اداره‌ی کشور جنگ زده | نقدها و نمرات بازی Suzerain

۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰
Suzerain

بازی Suzerain چند روز قبل برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفت و تا این جا هم نظرات متفاوتی در خصوص آن عرضه شده است. حال نقدها و نمرات این بازی بالاخره امروز تکمیل شد که برای مطالعه‌ی آن‌ها، در ادامه با گیمفا همراه باشید.

همان‌طور که در جریان هستید، در سال‌های اخیر عناوین استراتژی محور فراوانی به دست بازی‌بازان رسیده است و نقش آن‌ها در سرگرم کردن بسیاری از افراد را نباید نادیده بگیریم. یکی از انواع این بازی‌ها، استراتژی نوبتی است که به تازگی با واکنش‌های مثبتی از سوی بازی‌بازان نیز همراه شده است. حال پیش‌بینی‌ها در خصوص Suzerain نیز درست از آب در آمد و هم‌اکنون دوست داران ژانر گفته شده مشغول تجربه‌ی آن هستند. در این عنوان باید هدایت رئیس جمهوری به نام رین (Rayne) را به دست گرفته و سرزمینی تقریبا ویران شده را نجات دهید. اول از همه، شما باید سازه‌های مختلف را بازسازی کرده و همه‌ی مناطق را به حالت سابق خود بازگردانید. در این راه مشاورانی هم دارید که شما را به خوبی راهنمایی می‌کنند. شما باید از نیازهای مردم آگاه بوده و آن‎‌ها را یکی پس از دیگری برطرف نمایید. بنابراین متوجه می‌شویم که سرنوشت یک سرزمین بزرگ در دستان شما است.

داستان بازی Suzerain به این جا ختم نمی‌شود و در ادامه مجبور خواهید بود تا با دشمنان و کشورهای همسایه نیز مبارزه داشته باشید. در این راه سلاح‌ها و تجهیزات مناسبی در اختیارتان قرار می‌گیرد که استفاده از آن‌ها برای کسب پیروزی الزامی خواهد بود. تیم سازنده سعی داشته است تا سیستم مبارزات نوینی را به این عنوان تزریق کند و تا حد زیادی هم در این زمینه به موفقیت دست پیدا کرده است.

بازی Suzerain به ترتیب توسط دو استودیوی ترپر گیمز (Torpor Games) و فلو ترولر (Fellow Traveler) توسعه و نشر یافته است. همچنین برخی از بخش‌های این بازی آنلاین است و آن‌ها را می‌توانید با دوستان و یا سایر بازی‌بازان تجربه کنید. از این نکات که عبور کنیم، امروز برترین منقدان حوزه‌ی بازی‌های ویدئویی اقدام به انتشار نقدها و نمرات خود پیرامون Suzerain کرده‌اند که در ادامه آن‌ها را مرور خواهیم کرد.

RAGE quit.gr 9.6/10

Suzerain اثری بسیار جذاب در سبک استراتژی نوبتی است که داستان جالبی را هم به بازی‌بازان ارائه می‌کند. اگر به بازی‌های شبیه‌سازی با موضوع سیاست علاقه دارید، این عنوان نیز تا حد زیادی رضایت شما را جلب خواهد کرد. همه چیز در Suzerain به هوش شما بستگی دارد و اگر تصمیمات هوشمندانه‌ای بگیرید، به راحتی سرزمین خود را نجات خواهید داد. محتویات بازی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بازی‌بازان را ساعت‌ها به خود جذب کنند.

SCREEN RANT 8/10

Suzerain یک بازی دوست داشتنی و با کیفیت است که علاقه‌مندان به سبک‌های استراتژی و ماجراجویی نباید آن را از دست بدهند. طراحی شخصیت‌های این عنوان به خوبی صورت گرفته است و مشکلی از این بابت مشاهده نمی‌شود. محتویات فراوانی هم در گیم‌پلی این اثر وجود دارد که بی شک به جذابیت‌های آن اضافه کرده است.

Hey Poor Player 8/10

بازی Suzerain دقیقا همان گونه است که انتظارش را داشتیم. این عنوان شباهت‌های فراوانی به آثاری نظیر ۸۰ Days و Civilization دارد و تیم سازنده ممکن است از آن‌ها الهام گرفته باشد. روایت داستان آن نیز به زیبایی صورت گرفته است و بازی‌بازان را درگیر خواهد کرد. بنابراین اگر شما هم تمایل دارید تا با اداره‌ی یک کشور آشنا شوید، Suzerain انتخاب ایده‌آلی برایتان خواهد بود. شاید این بازی در نگاه اول چندان جالب به نظر نرسد، اما توصیه‌ی ما این است که عجله نکنید؛ چرا که هر چه پیشروی بیشتری داشته باشید، جذابیت‌های آن نیز بیشتر خواهد شد. در مجموع به آینده‌ی این اثر امیدوار هستیم و پیش‌بینی می‌کنیم که با انتشار چند به‌روزرسانی بهتر از این هم خواهد شد.

Merlin`in Kazani 7.2/10

تنها اگر از علاقه‌مندان به آثار استراتژی محور هستید، از Suzerain نیز لذت خواهید برد. در غیر این صورت، پیشنهاد می‌کنیم که به سراغ بازی دیگری بروید. محتویات این بازی بسیار جالب و متنوع است، اما شاید برای بازی‌بازان کافی نباشند. حال منتظر هستیم که ببینیم پشتیبانی تیم سازنده از آن چگونه خواهد بود.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید