بقا در جهان خیالی | نقدها و نمرات بازی A3: Still Alive

18 آذر 1399 - 09:30

بازی A3: Still Alive چندی پیش برروی گوشی‌های هوشمند و به طور دقیق‌تر سیستم عامل‌های اندروید و iOS در دسترس قرار گرفت و با استقبال نسبتا خوبی هم از سوی بازی‌بازان همراه شد. حال بالاخره نقدها و نمرات این اثر امروز در دسترس قرار گرفت که در ادامه نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت.

A3: Still Alive عنوانی در سبک‌های استراتژی، اکشن و بقا است که آن را می‌توانید به صورت انفرادی و یا با گروه‌های مختلف تجربه نمایید. مانند دیگر آثار به این سبک، در این بازی هم باید روی نقشه‌ای قرار گرفته و و از تجهیزات و منابع مختلف برای زنده مانده و مبارزه با دشمنان بهره ببرید. سرانجام در صورتی که آخرین بازیکن روی نقشه باشید، پیروز خواهید شد و پاداش‌هایی هم به شما تعلق می‌گیرد. سپس قادر هستید تا از این امتیازات در جهت ارتقای مهارت‌ها و یا تغییر ظاهر و لباس استفاده نمایید. فراموش نکنید که برای شروع حالت بقا حداقل به ۳۰ بازی‌باز نیاز خواهد بود. چند نقشه‎‌ی متنوع نیز در بازی به چشم می‌خورد که انتخاب هر یک کاملا به سلیقه‌ی شما بستگی خواهد داشت. بنابراین در صورتی که از علاقه‌مندان سبک‌های فوق هستید، A3: Still Alive انتخاب نسبتا خوبی برای شما خواهد بود.

تیم سازنده‌ی A3: Still Alive سعی داشته است تا برای توسعه‌ی این اثر از عناوین هم سبک خود الهام بگیرد. حال باید دید که آیا این بازی توانایی رقابت با آثاری همچون PUBG و یا Fortnite را خواهد داشت یا خیر. با توجه به صحبت‌های برخی از منتقدان، این اتفاق تا حدی بعید به نظر می‌رسد، مگر این که سازندگان با انتشار چند به‌روزرسانی بتوانند ویژگی‌های خلاقانه و جذابی را به آن اضافه کنند. البته آن‌ها در همان روزهای ابتدایی یک به‌روزرسانی را برای بازی در دسترس قرار دادند که برای مشاهده‌ی جزئیات بیشتر می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

قابل ذکر است که ساخت و عرضه‌ی بازی A3: Still Alive به صورت همزمان بر عهده‌ی شرکت نت ماربل گیمز (Netmarble Games) بوده است. ضمنا همان‌طور که گفته شد، بخش‌هایی از این عنوان آنلاین بوده و تجربه‌ی آن‌ها با دوستان و یا دیگر بازی‌بازان از سایر نقاط جهان امکان‌پذیر است. حال پس از چند روز منتقدان مختلف نقدها و نمرات خودشان را پیرامون A3: Still Alive نیز عرضه کردند که برای مطالعه‌ی آن‌ها، در ادامه با گیمفا همراه باشید.

noisy pixel 8/10

تیم سازنده برای ساخت بازی A3: Still Alive از عناوین کلاسیک و جدید زیادی الهام گرفته است و بازی‌بازان از همان ابتدا به این قضیه پی خواهند برد. حتی نوآوری‌های جالبی در آن به چشم می‌خورد که نباید نادیده گرفته شود. به نظر می‌رسد که علاقه‌مندان به ژانرهای نقش‌آفرینی، استراتژی و بقا بتوانند لحظات دلچسبی را در آن به ارمغان بیاورند. جهان این بازی خیالی و چشم نواز است و علاوه‌بر آن، محتویات نسبتا خوبی هم در آن وجود دارد. شاید داستان A3: Still Alive چندان شما را تحت تاثیر قرار ندهد، اما تیم سازنده این قضیه را با ارائه‌ی یک گیم‌پلی با کیفیت جبران کرده است. بخش‌های چند نفره‌ی این اثر هم هیجان بالایی دارند و ما از تجربه‌ی آن‌ها لذت بردیم.

Pocet Tactics 4/10

A3: Still Alive عنوانی است که از همان ابتدا بازی‌بازان را سردرگم می‌کند. متاسفانه یافتن این که در این عنوان دقیقا باید چه کاری انجام داد، بیش از اندازه پیچیده است. مشکلات فراوانی هم در حالت‌های گوناگون این اثر وجود دارد و به همین دلیل، توصیه‌ی ما این است که به سراغ آن نروید.

MMORPG.com 4/10

عقیده‌ی ما این است که حتی دوست داران سرسخت و متعصب ژانرهای نقش‌آفرینی و بقا هم نمی‌توانند از A3: Still Alive لذت ببرند. اکثر حرکات و فعالیت‌هایی که بازی‌بازان می‌توانند از تجربه‌ی آن‌ها لذت ببرند را خود بازی انجام می‌دهد و این موضوع بسیار عجیب و غیر قابل درک است. این عنوان برروی گوشی‌های هوشمند زیادی هم سازگاری ندارد که باعث کم شدن طرفداران آن می‌شود. ای کاش یک بخش آموزشی هم در A3: Still Alive وجود داشت تا دقیقا با بخش‌های مختلف آن آشنا می‌شدیم. از طرف دیگر، تنها نکته‌ی مثبت بازی را باید جهان زیبای آن به شمار آورد.

همچنین دیگر منتقدان نظیر multiplayer.it به این بازی نمره‌ی ۶٫۸ از ۱۰ داده‌اند.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید