کنترل‌های لمسی به برخی از بازی‌های سرویس Xbox Game Pass اضافه می‌شود

13 آذر 1399 - 23:59

مایکروسافت به تازگی از ۸ بازی دیگر از سرویس اشتراکی Xbox Game pass نام برده است که به زودی برروی دستگاه‌های اندروید، از کنترل‌های لمسی و اصطلاحا Native پشتیبانی خواهند کرد.

سرویس Xbox Game pass مایکروسافت نه تنها تعداد زیادی بازی با کیفیت را در اختیار دارندگان اکس‌باکس وان و سری اکس قرار می‌دهد، بلکه برروی رایانه‌های شخصی و اندروید هم قابل دسترسی است. البته برروی اندروید شما بازی را استریم می‌کنید و در واقع از xCloud استفاده می‌کنید. اکثر عناوین گیم پس به هنگام بازی برروی پلتفرم اندروید، نیازمند یک کنترلر اکس‌باکس هستند، اما این موضوع به زودی برای تعدادی از بازی‌های این سرویس تغییر خواهد کرد. تایید شده است که ۸ بازی که معروف‌ترین آن‌ها Bloodstained: Ritual of the Night است، به زودی از کنترل‌های لمسی پشتیبانی خواهند کرد. در ادامه می‌توانید فهرست کامل این بازی‌ها را مشاهده کنید:

  • Bloodstained: Ritual of the Night
  • Golf With Your Friends
  • Hyperdot
  • Ikenfell
  • Indivisible
  • ScourgeBringer
  • The Touryst
  • Vambrace Cold Soul

در واقع ماه دسامبر قرار است به روز بزرگی برای سرویس Xbox Game Pass تبدیل شود. نه تنها عناوین مذکور از پشتیبانی لمسی پشتیبانی خواهند کرد، بلکه تعداد زیادی بازی جدید هم برروی این سرویس منتشر خواهند شد که مشهورترین آن‌ها Control، جدیدترین ساخته‌ی استودیوی رمدی (Remedy) است. این بازی هم برروی اندروید و هم کنسول و رایانه‌های شخصی در دسترس خواهد بود. بازی Control درست مانند تمام عناوین رمدی، ایده‌های بسیار جالبی دارد و طرفداران خاص خود را هم جذب کرده است. البته مشکلات فنی و عملکرد بسیار ضعیف برروی کنسول‌های نسل هشتم، کمی به آوازه‌ی این بازی آسیب زد که این مشکلات برروی کنسول‌های نسل جدید وجود ندارد و حتی ممکن است با عرضه‌ی ارتقای نسل بعدی، شاهد بازی بسیار زیباتری برروی کنسول باشیم.

البته با اضافه شدن بازی‌های جدید، برخی از عناوین هم این سرویس را ترک خواهند کرد. سرشناس‌ترین بازی‌هایی که این ماه سرویس Xbox Game Pass را ترک می‌کنند، عنوان مستقل Untitled Goose Game و Metro: Last Light Redux هستند. پس اگر به این بازی‌های علاقه‌مند هستید، بهتر است هر چه سریع‌تر آن‌ها را تجربه کنید.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید