آماری از میزان فروش کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس سری اکس و سری اس در فرانسه منتشر شد

۲۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

ماه گذشته کنسول‌های نسل جدید شرکت‌های سونی و مایکروسافت رسماً به بازار عرضه شدند. با وجود همه‌گیری COVID-19، هر دو شرکت موفق شدند کنسول‌های خود را به خوبی به بازار منتقل کنند و در این بخش پلی‌استیشن ۵ رکورد ویژه‌ای را ثبت کرد. به‌تازگی آمار جدیدی از میزان فروش کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس سری اکس و سری اس در فرانسه منتشر شده است.

طبق گزارش وب‌سایت Ludostrie، حدود ۱۰۷ هزار دستگاه از کنسول پلی‌استیشن ۵ در فرانسه به فروش رفته است و به بزرگ‌ترین عرضه‌ی یک کنسول در تاریخ فرانسه تبدیل شد. پیش از این رکورد قبلی در دست کنسول نینتندو سوییچ با آمار فروش ۱۰۵ هزار واحدی بود. همچنین حدود ۳۷ هزار دستگاه از کنسول‌های اکس‌باکس سری اکس و سری اس در این منطقه به فروش رفته‌اند که نسبت به اکس‌باکس وان که پیش‌تر در حدود ۵۰ هزار واحد به فروش رسانده بود، کمتر است. این نسبت و روند با یک کشور اروپایی دیگر ماننداسپانیا مطابقت دارد.

برند پلی‌استیشن به طور کلی در کلی در سراسر اروپا قوی‌تر بوده است. بنابراین دیدن فروش کلی بیشتر تعجب‌آور نیست. البته باید این نکته را در نظر داشته باشیم که کنسول‌های نسل جدید در سال جاری بیش از حد معمول سهام و عرضه داشتند، بنابراین اگر در یک سال عادی بودیم، احتمالاً اعداد نیز کمی متفاوت بودند.

1
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید