گیفت کارت
گیفت کارت
گیفت کارت 98

آینه‌‌ای شکسته | نمرات بازی Twin Mirror منتشر شدند

بازی جدید شرکت بندای نامکو (Bandai Namco) و استودیوی دونتناد اینترتینمنت (Dontnod Entertainment) که مخاطبان بسیاری را از زمان معرفی‌اش جذب خودش کرده بود سرانجام منتشر شد. با توجه به سابقه‌ی بسیار خوب استودیوی دونتناد اینترتینمنت در ساخت و توسعه عناوینی مانند Vampyr و Life is Strange، مخاطبان انتظار عنوانی جذاب و تاثیر گذار را داشتند ولی نمرات بازی نشان از عدم تحقق این موضوع دارد. بازی Twin Mirror برای پلتفرم رایانه‌های شخی از طریق اپیک گیمز استور (Epic Games Store) و کنسول‌های پلی‌اسیتشن ۴ و اکس‌باکس منتشر شده است. این بازی ساختاری مشابه با عناوین سبک ماجراجویی روان‌شناختی دارد. داستان این بازی در مورد خبرنگار سابقی به نام سم هیگز (Sam Higgs) است . او مهارت‌های ذهنی خاص و متعددی برخوردار است که این مهرات‌ها در مکانیزم گیم‌پلی بازی تاثیر به‌سزایی دارد. امروز نمرات این عنوان منتشر شد و توانسته تا کنون میانگین نمرات ۶۷ را به‌دست آورد. در ادامه نظرات منتقدین در مورد این بازی را مشاهده خواهیم کرد.

Shack News 8/10

عنوان جدیدی استودیوی دونتناد اینترتیمنت یک تجربه‌ی ارزشمند است. داستان بازی توسط یک ماجرای رمزآلود و جذاب آغاز می‌شود و روابط پیچیده‌ی که بین شخصیت‌ها وجود دارد از همان ابتدا مخطاب را درگیر می‌کند. اگرچه شخصیت پردازی نقش اصلی کمی کلیشه‌ای به نظر می‌آید، اما توانایی‌های منحصر به فرد او جذابیت خاصی به بازی می‌بخشد. دونتناد اینترتیمنت همچنان در ساخت داستان‌های منحصر به فرد و جذاب متخصص است.

Hobby Consolas 8/10

استودیوی دونتناد اینترتیمنت ماجراجویی بزرگی را بر اساس همان عناصری که در عنوان موفق این استودیو یعنی Life is Strange دیده بودیم، ارائه می‌دهد. یک داستان خوب، پر از شخصیت‌های پیچیده و مضامین بزرگسالان از نکات مهم این بازی به شمار می‌آیند. توانایی‌های ذهنی شخصیت سم بسیار بازی را جذاب می‌سازد.

Stevivor 7/10

بازی Twin Mirror تجربی‌ترین اثر استودیوی دونتناد اینترتینمنت در طی دوران فعالیت‌شان به حساب می‌آید، اگرچه در مقایسه با آثار قبلی خودشان بسیار کم فروغ‌تر ظاهر می‌شود.

TheSixthAxis 7/10

عنوان Twin Mirror از بسیاری جهات تکامل طبیعی عناوین ماجراجویی داستانی استودیوی دونتناد اینترتینمنت به شمار می‌آید. این جنبه‌ی بازسازی آن‌ها در این اثر در پی تکامل و تلفیق عناصری از دو بازی اول این استودیو یعنی بازی‌های Remember Me و Life is Strange است. این یک بازی بسیار صیقل یافته، اما آنچه باعث شد در چند زمینه بیشتر انتظار داشته باشیم ولی ما را ناامید کرد عدم تاثیر گذاری انتخاب‌های ما بر اتفاقات بازی بود. قطعاً عنوان مورد توجه طرفداران این ژانر قرار خواهد گرفت اما هرگز هویت واضح و خاص خود را به نمایش نمی‌گذارد. از قضا بیشتر مانند یک انعکاس مبهم از آنچه که می‌توانست اتفاق بیفتد به نظر می‌رسد.

Windows Central 4/10

بازی Twin Mirror ایده‌های بسیار خوبی دارد، از جمله یک سیستم قصر ذهن که از نظر بصری و روایی بسیار جذاب است، اما ضعف شخصیت پردازی قهرمان بازی و روش داستان سرایی آن کل تلاش را ناکام می‌گذارد.

 

 

0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

گیفتی