گزارش: فروش دسترسی به پلی‌استیشن پلاس کالکشن منجر به انسداد حساب کاربری PSN خواهد شد

۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹

بر اساس گزارش وبسایت GamerBraves، حساب کاربری افرادی که به‌صورت غیرقانونی به بیست بازی پلی‌استیشن پلاس کالکشن دسترسی پیدا کرده‌‌اند، به‌صورت دائمی مسدود شده است. علاوه بر این، افرادی که این سرویس را  برای صاحبان اصلی حساب کاربری از طریق پلی‌استیشن ۵ خود فعال کرده‌اند، به‌صورت موقت تا دو ماه مسدود خواهد شد. همراه گیمفا باشید.

ماجرا از این قرار است که اگر شما حساب کاربری PSN برروی پلی‌استیشن ۵ داشته باشید، می‌توانید بازی‌های داخل سرویس پلی‌استیشن پلاس کالکشن را به کتابخانه‌ی خود اضافه کنید. پس از انجام این کار، شما می‌توانید بازی‌های اضافه شده به کتابخانه را برروی پلی‌استیشن ۴ نیز تجربه کنید. اکنون عده‌ای از دارندگان پلی‌استیشن ۵ اقدام به سوءاستفاده از این موضوع کرده‌اند؛ این افراد اطلاعات حساب کاربری بازی‌بازانی را که صاحب اشتراک پلاس برروی پلی‌استیشن ۴ بوده‌اند، تحویل می‌گیرند و با بهره‌مندی از پلی‌استیشن پلاس کالکشن که قابلیتی اضافه برای دارندگان اشتراک پلاس به حساب می‌آید، بازی‌های این سرویس را به کتابخانه اضافه می‌کنند. در پایان حساب کاربری به صاحب آن بازمی‌گردد و او اکنون می‌تواند از بازی‌های رایگان استفاده کند.

البته شرکت سونی بی‌کار ننشست و به خاطر به خطر انداختن امنیت این سرویس و فروش غیرمستقیم امتیازات پلی‌استیشن پلاس، شدیدا با متخلفان برخورد کرد. گزارش‌های متعددی برروی وبسایت Psnine منتشر شده است که حساب کاربری آنان به علت انجام دادن موارد بیان شده، مسدود شده است.

با توجه به اینکه موجودی پلی‌استیشن ۵ به‌فروش رفته است، این کنسول در برخی کشورها حتی در دسترس هم نیست و بازی‌بازان هم دنبال بازی‌های رایگان هستند، اقدام این دسته از کاربران چندان هم تعجب‌آور نیست. از طرفی دیگر، سونی از طریق پلی‌استیشن پلاس کالکشن عناوین متعددی را در اختیار بازی‌بازان قرار داده است پس واکنش آن‌ها به این اقدام کاربران منطقی به نظر می‌رسد.

0
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید