بیشترین فروش Okami HD برروی کنسول نینتندو سوییچ بوده است

۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۰

اگرچه بسیاری از هواداران بازی Okami باور دارند که این عنوان یکی از بهترین بازی‌های عرضه شده در زمان خود محسوب می‌شود ولی متاسفانه این بازی تحسین شده در نهایت به یک شکست تجاری برای شرکت کونامی (Konami) تبدیل شد. خوشبختانه این شرکت تصمیم گرفت کیفیت بازی را بهبود بخشیده و آن را تحت عنوان Okami HD برای پلتفرم‌های جدید نیز عرضه کند که این موضوع با استقبال بسیار خوب بازی‌بازان و هواداران نیز روبه‌رو شد.

تازه‌ترین اطلاعات لو رفته از شرکت کونامی آمار جدیدی از فروش و میزان موفقیت بازی Okami HD را در اختیار ما قرار داده است. نکته‌ی جالب اطلاعات منتشر شده این است که با وجود انتشار بازی برروی اکثر پلتفرم‌های موجود، بازی Okami HD بیشترین فروش خود را برروی کنسول هیبریدی شرکت نینتندو یعنی نینتندو سوییچ تجربه کرده است.

براساس آمار منتشر شده، نسخه‌ی نینتندو سوییچ بازی Okami HD با فروش ۶۰۰ هزار نسخه‌ای در صدر جدول قرار گرفته است. بعد از آن پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول پلی‌استیشن ۳ به ترتیب با فروش ۵۳۶ هزار نسخه و ۵۲۹ هزار نسخه در جایگاه‌های بعدی قرار می‌گیرند. جایگاه بعدی لیست منشتر شده به کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ با فروش ۴۴۵ هزار نسخه‌ای تعلق گرفته است و در نهایت، کنسول اکس‌باکس وان با آمار فروش ۱۲۱ هزار نسخه‌ای در جایگاه آخر قرار می‌گیرد.

بد نیست بدانید که نسخه‌ی اصلی بازی که برروی دو کنسول پلی‌استیشن ۲ و Wii منتشر شده بود در مجموع فروشی معادل ۶۰۰ هزار نسخه (حدود ۳۰۰ هزار نسخه برروی هر کنسول) را تجربه کرده بود. با توجه به این موضوع، بیشترین فروش بازی Okami برروی کنسول نینتندو سوییچ صورت گرفته است.

حال باید منتظر ماند و دید آیا شرکت کونامی در آینده نسخه‌ی بعدی این سری را توسعه می‌دهد یا خیر. پیش از این شایعاتی منتشر شده بود که بیان می‌کرد شرکت کونامی برای مدتی محدود با استودیوی پلاتینوم گیمز (PlatinumGames) برای توسعه‌ی بازی Okami 2 همکاری کرده ولی در نهایت توسعه‌ی بازی به دلیل مشکلات به وجود آمده متوقف شده است.

0
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید