دور از خانواده | نقدها و نمرات بازی Unto The End

۲۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰

روز گذشته شاهد عرضه‌ی بازی Unto The End برروی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، سرویس گوگل استدیا و همچنین کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، اکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ بودیم. حال امروز نقدها و نمرات این اثر که در نوع خود جالب هم هستند، در دسترس قرار گرفته است که در ادامه مروری بر آن‌ها خواهیم داشت.

Unto The End را باید عنوانی در سبک‌های اکشن و ماجراجویی به حساب آورد که پس از معرفی‌اش در چند ماه اخیر، عده‌ی زیادی از بازی‌بازان را برای تجربه مشتاق کرد. حال پیش‌بینی‌ها در مورد این بازی تقریبا درست از آب در آمد و متتقدان و بازی‌بازان زیادی از آن تعریف کرده‌اند. نخستین ویژگی جذابی که در این بازی به چشم می‌خورد، سیستم مبارزات نوین است. مشخص است که تیم سازنده تلاش فراوانی برای سرگرم کردن و جلب رضایت بازی‌بازان داشته است و به نظر می‌رسد که از این خصوصیت در آینده چیزهای بیشتری بشنویم. نبردها در Unto The End به گونه‌ای طراحی شده است که طرفداران احساس خستگی نکرده و با شخصیت اصلی تا پایان همراه باشند.

Unto The End به صورت پلتفرمر است و به همین دلیل می‌تواند یاد و خاطره‌ی آثار بی شماری را باری بازی‌بازان زنده کند. می‌دانیم که در گذشته عناوین پلتفرمر فراوانی در دسترس قرار گرفت و اکثر آن‌ها هم به محبوبیت رسیدند. جدا از این موارد، در این بازی با داستان بسیار ساده‌ای سر و کار داریم. تنها کاری که باید بکنید این است که ماجراجویی خود را آغاز کرده و دشمنان را یکی پس از دیگری از سر راه بردارید تا به نقطه‌ی پایانی برسید. نقطه‌ی پایان همان خانواده‌ی شما هستند که انتظارتان را می‌کشند.

در جریان بازی قادر هستید تا مهارت‌های فراوانی را آموخته و از آن‌ها برای استفاده از شمشیر خود بهره ببرید. همچنین توانایی انتخاب انواع سلاح‌های سرد از جمله شمشیرهای گوناگون را دارید که بی شک این قضیه هیجان انگیز است. برای به پایان بردن جنگ‌ها، امکان استفاده از آیتم‌های متنوع نیز فراهم است که نباید از این موضوع به سادگی عبور کرد. یکی از نکات جذاب دیگر در خصوص Unto The End این است که تیم سازنده مسیرهای متفاوتی را جلوی راه شما قرار داده است. حال تصمیم گیری بر عهده‌ی شما است و می‌توانید از هر مسیری که دوست دارید رد شوید تا به عزیزان خود برسید. پس در صورتی که از علاقه‌مندان به این آثار هستید، Unto The End را به هیچ وجه از دست ندهید.

شایان ذکر است که وظیفه‌ی ساخت و عرضه‌ی بازی Unto The End به ترتیب بر دوش دو استودیوی تو تن (۲ Ton) و بیگ شوگر فیلمز (Big Sugar Films) بوده است. ضمنا هیچ بخش آنلاین و چند نفره‌ای در این عنوان دیده نمی‌شود و در تمام قسمت‌ها باید به صورت آفلاین و انفرادی پیشروی داشته باشید. همان‌طور که گفتیم، امروز برترین منتقدان مربوط به بازی‌های ویدئویی دست به کار شدند و نقدها و نمراتشان را برای Unto The End منتشر کردند که در پایان آ«‌ها را مطالعه خواهیم کرد.

