتز افزایش توان پردازنده برای عملکرد بهتر و تجربه ای بی نظیر
  _______
  asus motherboard :رم بهینه شده/رابط کاربری دوستانه/صدایی با کیفیت بالا

  0
  0
 • سوال اول:
  کارت گرافیک rog:
  از معماری جدیدAmpere در ساختش استفاده شده
  دارای سه فن Axial-Tech هست که قابلیت فشار هوای بالای استاتیکی را داراست و gpu رو به راحتی خنک میکند.
  دارای قابلیتی به نام FanConnect: PWM میباشد که امکان نصب فن های اضافه را به سیستم و مچ شدن با سایر اجزا و مدیریت آنها بر طبق میزان فشار کار پردازنده یا کارت گرافیک و دمای نقاط مختلف سیستم را فراهم میکند.

  کارت گرافیک TUF :
  قابلیت MaxContact که به معنی اتصال چیپ پردازشگرهای گرافیکی جدید rtx
  به هیت سینک با دقت میکروسکوبی است.
  فن وسط با جهت چرخش برعکس دو فن جانبی باعث افزایش کارایی بخش خنک سازی می‌شود. سه فن به صورت همزمان دمای تولید شده توسط بخش های مهم را رفع می‌کنند. اگر گرافیک روی حالت سایلنت مود باشد فعالیت فن هابه صورت اتوماتیک هنگامی که کارت گرافیک به دمای کمتر از 55 درجه سانتی گراد برسد متوقف خواهند شد. بلبرینگ دوگانه فن‌ها باعث نویز و صدای کمتر، رفع دمای هر چه بیشتر و کم شدن استهلاک و افزایش دوام کارت گرافیک خواهد شد.

  سوال دوم:
  دارای قابلیت Fan Tuning که وظیفه آن سنجش خودکار میزان چرخش تمامی فن های متصل است برای بهینه سازی هرچه دقیق تر و بهتر دما.
  بسیار مناسب برای شرایط سنگین پردازشی و دمایی و اورکلاک.
  دارای ویژگی سخت افزاری Safe-Slot که به معنای پوشش الومینیومی به دور اسلات است همراه با لحیم کاری ظریف و دقیق.
  دارای قابلیت Ai Overclocking که نوعی هوش مصنوعی است جهت افزایش کارایی و سرعت سیستم.

  0
  0
 • Epsilon گفت:

  [جواب سوال اول: کارت TUF
  معماری قدرتمند Turnig همراه با عملکرد سریع در زمینه اجرای بازیهای رایانه ای و پردازش محتوای گرافیکی.
  استفاده از کدگذار اختصاصی با 15درصد کارآیی بیشتر در مقایسه با نسل گذشته به منظور استریم آسان تصاویر و محتوای ویدئویی و سازگاری کامل با نرم افزار OBS.
  بکارگیری رابط نرم افزاری GeForce Experience با امکان ثبت و به اشتراک گذاری محتوای تصویری و بروزرسانی آسان و ارائه مجموعه ای از قابلیت های نرم افزاری.
  افزایش طول عمر و مقاومت فنهای خنک کننده در برابر نفوذ گرد و غبار با استفاده از گواهی IP5X.
  بکارگیری ساختار بلبرینگی دولایه در طراحی فنهای خنک کننده و افزایش 2 برابری طول عمر در مقایسه با نمونه های رینگی (Sleeve Bearing).
  مونتاژ اتوماتیک تمامی اجزای کارت گرافیکی با استفاده از تکنولوژی انحصاری Auto-Extreme.
  کارت ROG STRIX:
  طراحی حرارتی نوآورانه و سازگاری کامل با معماریAmpere . سیستم خنک کننده کارت گرافیک ROG Strix از سه فن و همراهی فناوری Axial-tech تشکیل شده، سطح تماسی هیت سینک با فناوری MaxContact پرداخت شده، دو پروفایل Performance و Quiet را نیز در Dual Bios کارت‌های ROG Strix تعبیه کرده که سوئیچ بین آنها بدون نرم افزار اضافه امکان پذیر است.
  سوال دوم:
  پشتیبانی از تکنولوژی ATI CrossFireX، تکنولوژی PCI EXPRESS 2.0،پشتیبانی از DVI و RGB و Full HD 1080p Multimedia Home-Theater،پشتیبانی از نسل USB 3.0 و SATA III،تکنولوژی TurboV EVO،تکنولوژی ASUS Turbo Key ،AMD Cool ´n´ Quiet! Technology ،واحد کنترل قدرت و انرژی ASUS EPU

  0
  0
 • bigmy گفت:

  سوال یک:
  rog strix
  این کارت گرافیک بوسیله هیت سینک2.9 اسلاته دما را از تراشه ها به سرعت
  هدایت می کندGPUفشار هوای استاتیکس بالایی را به سمتAxial-tec با سه فن
  TUF
  قطعات ایت کارت گرافیک شامل چوک,ماسفت و خازن ها می شود که همگی دارای تاییدیه رده نظیامی است
  فن های این کارت گرافیک برای دوام بیشتر وقتی که دمای کارت گرافیک به کمتراز 55درجه برسد به طور خودکار متوقف می شوند
  سوال دو:
  پتانسیلی بی نظیر برای اورکلاک دارد
  برای تجربه ی دما و ولتاژ های غیرعادی کاملا مقاوم است
  برای اینکه در لحظه مقدار صحیحی از توان و ولتاژ به المان‌های اصلی منتقل شود، یک چیپ اختصاصی را به کار گرفته است که با نام +DIGI شناخته شده است
  id=82mahdit

  0
  0
 • سوال اول :
  rog strix:
  معماری ampere
  در این معماری 3 عدد فن axial tech که هوای استاتیکی را به سمت gpu هدایت کرده و ان را به خوبی خنک می کند
  FAN Connect II
  امکان نصب فن اضافه و منطبق شدن با سایر اجزا و مدیریت ان
  tuf :
  فناوری max contact : دقت اتصال کارت گرافیک با هیت سینک میکروسکوپی است
  معماری بلبرینگی دولایه که سبب افزایش کارایی و عمر می شود
  سوال دوم :
  مقاومت در برابر دما و ولتاژ غیر طبیعی
  هوش مصنوعی پیشرفته AI OVERCLOCKING که عملکرد کلی سیستم را بهبود می بخشد
  قابلیت fan turing که وظیفه ان بهینه سازی تمامی فن های سیستم جهت عملکرد بهتر است

  0
  0
 • alidisel گفت:

  کارت های گرافیک tufدارای تاییدیه رده نظامی هستند.
  تست 144 ساعته
  افزایش عملکرد بخش خنک سازی با استفاده از فن دومی
  جواب دوم
  ساختار تراشه های جدید NVIDIA® Ampere و طراحی جدید و جذاب، با ظاهری فلزی و سه فن Axial-tech فشار هوای استاتیکی بالایی را به سمت GPU هدایت می کند
  بایوس دوگانه بوده

  0
  0