مقابله با ترس | نقدها و نمرات بازی Shady Part of Me

22 آذر 1399 - 09:30

تنها دو روز از عرضه‌ی بازی Shady Part of Me برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ می‌گذرد و تا این جا می‌توان گفت که استقبال نسبتا خوبی از آن به عمل آمده است. حال امروز نقدها و نمرات این عنوان تکمیل شد که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

Shady Part of Me را باید عنوانی ماجراجویی و معمایی به حساب آورد که تیم سازنده‌ برای ارائه‌ی یک داستان هیجان انگیز و جذاب تلاش فراوانی داشته است. بسیاری از بازی‌بازان نیز پس از تجربه‌ی این بازی به این موضوع پی برده‌اند و داستان آن را سرشار از اتفاقات عجیب و غریب می‌دانند. در این اثر قادر هستید تا هدایت دختری کوچک را به دست گرفته و در محیط اطرافتان ماجراجویی داشته باشید. خوشبختانه بازی از پازل‌های خوبی برخوردار است و هر یک از آن‌ها بازی‌بازان را برای مدتی سرگرم می‌کند.

ناگهان همه چیز در Shady Part of Me به یک رویا تبدیل شده و این قضیه کار شخصیت اصلی را دشوارتر می‌کند. حال او باید برای بازگشت به خانه نقشه داشته باشد. یکی از موضوعات جالب در مورد این بازی این است که سازندگان توجه زیادی به صداگذاری داشته‌اند. تا جایی که برای آن از صداگذاران مطرحی همچون هانا مورای (Hannah Murray) بهره برده‌اند. مورای سابقه‌ی انجام این فعالیت در دیگر آثار مهم نظیر Game of Thrones را داشته است. این بازی ابتدا در مراسم TGA 2020 معرفی شد که برای تماشای تریلری از آن می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

گفتنی است که وظیفه‌ی ساخت و عرضه‌ی بازی Shady Part of Me به ترتیب بر عهده‌ی دو استودیوی دوز دیکسیمز (Douze Diximes) و فوکس هوم اینتراکتیو (Focus Home Interactive) بوده است. ضمنا استودیوی سازنده‌ در نشر برخی از نسخه‌های این عنوان هم فعالیت داشته است. این بازی فاقد هر گونه بخش آنلاین و چند نفره بوده و برای به پایان رساندن تمام حالت‌های آن باید به صورت آفلاین و تک نفره اقدام کنید. از این نکات که عبور کنیم، امروز منتقدان مشهور دنیای بازی‌های ویدئویی نقدها و نمرات خودشان را پیرامون Shady Part of Me نیز در دسترس قرار داده‌اند که در ادامه نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت.

PC Invasion 8.5/10

نخستین نکته‌ای که در بازی Shady Part of Me چشممان را گرفت، گیم‌پلی فوق‌العاده جذاب آن بود. تیم سازنده ایده‌های فراوانی را برای توسعه‌ی این بازی داشته و واضح است که در پیاده‌سازی تمام آن‌ها به موفقیت رسیده است. طراحی شخصیت اصلی نیز در نوع خود جالب توجه بوده و از آن استقبال می‌کنیم. از دیگر ویژگی‌های جالب توجه Shady Part of Me باید به داستان گیرا و معماهای سرگرم کننده اشاره داشت که نباید فراموش شوند.

IGN ITALIA 8.3/10

Shady Part of Me ترکیبی از حالت‌های دوبعدی و سه‌بعدی را به بازی‌بازان ارائه می‌کند و همین موضوع، یکی از دلایل موفقیت آن به حساب می‌آید. شخصیت اصلی در این عنوان باید با ترس‌های خود مقابله کند. با این که وی در وهله‌ی اول به خوبی نمی‌تواند این کار را انجام دهد، اما در ادامه به آن چه که در ذهنش دارد، دست پیدا می‌کند. البته در میانه‌های راه کاراکتر دیگری هم او را همراهی می‌کند و نکات مفیدی را می‌آموزد که باید آن‌ها را به خاطر بسپارید. این دو سعی می‌کنند تا پازل‌های زیادی را حل کرده و به خانه بازگردند. قوانینی در خصوص سایه‌ها و جاذبه هم در این معماها رعایت شده است که توجه به آن‌ها باعص پیشرفت هر چه سریع‌تر شما خواهد شد. بنابراین در صورتی که از علاقه‌مندان به عناوین ماجراجویی و فکری هستید، Shady Part of Me برای شما ساخته شده است.

SCREEN RANT 8/10

اگر داستان بازی Shady Part of Me در ابتدا کمی گنگ و مبهم بود، در کل با روایت بهتر و جذاب‌تری مواجه می‌شدیم. متاسفانه بازی‌بازان از همان مراحل اول به بسیاری از نکات پی می‌برند و این باعث می‌شود که آن‌ها پایان بازی را به سادگی حدس بزنند. البته عقیده‌ی ما این است که Shady Part of Me باز هم می‌تواند طرفداران خود را داشته باشد. پازل‌های چالش برانگیزی در جریان بازی جلوی راهتان سبز می‌شود که حل کردن آن‌ها نیاز به صبر و حوصله‌ی زیادی دارد. خوشبختانه تنوع در این معماها بالا است و افراد را خسته نمی‌کند. گیم‌پلی سیاه و سفید این بازی، حالت جالب و هیجان انگیزی به آن داده است و این قضیه را باید یکی دیگر از خصوصیات مثبت آن به حساب آورد.

AOTF 8/10

Shady Part of Me بازی کوتاهی است و تنها با صرف چند ساعت و حتی کمتر می‌توانید آن را به پایان برسانید. با این حال، نظر ما این است که این عنوان کاملا ارزش امتحان کردن را دارد و در همین راستا، آن را به تمام بازی‌بازان توصیه می‌کنیم. از دلایل جذابیت این بازی باید به گیم‌پلی فوق‌العاده و داستان دوست داشتنی اشاره داشت که ما از آن‌ها لذت زیادی بردیم. امیدوار هستیم که سایر بازی‌بازان و به خصوص علاقه‌مندان به آثار ماجراجویی و معمایی نیز با ما هم نظر باشند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید