نسخه‌ی موبایلی بازی Genshin Impact طی دو ماه اخیر ۴۰۰ میلیون دلار درآمد داشته است

۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

گزارش‌ها پیرامون بازی نقش آفرینی و چینی Genshin Impact حاکی از آن هستند که نسخه‌ی موبایلی این عنوان، تنها پس از گذشت دو ماه از انتشار خود موفق شده تا به درآمد هنگفت ۴۰۰ میلیون دلاری دست پیدا کند.

حدود دو ماه پیش، بازی نقش آفرینی و انیمه‌ای Genshin Impact، ساخته‌ی استودیوی چینی می‌هویو (miHoYo) روانه‌ی بازار بازی‌های ویدیویی شد و به واسطه‌ی داشتن ویژگی‌های متعددی نظیر رایگان بودن، دردسترس قرار گرفتن برروی پلتفرم‌های مختلف و شباهت به عنوان موفق The Legend of Zelda: Breath of the Wild، توانست تا به میزان محبوبیت بسیار بالایی در بین بازی‌بازان دست پیدا کند.

در واقع، این بازی نشان داد که انحصاری نمودن یک عنوان نظیر The Legend of Zelda: Breath of the Wild ممکن است در کنار مزیت‌های خود، باعث شود تا دیگر بازی‌سازان از عدم عرضه‌ی این عنوان پرطرفدار برروی سایر پلتفرم‌ها و همچنین از محتوای معنوی این بازی برای ساخت بازی جدیدی استفاده کنند و در نتیجه این سود سرشار به جای شرکت نینتندو، راهی حساب بانکی استودیوی می‌هویو شود.

به‌هرترتیب، این بازی برای اولین بار در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ (۲۸ سپتامبر ۲۰۲۰) منتشر شد و طولی نکشید تا به صدر پرمخاطب‌ترین عناوین فروشگاه‌های دیجیتالی بازی‌ها راه یافت. همچنین، این بازی در هفته‌ی اول انتشار خود موفق شد تا به آمار ۱۷ میلیون دانلود و ۶۰ میلیون دلار درآمد خالص دست پیدا کند و هم‌اکنون نیز پس از گذشت دو ماه از این تاریخ، عدد شگفت انگیز ۴۰۰ میلیون دلار برای درآمد این بازی در این بازه‌ی زمانی گزارش شده است.

براساس تجزیه و تحلیل مرجعی به نام سنسور تاور (Sensor Tower) که در زمینه‌ی ارائه‌ی گزارشات پیرامون بازی‌های موبایلی فعالیت می‌کند، بازی Genshin Impact از زمان انتشار تاکنون به صورت دقیق ۳۹۳ میلیون دلار درآمد خالص را تنها از طریق فروشگاه‌های گوگل‌پلی و اپل‌استور کسب کرده است. در نتیجه، درآمد این بازی برروی پلتفرم‌های دیگر نظیر رایانه‌های شخصی و یا پلی‌استیشن در این گزارش محاسبه نشده‌اند.

به گفته‌ی بسیاری از بازی‌بازان، بازی Genshin Impact علاوه بر شباهت خود به بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild، ویژگی‌های بسیار خوب دیگری نیز دارد که در محبوبیت شدید این بازی سهیم بوده‌اند. عواملی نظیر گرافیک بصری، شخصیت‌های جالب و مکانیک‌های به‌روز و سرگرم‌کننده از جمله‌ی این موارد هستند. از طرفی دیگر به‌نظر می‌رسد که این بازی با به‌روزرسان‌های متنوعی که دریافت می‌کند همچنان به پیشرفت و درآمدزایی خود ادامه دهد و اضافه‌شدن شخصیت‌های جدید نیز باعث شوند تا از تکراری شدن بازی جلوگیری شود.

بازی Genshin Impact، هم‌اکنون برروی کنسول پلی‌استیشن ۴، پلتفرم رایانه‌های شخصی و سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS دردسترس قرار دارد.

0
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید