گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

نیل دراکمن به عنوان رئیس استودیوی ناتی‌ داگ انتخاب شد

به‌روزرسانی جدید منتشر شده در وبسایت ناتی‌ داگ (Naughty Dog)، تغییراتی را در ساختار سلسله مراتبی تیم توسعه نشان می‌دهد که قابل توجه است.

ساعاتی پیش به طور رسمی اعلام شد که آقای نیل دراکمن (Neil Druckmann)، مغز متفکر سری The Last of Us، در کنار ایوان ولز (Evan Wells)، سمت ریاست این استودیو را بر عهده گرفته است. دراکمن برای مدت سه سال مسئولیت معاون مدیرعامل را بر عهده داشت اما حالا می‌تواند کنترل بیشتری داشته باشد. تغییرات دیگری نیز رخ داده است که در پیام منتشر شده از سوی آقای ولز در مورد آن اطلاعات بیشتری دریافت خواهید کرد. در به‌روزرسانی منتشر شده آمده است:

امروز قصد دارم اخبار بسیار خوبی را پیرامون ارتقاء نقش‌ها در استودیو منتشر کنم:

پس از فعالیت سه ساله در نقش معاون مدیر عامل، نیل دراکمن برای مدیریت استودیو به من ملحق خواهد شد. در کنار وی، الیسون موری (Alison Mori) و کریستین گیرلینگ (Christian Gyrling) نیز نقش معاونت مدیر عامل را بر عهده می‌گیرند. قبل از این الیسون کارگردان عملیات بود و کریستین نقش کارگردانی برنامه‌نویسی را بر عهده داشت.

ما تیم خارق‌العاده‌ای داریم و کار کردن در کنار هر یک از اعضای تیم توسعه به شدت با معنا و جذاب است. من به همه‌ی آن‌ها بابت دستاوردهایشان افتخار می‌کنم.

+1

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Dexter03 گفت:

  نیل دراکمن نویسنده بزرگیه و شایستگی این سمت رو داره.
  ولی با اعتقاداتش زیاد موافق نیستم. اگر بازی مثل لست۱ بسازه خوبه ولی اگر بخواد همه رو مثل لست۲ کنه کار جالبی نیست.

  17Thumb up 37Thumb down
  • majid گفت:

   حالا دراکمن یه بازی ساخت خوبیه موقع اینکه گفتن به جای مارکوس افسانه ای یهع دختر بچه قرار کاراکتر بعد گیرز بشه به به چه چه میکردین

   24Thumb up 7Thumb down
   • Dexter03 گفت:

    منظورم مسائل فمنیستی نیست. بلکه همجن‍.سگراییه
    الان باز میخوای بیای بگی تل می وای همین بود. لطفا وقتی اطلاعات نداری حرف نزن. تو برو اول تل می وای رو بازی کن بعد ببین اصلا ربطی به همجن‍.سگرایی نداره. بلکه طرف ترنسه. و ترنس بودن هم چیز بدی نیست توی ایران هم زیاده که ترنس هستن و عمل میکنن.
    متاسفانه این موضوع همجن‍.سگرایی داره باعث میشه سونی برای گرفتن متا و گوتی ازش زیاد استفاده کنه. شایعه شده FF7 پارت دومش قراره شخصیت کانن همجن‍.سگرا بشه. ببین این روش برای متا گرفتن اصلا کار درستی نیست.
    من تعجب میکنم سونی خودش همه بازیاش عالی بودن و متای بالایی داشتن ولی چرا میخواد به این سمت ببره. یعنی تنها دلیلش گرفتن گوتیه واقعا؟!

    11Thumb up 29Thumb down
    • ۱- اصلاََ موضوع و پیام اصلی TLOU 2 چیز دیگریست و اگر شخصی نگاهی سطحی به بازی داشته باشه مسائل SJW رو بزرگ جلوه میده وگرنه بازی کلاََ یک پیام متفاوت رو به مخاطب میرسونه. از طرفی ریشه‌های شخصیت ها رو تغییر نداده. الی ماهیتش همین بوده و خواهد بود.
     ۲- مگر سونی چند تا بازی داده که از چنین مواردی درش استفاده شده که فکر می کنید سونی به این سمت رفته؟ فقط یک tlou 2 هستش اونم پیام اصلیش چیز دیگریست که متاسفانه کسی به اون هدف اثر نگاه نمی کنه. الان Ghost of Tsushima به این جهت رفته بود؟
     ۳- این که FF 7 Remake Part 2 به این سمت بره و شخصیت های پیرامون این موضوع داشته باشه چه ربطی به سونی داره؟ این بازی توسط Square Enix و دیدگاه های این شرکت ساخته میشه و سونی فقط قرارداد انحصاری باهاشون میبنده.
     خلق محتوا برای مردم، مخصوصا مردم امروزی کار بسیار سختی شده چون به شدت فراموش‌کارن. دراکمن همونیه که tlou 1 رو توسعه داده و قبلش نقش مهمی در آنچارتدها داشت این که یک انسان در مقطعی تصمیم اشتباه بگیره (که به نظر من نگرفته) مورد عجیبی نیست که یک سریا برخورد شدید دارند. دیدگاه بعضی از مخاطبین رو که خوندم متوجه شدم چقدر ترسناکه جای توسعه‌ دهنده‌های بزرگی مثل دراکمن، کوجیما، میازاکی و میکامی و … باشی، حتی اگر ۲۰ سال خدمت بی نقص به صنعت گیم بکنی اما یک پروژه تصمیم نا به جا گرفته بشه کسی رحمی بهت نداره و سابقه‌ی ۲۰ ساله ات رو نادیده میگیرن. همین کوجیما کلی خدمت به صنعت گیم و ژانر مخفی کاری داشت اما یه سری مخاطبین بخاطر death stranding چکار که نکردن! نه تنها این رویکرد مخاطب ها نسبت به یک پروژه ی متفاوت به دور از منطق هستش بلکه باعث میشه این سازنده ها از ریسک کردن و خلاقیت دور بشن و اعمال هر تغییری براشون ترسناک باشه.

     34Thumb up 8Thumb down
     • Dexter03 گفت:

      خب آقای کریمی دقیقا حرف من همینه. با اینکاری که سونی کرد میتونه بقیه سازنده هارو به این سمت ببره که اونا هم از همین موارد استفاده کنن تا نمره بهتری بگیرن. کاندید گوتی بشن.
      دث استرندینگ بازی نکردم نظری ندارم.

      یه مسئله ای رو میخواستم بعد از گوتی شدن لست بگم ولی مجبورم کردین الان بگم.

      من کاری به دلایل کشتن یا پایان بندی بازی ندارم

      اون زمان که اولین بار لست۱ رو بازی کردم من با شخصیت جوئل زندگی کردم
      استایل مردونه
      حس پدرانه نسبت به الی
      و اون غم دخترش که همیشه همراهش بود
      روند انتقال حس به مخاطب کاملا دقیق و بی نقص
      و اماده برای کامل تر شدن روند داستان الی و جوئل
      پخته تر شدن
      و در نهایت تبدیل به شاهکار شدن
      و اماده سازی برای قسمت بعد

      ولی در نهایت نویسنده بازی تصمیم میگیره به تعریف داستانی از جوئل و گذشته بپردازه
      و یه دلیل برای کشتنش پیدا کنه
      که کاره خیلی راحتی هم هست میشد هزار پیچش داستان دیگه درست کرد
      و جوئل رو سزوارا مرگ دونست

      ولی میگم چرا
      چرا اصلا باید این داستان رو برای جوئل رقم بزنند
      شخصیتی که خودشون سال ها برای پرورشش تلاش کردن
      چرا به جای مسبب بدبختی کردن جوئل
      پیوند این دوتا توی این نسخه نباید به اوج خودش می‌رسید و یه شاهکار دیگه رقم میزد. چرا نباید با یک ایده جدید حس خاصی رو به مخاطب القا میکرد

      مثل همه ترولوژی های فیلم و گیم ها و کتاب ها شد
      مهم ترین دلیلشم فمنییسم و همجن‍.سگرایی هست
      چون به الی باید دلیلی میداد که اون قدرت دخترونشو نشون مخاطب بده
      تک و تنها کابوس همشون باشه
      اخر بازی قدرت اول گیم باشه و به رستگاری برسه

      3Thumb up 27Thumb down
      • این چراهای شما برای هر داستان و هر روایتی قابلیت مطرح شدن داره. چرا باید داستان فیلم x به شیوه‌ی y به پایان برسه. چرا نداره، این دغدغه‌ی اصلی کارگردان و نویسنده ها بوده. اگر روایت مثل قبلی اون پیوند همیشگی رو حفظ می کرد دیگه اون تحول به وجود نمیومد. این که بازی دو دستگی ایجاد می کنه نقطه‌ی قوتشه و نشون میده ذهن مخاطب رو درگیر کرده و اتفاقا نسبت به بازی اول بلندپروازانه تره. اگر بازی به این سادگی که شما میگین چینش اتفاقات داشت الان یا همه عاشق بازی بودن یا همه ازش متنفر بودن. بازی های ناتی داگ هیچ کدوم داستان پیچیده ندارن بلکه این روایت نوآورانه و بعضاََ بی نقص استودیو هستش که قدرت اصلی ناتی‌ داگ رو به رخ میکشه. بازی اول یک داستان ساده‌ی پدر فرزندی و هدفی به شدت پیش پا افتاده رو دنبال می کرد اما این روابط دو شخصیت اصلی بود که تفاوت ایجاد می کرد در این مدیوم. بازی دوم هم دقیقاََ همین رویه رو پیش میگیره با این تفاوت که هدف بازی جدید روابط بین دو شخصیت نیست بلکه جدایی و نفرت در مرکز اصلی قرار میگیره.
       اسپویل
       .
       .
       .
       .
       یک داستان ساده‌ی انتقام با اتفاقات و اهدافی پیش پا افتاده که در روایت هم نوآورانه عمل می کنه هم پیام خوبی رو میرسونه (البته مشکلات جزئی هم وجود داره اما در زمینه‌ی انتقال پیام عملکرد کم نقصی داره) این که میگین “چرا نباید ایده‌ی جدید داستانی به وجود می‌آمد؟” دقیقاََ مطابق صحبت قبلی من هستش ایده‌های ناتی داگ در رابطه با نحوه‌ی روایت شکل می‌گیره نه داستان. انتقام موضوعی ساده‌اس. این که انتقام گرفتن باعث آرامش هم نمیشه موضوعی ساده اس. اما کاری که ناتی داگ در زمینه‌ی روایت این دو موضوع می کنه قابل توجه هستش. به عنوان مثال ما چندین بار فلشبک “ابی” به لحظه‌ی مرگ پدرش رو میبینیم هر بار با یک صحنه‌ی منحصر به فرد رو به رو میشیم، این که ابی با کشتن جوئل به آرامش نمیرسه دقیقاََ با این کابوس ها روایت میشه اما زمانی که با کمک به “لو” و “یارا” به رستگاری میرسه پدرش رو در وضعیتی خوشایند میبینیم. الی هم دقیقاََ همین نمادگذاری هایی رو داره. بنابراین ناتی داگ مثل همیشه در زمینه‌ی روایت و رسیدن به پیام عملکرد بی نظیری داره اگرچه گفتم یه سری جزئیات قابل بحث وجود داره که قصد دارم سر پست TGA و انتخاب بین Hades و TLOU 2بیشتر قضیه رو باز کنم

       21Thumb up 4Thumb down
       • Dexter03 گفت:

        ببینین درسته از فلش بک ها و پیچش های داستانی به بهترین شکل استفاده شد ولی بنظرم حفره های توخالی زیادی توی داستان بازی وجود داشت.
        مشکلی که قبل از اون توی هیچ کدوم از بازیای ناتی داگ ندیده بودم
        شاید همین تحول داستان و ایده جدید رو به شکل خیلی بهتری میتونست پیاده کنه. تا بازی هم موفق تر باشه.
        نه اینکه همچین بازی با این پشتوانه بزرگ قسمت اول و هایپ خودش ۶ ملیون بفروشه.
        بنظرم خیلی ها هم هم عقیده من باشن ، چون اگر نبودن فروش بازی از ۱۰ ملیون گذشته بود و یوزر اسکور بازی دیگه ۶ نبود. حالا شما هی بگین کسایی که بازی نکردن نمره دادن. اتفاقا کسایی که بازی کردن نمره دادن و نارضایتی خودشون رو بیان کردن.

        5Thumb up 19Thumb down
        • حفره‌های داستانی همان دلایلی هستن که میگم بخش داستانی بی نقص نیست اما هر بازی در تاریخ شامل حفره‌های داستانی میشه. نسخه‌‎ی اول TLOU بی نقص نیست هم Pace بازی می تونه برای خیلیا خسته کننده بشه هم این که حفره های داستانی داره (کمتر از بازی دوم) مثلاََ زمانی که جوئل زخمی میشه و عملاََ در اون شرایط نجاتش غیرممکنه. اگر با ذره بین دنبال مشکلات بگردی در بازی های مختلف ۹۰ درصدشون حفره های روایتی دارن یا مشکلات سرعت روایت درشون وجود داره. tlou 2 از اون دسته بازی هایی هستش که بخاطر انتظارات بالا، به شدت وارد جزئیات شدن بازی‌بازها و حق هم دارن چون بازی هایپ رو بالا برده ولی به نظر من حق این بازی زیر ۹ نیست همونطور که ۱۰/۱۰ ارفاق زیاد از حده. حفره‌های روایتی خوشبختانه تاثیری در رساندن پیام ندارن اما اگر برطرف میشدن حس بهتری به مخاطب القاء می‌شد. اگر دقت کنین داخل کامنت بالا گفتم بازی دو دستگی ایجاد کرده و همین دلیلی بر تامل برانگیز بودن اثر هستش. نمرات پایین یوزرها هم یک دلیل اساسی نداره بلکه عوامل مختلفی درش تاثیر دارن:
         ۱- مطمئناََ موج سواری برخی فن بوی ها بی تاثیر نیست اما خب تنها دلیل هم نیست.
         ۲- اصلی ترین دلیل همان دو دستگی هستش.
         ۳- احساسی عمل کردن گیمرها. و…

         17Thumb up 4Thumb down
        • Dexter03 گفت:

         بله هر کس عقیده ای راجب بازی داره. منم به عقیدتون احترام میذارم.
         مثلا شاید از نظر شما بهترین بازی نسل هشت ناتی داگ همین لست۲ باشه. ولی من آنچارتد۴ رو ترجیح میدم Rose

         6Thumb up 21Thumb down
     • Old_Gamers گفت:

      سونی به این سمت رفته بدلیل اینکه تو جدیدترین اثرش ازش استفاده کرده . فقط هم سونی نیستش .

      0Thumb up 9Thumb down
      • جدیدترین اثر سونی ghost of tsushima هستش که استفاده‌ای از این مسائل دیده نمیشه. وقتی جاش بوده استفاده شده و اونم نه هر استفاده ای به بهترین شیوه و هیچ مشکلی هم ندارم باهاش چون شخصیت ها از همون ابتدا این ویژگی رو داشتن. تازگیا هم اتفاق نیفتاده. dlc left behind رو بازی کنید متوجه میشین.

       13Thumb up 0Thumb down
       • Old_Gamers گفت:

        میاد تو یک ای پی بسیار معروف ازش استفاده میکنه که مطمئن باشه مخاطب فراوون داره نه گوست اف توشیما .

        0Thumb up 11Thumb down
        • سونی این تصمیم گیری رو نکرده عقیده‌ی کارگردان بوده همونی که انچارتد ۴ و نسخه‌ی اول رو هم ساخته بود و هیچ اثری از این موارد نبود.کار جالبی نیست که بخاطر یک پروژه شخص یا شرکت رو بکوبیم. اگرچه پروژه خیلی هم پیام درست و حسابی داره و اصلا نیازی به دفاع کردن ازش نیست. بیشتر منظورم اینه که اگر شرکتی مضمون خاصی رو انتخاب می کنه قرار نیست تا ابد همون مضمون رو حفظ کنه. اون اقلیت هایی هم که میگین ۵ درصدن. پروژه‌های بازی‌های ویدیویی هم حد همون ۵ تا ۱۰ درصد به این موارد میپردازن مگر این که بخواین سینما رو هم قاطی گیمینگ کنید.

         11Thumb up 1Thumb down
     • Old_Gamers گفت:

      سونی نمیاد تو بازی گوست اف توشیما از این موارد بزاره میاد تو یه ای پی بسیار معروف و شناخته شده که مطمئن هست فروش نجومی داره استفاده میکنه تا بهتر دیده بشه .

      1Thumb up 10Thumb down
      • اولاََ گوست او سوشیما فروشش بیشتر بوده. دوما پروژه ی TLOU 2 دغدغه ی فکری تیم سازنده بوده نه سونی. دراکمن از اواخر tlou 1 این روایت رو در ذهن داشته. روی چه حساب یک پروژه دلیل بر این شده که شرکت سونی شیطان بزرگه و خواسته عقایدش رو داخل بازی داد بزنه حداقل به شرکتی اتهام بزنید که در گیمینگ سابقه‌ی زیادی در این موارد داشته.

       13Thumb up 1Thumb down
    • Dexter03 گفت:

     منم گفتم سونی برای ساخت بازی شاهکار به این موارد نیازی نداره.
     اونه دی ال سی که میگی چطوریه؟ من نسخه ps4 رو بازی کردم. باید دی ال سی جداشو میگرفتم؟
     در ضمن کامنت جدیدم رو بخون تا باورت بشه بازی کردم که دارم این حرفو میزنم

     1Thumb up 14Thumb down
     • System Shocker گفت:

      توی همون نسخه ریمستر ps4 هست و خیلی هم تابلوعه تو منوی شروع بازی.کامنت بالا رو هم خوندم و میتونم بگم که داستان لست ۱ هم همینجوری بود و کاملا الی داخلش قدرتمند و زرنگ و مستقل نشون داده شده بود.

      اسپویل لست ۲

      و در ضمن لست ۲ در راستای داستان و هدف دراکمن شخصیت هارو فدا کرد.آیا غیر جول انتخاب میکرد مخاطب به انتقام گرفتن اهمیت میداد؟ نه!
      امیدوارم حالا که حرفتو زدی دیگه زیر پست برنده های گیم اواردز این رو نفرستی.
      به هر حال ما فهمیدیم نظرت چیه و من بهش تا حدودی احترام میزارم

      13Thumb up 1Thumb down
    • Old_Gamers گفت:

     این موردی که گفتی فقط منحصر به گیم و سونی نیست الان تو تمام فیلمها و سریالها باید یه نشونه ازش رو ببینیم و موردی کاملا دستوری هستش . واقعا نمیدونم گرایش ج ن س ی ۵ درصد از افراد جامعه چرا باید اینقدر مهم باشه که تو همه جا سفارش بشه و کسی هم جرات اعتراض نداشته باشه .

     1Thumb up 9Thumb down
     • همه جا؟ چند درصد از آثار سونی به شیوه‌ی محوری از این مسائل استفاده کردن؟ ما که قبلا نه در آثار ساکرپانچ دیدیم اینجوری که شما میگین نه در آثار ناتی داگ. اونقدری هم بوده در حد و اندازه‌ی مناسب و شیوه‌های به جایی شکل گرفته. اتفاقا برعکسه به نظر من. بازی‌بازها حساس شدن که مبادا اثری از این موارد در بازی باشه. اگر ناتی داگ ۹۰ درصد بازی هاش این مدلی بود باز یه چیزی ولی وقتی تنها یک اثر با این رویکرد داده نمی دونم چرا خودتون رو به در و دیوار می کوبین که تخریب کنید و بگین ۵ درصد فلانن و چرا اینا اینکارو می کنن. در ضمن ناتی داگ نیومده شخصیت اصلیشو ناگهان تغییر بده و گرایششو از حالتی به حالت دیگر دگرگون کنه الی از همون اولی همینی که میبینید بوده. بازی اول هم بهش اشاره شده. جایی اشتباهه این موارد که مثلا بیان ۰۰۷ رو سیاه پوست کنن یا … بخشی که اصلا قابل درک نیست اینه که بخاطر یه بازی یه عده پرونده‌ی استودیو و حتی سونی رو میبندن. چی میشه یه بازی به چنین رابطه ای پرداخته باشه؟ حداقل صبر کنید ببینیم پروژه‌ی بعدی ناتی داگ چی میشه. تا یه اثر رو دیدین میگین اره سونی رفته فلان سمت.

      12Thumb up 1Thumb down
      • Old_Gamers گفت:

       گامنت رو با دقت بخونید . نگفتم سونی همه جا استفاده کرده فیلمها و سریالها رو مثال زدم . من هر چی بگم شما فقط سونی و ناتی داگ رو مثال میزنید . لابد فیلم و سریال نمیبینید جدیدا .!! به کدوم در و دیوار زدم خودمو ؟ واضحه همه چیز .

       1Thumb up 9Thumb down
       • اینجا گیمفاس ما هم در مورد بخش گیمینگ شرکت ها صحبت می کنیم اگر اعتراضی به بخش پیکچرز دارید بهتره وبسایت های سینمایی رو دنبال کنید و کامنت بذارین. بخش گیمینگ سونی نه مدیریتش با پیکچرز یکی هستش نه ارتباط خاصی دارن. از پروژه ها هم معلومه بخش گیمینگ سونی مگر چقدر درگیر این موارد شده یه TLOU 2 دیدین هم اینده اش رو قضاوت کردین هم قصد دارین گذشته رو تغییر بدین. نمی دونم این چه طرز فکریه که تا یه استودیو یه پروژه‌ی خاص بر ضد علایق افراد منتشر می کنه فکر می کنن تا ابد قراره بازی این مدلی منتشر کنن و دیگه سونی از مسیر منحرف شده و می خواد عقایدشو فرو کنه توی ذهن مخاطب.

        12Thumb up 1Thumb down
 • Mr. morgan گفت:

  مبارکش باشه Rose امید وارم بازم این استودیو شاهکارایی مس لست دو بسازه و البته امید وارم نیل دراکمن از این پست برای ترویج باور هاش تو بازیای بعدی سوع استفاده نکنه Smug

  12Thumb up 0Thumb down
 • خنده داره….توی خبر های قبلی از این یارو داشتن بت میساختن ولی الآن که خبر رئیس ناتی داگ شدنش اومد‌…همه دارن می کوبنش

  3Thumb up 30Thumb down
  • Neil_druckman گفت:

   همین یارو تونست بازیی بسازه که خیلیا رو سرگرم کنه.اما متاسفانه بعضی ها با تحویل دادن امثال تو به جامعه آسیب شدیدی به کشور میزنن

   23Thumb up 3Thumb down
   • فعلا که اکثر کامنت های همین خبر یک چیز دیگه میگه=))))))
    این یارو هم چیزی جز ضرر واسه هنر صنعت گیم نیست
    اکثریت هم این مسئله رو قبول دارن
    با همین لست ۲ هم آسیب شدیدی به صنعت گیم زده
    خوشبختانه هم اکثریت مخالف بازی بودن و از بازی حمایت نکردن تا معنی هنر از صنعت گیم پاک نشه

    2Thumb up 28Thumb down
    • Drama گفت:

     همینطور هیترای بازی امثال تو ادامه بدید ولی فایده نداره میبینید که بازی موفق شد جوایز رو هم میبره تو مراسم مختلف دراکمن رو هم اینقدر هیت کردین که رئیس ناتی داگ شد همینطور برید جلو دمتون گرم ROTFL

     15Thumb up 1Thumb down
  • سینا گفت:

   اعتقادات تندوتیزی داره.باید مراقب بود که بازی رو واسه خودش تریبون نکنه.

   8Thumb up 1Thumb down
   • فعلا با لست ۲ تریبون کرده
    ولی جالبه که خودت از لست ۲ دفاع میکنی

    3Thumb up 17Thumb down
    • پیمان حالا همه چیو بذار کنار به من گوش کن یه دقه..
     تو قبول نداری من از هر کسی بیشتر شبیه می تونستم باشم به ترولای لست؟یاحالا منتقدای لست؟
     تو که خودت اطلاع داری چقدر سر LGBT بحث کردم.. از همون E3 2018… ولی وقتی خودم دو بار پارت ۲ رو تموم کردم واقعاً بدون تعصب بازی رو رفتم.. واقعاً به نظرم اثر سطح بالایی اومد از همه جهات.. اون مسائل رو هم تو بازی کم رنگ دیدم… واقعاً احساس کردم اگه بیام از بازی بد بگم، حق که مهم ترین چیز هست تو دنیا واسم رو له کردم..
     خلاصه که آره، اگه بنا به ترول بود، من از تو بهش نزدیک تر بودم.. ولی حقیقت رو چیز دیگه ای دیدم..

     9Thumb up 1Thumb down
    • oculus rift گفت:

     چه سالی شده برای تو نیل دراکمن میره عضو هیات مدیره میشه لست ۲ قراره بهترین بازی سال که هیچی بهترین بازی نسل هشت بشه تبریک میگم بهت detroit

     7Thumb up 2Thumb down
  • بحث بازی با ریاست فرق داره
   اینکه یه نفر تو بازیسازی استعداد داشته باشه و خوب باشه دلیل نمیشه ریاست یه استدیو به این بزرگی رو بدن دستش
   به نظر من یکم زود بود هنوز

   2Thumb up 3Thumb down
   • reza_tport گفت:

    کم از امثال این نداریم
    هر کاری تخصص خودشو میطلبه مثلا من قهرمان کشتی جهان هستم دلیل نمیشه برم شهردار بشم

    3Thumb up 1Thumb down
    • Ozhan گفت:

     مگه میخواد فرماندار کالیفورنیا بشه؟؟؟
     همونطور که قهرمان کشتی میره مربی کشتی میشه اینم میتونه رییس استدیو بشه
     چه مقایسه های چرتی میکنید بخدا

     2Thumb up 0Thumb down
     • reza_tport گفت:

      کارگردانی یه بازی با حساب کتاب مالی و مدیریت فرق داره
      شما میگی هر کی جایی کار میکنه اخر باید مدیر اونجا بشه بیخود نیست اینقدر مدیر تو مملکت داریم اینطور که معلومه مدیرم پرورش دادن
      اون کشتی هم مثال زدم چون نمونشو همینجا داریم
      او فرماندار کالیفرنیا هم که همون پرورش اندامیه (ارنولد) هستش که به خاطر محبوبیتش فرماندار شد نه تخصص و مدیریتش
      در اخرم منم که همیشه چرت و پرت میگم و بدون توهین به دیگران نمیتونم نظر بدم

      0Thumb up 0Thumb down
     • رییس استدیو…..
      خب الان که کامل خوندم با تیتر فهمیدم رییس نشده
      نایب رییس شده اگه درست ترجمه کرده باشم
      اما خب رییس شدن مخصوصا برای استدیو ی بزرگی مثل ناتی داگ قابلیت میخواد
      و گرنه اخر و عاقبت اینم میشه مثل ۳۴۳ و کوالیشن
      درسته اینا استدیو های خوبین ولی به خاطر اینکه زیر دست بد کسایین نمیتونن از پتانسیلشون استفاده کنن
      یا بایوور که کلا به خاطر مدیریت غلط به خاک رفت
      ( همونطور که قهرمان کشتی میره مربی کشتی میشه اینم میتونه رییس استدیو بشه )
      با کمال احترام عزیز
      این حرفت خیلی چرت بود
      ایا هر فوتبالیستی سرمربی خوبی هم میشه؟
      مارادونا که بهترین فوتبالیست بوده
      ایا مربی خوبی هم بود؟
      نه حتی تو لیگ خودشون هم یه مربی متوسط هم نبود
      پس ربطی نداره

      2Thumb up 0Thumb down
 • کسی یادش هست میگفتن ناتی داگ میخواد یه شوتر معرفی کنه؟
  خیلی دوست دارم توی گیم اواردز معرفی بشه ولی احتمالش پایینه

  6Thumb up 0Thumb down
 • Amir.gamer234 گفت:

  چه جالب امروز تولد نیل دراکمن هم هست و به عنوان هدیه ی تولد خبر رییس شدنش رو دادن
  مبارکش باشه Yes

  6Thumb up 0Thumb down
 • Kenneth Levine گفت:

  خوش بحال با استعداد هایی که کشف میشن و حمایت میشن.کاشکی که به خالق مکس پین هم اهمیت داده میشد.

  12Thumb up 1Thumb down
 • Uncle Broom گفت:

  ایول الان راحت میتونه آبی گرمترین رنگ است بسازه خداروشکر

  6Thumb up 12Thumb down
 • Grandwarden گفت:

  خوشحالم این که این آدم‌ دوست داشتنی داره همینطور پله های ترقی رو طی میکنه و روز به روز افراد بیشتری از استعدادش مطلع میشن.به امید این که امسال بالاخره جایزه رو ببره و نامش بره در تالار افتخارات این مراسم.

  10Thumb up 2Thumb down
 • aladarlover گفت:

  هرجور دلتون میخواد کامنت بزارید هیت کنید ولی حقیقت عوض نمیشه
  برترین بازی تاریخ Mad

  11Thumb up 4Thumb down
 • oculus rift گفت:

  تبریک بهترین کارگردان بهترین نویسنده و بهترین رعیس یک شرکت بازی سازی در دنیای گیم که امیدوارم زیر نظر نیل دراکمن the last of us part 3 به بهترین بازی نسل ۹ تبدیل شه دقیقا مثل لست ۲ که بهترین بازی نسل هشته

  11Thumb up 3Thumb down
 • Ninja theorey گفت:

  ماکرو با پولهای فراوانش میتونه پیشنهاد بده تا این آقای نیل بیاد به تیم ماکرو .

  1Thumb up 9Thumb down
گیفتی