TheSixthAxis 9/10

مطمئن هستیم که بازی Unto The End می‌تواند مانند ما، دیگر بازی‌بازان را هم با چالش‌هایش درگیر کند. هر کدام از مبارزات این بازی جذابیت خاص خود را دارد و بازی‌بازان را به وجد خواهد آورد. نبردها در این عنوان تازگی دارد و شاید نظیرش را در کمتر اثری دیده باشید. تنها کافی است که ماجراجویی با شخصیت اول بازی که بسیار قدرتمند و دوست داشتنی هم هست را آغاز کرده و از همه چیز لذت ببرید. البته برخی از مبارزات ممکن است از دید بازی‌بازان کمی طولانی و کسل کننده شوند، اما این مشکل چندان هم به چشم نمی‌آید و به راحتی می‌توان آن را نادیده گرفت. در مجموع اگر از دوست داران سبک‌های اکشن و ماجراجویی هستید و یا به نبردها دشوار و مهیج علاقه دارید، Unto The End انتخاب ایده‌آلی برای شما خواهد بود.

SCREEN RANT 9/10

Unto The End شما را در جهانی عجیب و پر از اتفاقات هیجان انگیز قرار می‌دهد و به همین دلیل است که هرگز نباید آن را از دست بدهید. این بازی داستان کاراکتری را روایت می‌کند که در اوج ناامیدی تمایل دارد تا به خانه و نزد خانواده‌اش بازگردد. البته در بین راه عده‌ی زیادی مانع شما می‌شوند و چاره‌ای جز از بین بردن آن‌ها نخواهید داشت. در میانه‌های راه به دلیل سختی فراوان باید برای بقا مبارزه کنید و این موضوع تبدیل به یکی دیگر از چالش‌هایتان خواهد شد. خوشبختانه مبارزات در Unto The End هوشمندانه طراحی شده است و بازی‌بازان از این نظر لذت خواهند برد. نحوه‌ی هدایت کاراکتر هم در وهله‌ی اول کمی گنگ و پیچیده به نظر می‌رسد، اما در ادامه قادر خواهید بود تا استاد این اثر شوید. به طور کلی، با بازی رضایت‌بخشی مواجه هستیم و تجربه‌ی آن‌ را به همه توصیه می‌کنیم.

FINGER GUNS 8/10

Unto The End یک بازی اکشن و ماجراجویی به صورت پلتفرمر است که ایده‌های خلاقانه‌ی زیادی در آن مشاهده می‌شود. البته با وجود این ایده‌ها، واضح است که تیم سازنده برای ساخت این اثر از عناوین درخشان و دوست داشتنی زیادی الهام گرفته است. انتقادی بر این موضوع نیست؛ چرا که اقدامات صورت گرفته تا حد زیادی باعث موفقیت بازی شده است. برخی از نواقص بازی ممکن است آزار دهنده باشند و بازی‌بازان را کلافه کنند که خوشبختانه تعداد آن‌ها زیادی نیست و با ارائه‌ی یک یا دو به‌روزرسانی توسط سازندگان رفع خواهند شد.

PlayStation LifeStyle 6.5/10

Unto The End با توجه به سبکی که دارد، عنوان نسبتا خوبی است و طرفداران را به خود جذب خواهد کرد. مهم‌ترین ویژگی‌های مثبت این عنوان را باید جهان چشم نواز و مبارزات هیجان انگیز به حساب آورد که شاید برخی از افراد را ساعت‌ها سرگرم کند. متاسفانه ذخیره‌سازی این بازی با مشکلات عجیبی روبه‌رو است و در صورتی که جان خود را از دست دهید، باید مسیری طولانی را طی کنید تا مجددا به آن نقطه برسید. برخی از باگ‌ها و مشکلات این اثر هم تا حد زیادی قابل حل هستند. حال باید منتظر بود و دید که تیم سازنده در این خصوص چه خواهد کرد. در کل پیشنهاد Unto The End به تمام بازی‌بازان دشوار است. به همین دلیل، تنها اگر از علاقه‌مندان به عناوین اکشن، ماجراجویی و پلتفرمر هستید، این بازی را در لیست خود قرار دهید.

 

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید